Obsługa informatyczna firm

Obsługa informatyczna firm

Obsługa informatyczna firm na własność czy w formie usługi?

Obsługa informatyczna firm

Tradycyjna metoda organizowania działu informatyki ustępuje miejsca tańszym i skuteczniejszym rozwiązaniom w postaci outsourcingu usług IT.

Sposób obsługi pracowników w zakresie usług informatycznych i jakość tych usług mają istotny wpływ na działalność firmy. Mają wpływ na sposób funkcjonowania całej firmy. Dlatego firmy korzystają z usług informatycznych w zakresie wsparcia procesów back-oofice oraz front-office. Decydują się na korzystanie z usług outsourcingowych realizowanych przez firmę zewnętrzną. Firma zewnętrza świadczy usługi wsparcia informatycznego na zasadzie outsourcingu IT. Przybywa też firm, które korzystają z oprogramowania w formie usługi SaaS – Software as a Service.

Obecnie pracownicy firm mają coraz większe wymagania. Niezależnie od tego czy pracują w domu czy w biurze stale chcą posiadać dostęp do zasobów informatycznych firmy. Każdy chce móc możliwość wykonać swoją pracę. W razie problemów chce szybko i sprawnie uzyskać pomoc. Oczekuje, że w razie problemów zostaną one profesjonalnie rozwiązane. Pracownik oczekuje pomocy, która działa w godzinach jego pracy, działa zdalnie, bezpiecznie. W wielu wypadkach oczekuje również rady, co i jak ma zrobić.

Nic dziwnego, że w zakresie usług informatycznych pojawił się nowy trend. Trend w zakresie outsourcingu polegający na korzystaniu z usług przez nowe grupy firm, oraz wykorzystanie różnych mediów do komunikacji. Klienci przyzwyczaili się i w coraz większym stopniu korzystają ze zdalnej pomocy. Pomocy polegającej na wykorzystywaniu profesjonalnego oprogramowania Teamviewer w zakresie kontaktów Konsultant – klient.

Obsługa informatyczna firm, pomoc zdalna

Rynek usług outsourcingu IT rośnie. Rozwój ten jest napędzany poprzez rozwój technologii informatycznych, jej powszechność oraz rosnący stopień skomplikowania. Firmy outsourcingowe inwestują w profesjonalne rozwiązania komunikacyjne, które umożliwiają świadczenie usług zdalnie przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Oprogramowanie typu Teamviewer pozwala świadczyć usługi wsparcia informatycznego bez względu na lokalizację klienta. Jedynym, koniecznym warunkiem do udzielenia pomocy jest dostęp do Internetu. Istotną cechą tego rozwiązania jest posiadanie przez pracownika pełnej kontroli nad całym przebiegiem procesu świadczenia usługi. Nikt, podkreślam, nikt z zewnątrz i zdalnie nie ma jakiejkolwiek możliwości zdalnego uruchomienia aplikacji na komputerze pracownika. Tylko on sam musi to uczynić, dodatkowo musi wykonać połączenie telefoniczne do konsultanta podając mu unikalny kod. Tylko w takim wypadku konsultant może przejąć kontrolę nad komputerem pracownika.

Dobrze zbudowane rozwiązanie w zakresie pomocy zdalnej pozwala pracownikowi szybko i sprawnie uzyskać kontakt do konsultanta posiadającego odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Jest to rozwiązanie tańsze i dużo bardziej elastyczne niż oczekiwanie na wizytę konsultanta w biurze firmy.