Doradztwo informatyczneKorzystanie z usług w zakresie doradztwa informatycznego ma sens niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

Doradztwo informatyczne pozwala:

 • zaoszczędzić środki finansowe,
 • umożliwia szybkie dotarcie do ekspertów technicznych,
 • kontrolować liczbę zatrudnionych pracowników oraz
 • podnosi wartość biznesową sieci kontaktów biznesowych.

Wszystkie usługi w zakresie doradztwa informatycznego dla małych i średnich firm potrzebują odpowiedniego modelu dostarczania tych usług. Model świadczenia usług doradztwa informatycznego jest zupełnie różny od usług w tym zakresie oferowanych dla dużych korporacji oraz sektora finansowego i publicznego. Ignorowane przez globalne firmy informatyczne i doradcze, świadczące usługi doradztwa informatycznego, firmy małe i średnie często korzystają z usług freelancerów oraz firm typu ‘one show man’ – freelancerów - muszą tolerować ograniczoną dostępność oraz wybiórczą wiedzę pojedynczych osób świadczących tego typu usługi.

Inne małe i średnie firmy odkrywają ku ich przerażeniu, że wielkość i złożoność problemów i zagadnień dotyczących obszaru wykorzystywania technologii informatycznych w ich firmach powoduje, że doradztwo informatyczne wydaje się jedynym, słusznym rozwiązaniem w ich przypadku. Rozwiązaniem, które pozwoli im z jednej strony wykorzystać posiadane zasoby a z drugiej oszczędzić na wydatkach związanych z kształceniem pracowników jest współpraca z ComminT.

ComminT Sp. z o.o. oferując swoje usługi od 2003 roku wypracowała standardy oferowania usług w zakresie doradztwa informatycznego, szczególnie w obszarze małych i średnich firm. ComminT świadcząc usługi IT dostarcza efektywne rozwiązanie w zakresie sposobu korzystania z nich. Model oferowanych usług pozwala zapewnić klientom szybką i sprawną pomoc oferowaną przez wysokiej klasy specjalistów i konsultantów, którzy posiadają wiedzę i kompetencje, aby rozwiązać problemy klientów firmy. ComminT posiada specjalistów posiadających wiedzę w zakresie wielu rozwiązań i technologii oferowanych m. in. przez Cisco, HP, IBM, Microsoft.

Podczas zarówno gospodarczego boomu jak i spowolnienia, popyt na wykorzystanie doradztwa informatycznego jako źródła tworzenia przewagi konkurencyjnej rośnie. Wykorzystanie usług informatycznych to umiejętność skupienia się na działalności podstawowej przedsiębiorstwa i szukania jego przewagi konkurencyjnej poprzez wykorzystanie wiedzy innych.

Są różne aspekty usług w zakresie doradztwa informatycznego, które mogą powodować korzystanie z takich usług. Na usługi informatyczne jest zawsze dobry czas by:

 • Oszczędzać pieniądze i redukować kłopoty dotyczący zarządzania
 • Zapewniać dostępność do szerokiej wiedzy ekspertów i konsultantów w krótkim czasie
 • Ustabilizować liczbę pracowników w dziale IT
 • Maksymalizować wartość tworzoną poprzez sieć partnerów biznesowych.

Doradztwo informatyczne jest obecnie rozpoznane przez wszystkie ważne firmy jako najlepsza droga, aby kontrolować koszty i minimalizować techniczne ryzyka.

Korzyści z korzystania z usług doradztwa informatycznego:

 • Transformomacja obszaru IT. Rozwój poprzez koncepcje uzgodnionych i zatwierdzonych centrów wsparcia. Budowa bezpiecznego i stabilnnego środowiska informatycznego wykorzystującego sprawdzone rozwiązania i koncepcje.
 • Zrozumienie konsekwencji nowych technologii przez warsztaty
 • Oszacowanie infrastruktury identyfikowanie możliwości jej poprawy i udoskonalenia
 • Zaprojektowanie wykonanego na zamówienie planu, by zająć się konkretnymi obszarami rozwoju firmy
 • Wprowadzenie w życie market-leading rozwiązania, które pomagają firmie rosnąć i dobrze się rozwijać

Obszary kompetencji ComminT w obszarze doradztwa informatycznego:

 • Wybór oprogramowania
 • Wybór platformy sprzętowej
 • Projektowanie i tworzenie infrastrukturą sieci,
 • Wybór modelu dostarczania wsparcia dla użytkowników
 • Opracowanie koncepcji zabezpieczanie sieci informatycznych
 • Tworzenie aplikacji – wszelkiego rodzaju i w każdej praktycznie technologii

Bez względu na czas, czy jest hossa czy też bessa doradztwo informatyczne umożliwia dużo szybsze działanie w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym.

Zadzwoń do ComminT 22 750 52 96.

Wyślij email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z nami

Dowiedz się więcej, zadzwoń
Służymy pomocą, napisz email

E. biuro@ComminT.pl
T. 22.750.52.96

Aktualności

 • Czynniki sukcesu outsourcingu IT

  Czynniki decydujące o sukcesie Outsourcingu informatycznego Czynniki mające wpływ na sukces współpracy klienta z firmą świadczącą usługi outsourcingu IT: Zaangażowanie kierownictwa wysokiego i średniego szczebla firmy w chęć osiągnięcia wspólnego sukcesu. Kierownictwo firmy musi zadać i umieć odpowiedzieć sobie na pytania: Czy jestem konkurencyjny na moim rynku? Czy wiem co…

  Więcej o: Czynniki sukcesu outsourcingu IT

   
 • Proces realizacji usług outsourcingowych

  Proces Outsourcingu IT Dlaczego managerowie stale współpracują z usługodawcami w zakresie outsourcingu IT? Dlatego, że są osoby, które mogą daną pracę wykonać lepiej, szybciej, bardziej sprawnie, angażując mniej zasobów. Dlatego, że zlecający mogą w tym czasie wykonać inne, bardziej istotne z ich punktu widzenia działania. Dlatego, że każda chwila poświecona…

  Więcej o: Proces realizacji usług outsourcingowych

   
 • Ryzyka usług outsourcingowych

  Jak zminimalizować ryzyka związane z realizacją kontraktu w ramach Outsourcing IT? Po pierwsze trzeba je znać i mieć ich świadomość. Outsourcing IT generuje wiele emocji. Szczególnie widoczne jest to w małych i średnich firmach. Duże firmy i korporacje już sobie poradziły z tym zagadnieniem i korzystają z usług outsourcingu IT…

  Więcej o: Ryzyka usług outsourcingowych

   
 • ROI w outsourcingu IT

  Return on outsourcing – zwrot z inwestycji w outsourcing informatyczny Wprowadzenie Aby pomóc klientom w procesie dokonania najlepszej decyzji ComminT opracował i przygotował metodologię, która umożliwia rzetelną ocenę zysków wynikających z wdrożenia outsourcingu usług informatycznych. Aby przedstawić zyski z wdrożenia outsourcingu informatycznego proszę zapoznać się z tym dokumentem. Ten krótki…

  Więcej o: ROI w outsourcingu IT

   
 • Obsługa informatyczna firm

  Obsługa informatyczna firm na własność czy w formie usługi? Obsługa informatyczna Tradycyjna metoda organizowania działu informatyki ustępuje miejsca tańszym i skuteczniejszym rozwiązaniom w postaci outsourcingu usług IT. Sposób obsługi pracowników w zakresie usług informatycznych i jakość tych usług mają istotny wpływ na działalność firmy. Mają wpływ na sposób funkcjonowania całej…

  Więcej o: Obsługa informatyczna firm

   
 • Pomoc zdalna IT warszawa

  Obsługa informatyczna firm na własność czy w formie usługi? Rozproszeni konsultanci IT Firmy skłaniają się do nowego sposobu komunikacji z konsultantami w zakresie IT dążąc do usprawnienia sposobu realizacji usług wsparcia informatycznego. Dla firmy informatycznej realizacja pomocy zdalnej poprzez Teamviewer umożliwia lepsze wykorzystanie konsultantów. Nie marnują oni czasu potrzebnego na…

  Więcej o: Pomoc zdalna IT warszawa

Kontakt

ComminT Sp. z o.o.
Al. Lotników 1
02-668 Warszawa
T. +48 22 750 52 96

Pracujemy: od pn do pt
W godzinach: 8.00 - 17.00

Kontakt