Doradztwo informatyczneKorzystanie z usług w zakresie doradztwa informatycznego ma sens niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

Doradztwo informatyczne pozwala:

 • zaoszczędzić środki finansowe,
 • umożliwia szybkie dotarcie do ekspertów technicznych,
 • kontrolować liczbę zatrudnionych pracowników oraz
 • podnosi wartość biznesową sieci kontaktów biznesowych.

Wszystkie usługi w zakresie doradztwa informatycznego dla małych i średnich firm potrzebują odpowiedniego modelu dostarczania tych usług. Model świadczenia usług doradztwa informatycznego jest zupełnie różny od usług w tym zakresie oferowanych dla dużych korporacji oraz sektora finansowego i publicznego. Ignorowane przez globalne firmy informatyczne i doradcze, świadczące usługi doradztwa informatycznego, firmy małe i średnie często korzystają z usług freelancerów oraz firm typu ‘one show man’ – freelancerów - muszą tolerować ograniczoną dostępność oraz wybiórczą wiedzę pojedynczych osób świadczących tego typu usługi.

Inne małe i średnie firmy odkrywają ku ich przerażeniu, że wielkość i złożoność problemów i zagadnień dotyczących obszaru wykorzystywania technologii informatycznych w ich firmach powoduje, że doradztwo informatyczne wydaje się jedynym, słusznym rozwiązaniem w ich przypadku. Rozwiązaniem, które pozwoli im z jednej strony wykorzystać posiadane zasoby a z drugiej oszczędzić na wydatkach związanych z kształceniem pracowników jest współpraca z ComminT.

ComminT Sp. z o.o. oferując swoje usługi od 2003 roku wypracowała standardy oferowania usług w zakresie doradztwa informatycznego, szczególnie w obszarze małych i średnich firm. ComminT świadcząc usługi IT dostarcza efektywne rozwiązanie w zakresie sposobu korzystania z nich. Model oferowanych usług pozwala zapewnić klientom szybką i sprawną pomoc oferowaną przez wysokiej klasy specjalistów i konsultantów, którzy posiadają wiedzę i kompetencje, aby rozwiązać problemy klientów firmy. ComminT posiada specjalistów posiadających wiedzę w zakresie wielu rozwiązań i technologii oferowanych m. in. przez Cisco, HP, IBM, Microsoft.

Podczas zarówno gospodarczego boomu jak i spowolnienia, popyt na wykorzystanie doradztwa informatycznego jako źródła tworzenia przewagi konkurencyjnej rośnie. Wykorzystanie usług informatycznych to umiejętność skupienia się na działalności podstawowej przedsiębiorstwa i szukania jego przewagi konkurencyjnej poprzez wykorzystanie wiedzy innych.

Są różne aspekty usług w zakresie doradztwa informatycznego, które mogą powodować korzystanie z takich usług. Na usługi informatyczne jest zawsze dobry czas by:

 • Oszczędzać pieniądze i redukować kłopoty dotyczący zarządzania
 • Zapewniać dostępność do szerokiej wiedzy ekspertów i konsultantów w krótkim czasie
 • Ustabilizować liczbę pracowników w dziale IT
 • Maksymalizować wartość tworzoną poprzez sieć partnerów biznesowych.

Doradztwo informatyczne jest obecnie rozpoznane przez wszystkie ważne firmy jako najlepsza droga, aby kontrolować koszty i minimalizować techniczne ryzyka.

Korzyści z korzystania z usług doradztwa informatycznego:

 • Transformomacja obszaru IT. Rozwój poprzez koncepcje uzgodnionych i zatwierdzonych centrów wsparcia. Budowa bezpiecznego i stabilnnego środowiska informatycznego wykorzystującego sprawdzone rozwiązania i koncepcje.
 • Zrozumienie konsekwencji nowych technologii przez warsztaty
 • Oszacowanie infrastruktury identyfikowanie możliwości jej poprawy i udoskonalenia
 • Zaprojektowanie wykonanego na zamówienie planu, by zająć się konkretnymi obszarami rozwoju firmy
 • Wprowadzenie w życie market-leading rozwiązania, które pomagają firmie rosnąć i dobrze się rozwijać

Obszary kompetencji ComminT w obszarze doradztwa informatycznego:

 • Wybór oprogramowania
 • Wybór platformy sprzętowej
 • Projektowanie i tworzenie infrastrukturą sieci,
 • Wybór modelu dostarczania wsparcia dla użytkowników
 • Opracowanie koncepcji zabezpieczanie sieci informatycznych
 • Tworzenie aplikacji – wszelkiego rodzaju i w każdej praktycznie technologii

Bez względu na czas, czy jest hossa czy też bessa doradztwo informatyczne umożliwia dużo szybsze działanie w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym.

Zadzwoń do ComminT 22 750 52 96.

Wyślij email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z nami

Dowiedz się więcej, zadzwoń
Służymy pomocą, napisz email

E. biuro@ComminT.pl
T. 22.750.52.96

Aktualności

 • Outsourcing informatyczny

  Bez względu na warunki ekonomiczne, każda firma potrzebuje lepszych rozwiązań, aby unowocześnić ofertę handlowa lub zmniejszyć koszty operacyjne. ComminT pomaga swoim klientom poprawić wyniki biznesowe poprzez oferowanie usług dostosowanych do ich potrzeb i możliwości. ComminT oferuje usługi on-demand, czy wtedy i w takiej liczbie w jakiej są potrzebne. Wybierając ComminT…

  Więcej o: Outsourcing informatyczny

   
 • Czynniki sukcesu outsourcingu IT

  Czynniki decydujące o sukcesie Outsourcingu informatycznego Czynniki mające wpływ na sukces współpracy klienta z firmą świadczącą usługi outsourcingu IT: Zaangażowanie kierownictwa wysokiego i średniego szczebla firmy w chęć osiągnięcia wspólnego sukcesu. Kierownictwo firmy musi zadać i umieć odpowiedzieć sobie na pytania: Czy jestem konkurencyjny na moim rynku? Czy wiem co…

  Więcej o: Czynniki sukcesu outsourcingu IT

   
 • Ryzyka usług outsourcingowych

  Jak zminimalizować ryzyka związane z realizacją kontraktu w ramach Outsourcing IT? Po pierwsze trzeba je znać i mieć ich świadomość. Outsourcing IT generuje wiele emocji. Szczególnie widoczne jest to w małych i średnich firmach. Duże firmy i korporacje już sobie poradziły z tym zagadnieniem i korzystają z usług outsourcingu IT…

  Więcej o: Ryzyka usług outsourcingowych

   
 • ROI w outsourcingu IT

  Return on outsourcing – zwrot z inwestycji w outsourcing informatyczny Wprowadzenie Aby pomóc klientom w procesie dokonania najlepszej decyzji ComminT opracował i przygotował metodologię, która umożliwia rzetelną ocenę zysków wynikających z wdrożenia outsourcingu usług informatycznych. Aby przedstawić zyski z wdrożenia outsourcingu informatycznego proszę zapoznać się z tym dokumentem. Ten krótki…

  Więcej o: ROI w outsourcingu IT

   
 • Jak wdrożyć VoIP - telefonię internetową w firmie?

  Zrozum potrzeby klientów, czyli użytkowników, przed podjęciem decyzji o wdrożeniu VoIP. Zastanów się, jakie są potrzeby i oczekiwania obecnie w Twojej firmie. Zidentyfikuje cele biznesowe, jakie masz osiągnąć poprzez wdrożenie usług VoIP: Zwiększenie produktywności Poprawa jakości obsługi klientów Redukcja kosztów Większość firm, nie dokonuje żadnej analizy swoich oczekiwań. Koncentrując swoją…

  Więcej o: Jak wdrożyć VoIP - telefonię internetową w firmie?

   
 • Firmy korzystające z outsourcingu IT w Warszawie

    Artykuł opisuje wyniki działań w obszarze sprzedaży i telemarketingu. Nie jesteśmy firmą badawczą. Pomysł napisania artykułu wynika z chęci podzielenia się danymi, które pozyskaliśmy w procesach telemarketingu i sprzedaży. Okres zbierania danych: okres, w którym skontaktowaliśmy się z firmami od 01.02 do 30.11 2015 roku. Metoda:zebraliśmy informacje od firm…

  Więcej o: Firmy korzystające z outsourcingu IT w Warszawie

Kontakt

ComminT Sp. z o.o.
Al. Lotników 1
02-668 Warszawa
T. +48 22 750 52 96

Pracujemy: od pn do pt
W godzinach: 8.00 - 17.00

Kontakt