Doradztwo informatyczne

Doradztwo informatyczne

Korzystanie z usług w zakresie doradztwa informatycznego ma sens niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

Doradztwo informatyczne pozwala:
 • zaoszczędzić środki finansowe,
 • umożliwia szybkie dotarcie do ekspertów technicznych,
 • kontrolować liczbę zatrudnionych pracowników oraz
 • podnosi wartość biznesową sieci kontaktów biznesowych.

Wszystkie usługi w zakresie doradztwa informatycznego dla małych i średnich firm potrzebują odpowiedniego modelu dostarczania tych usług. Model świadczenia usług doradztwa informatycznego jest zupełnie różny od usług w tym zakresie oferowanych dla dużych korporacji oraz sektora finansowego i publicznego. Ignorowane przez globalne firmy informatyczne i doradcze, świadczące usługi doradztwa informatycznego, firmy małe i średnie często korzystają z usług freelancerów oraz firm typu ‘one show man’ – freelancerów - muszą tolerować ograniczoną dostępność oraz wybiórczą wiedzę pojedynczych osób świadczących tego typu usługi.

Inne małe i średnie firmy odkrywają ku ich przerażeniu, że wielkość i złożoność problemów i zagadnień dotyczących obszaru wykorzystywania technologii informatycznych w ich firmach powoduje, że doradztwo informatyczne wydaje się jedynym, słusznym rozwiązaniem w ich przypadku. Rozwiązaniem, które pozwoli im z jednej strony wykorzystać posiadane zasoby a z drugiej oszczędzić na wydatkach związanych z kształceniem pracowników jest współpraca z ComminT.

Doradztwo informatyczne

ComminT Sp. z o.o. oferując swoje usługi od 2003 roku wypracowała standardy oferowania usług w zakresie doradztwa informatycznego, szczególnie w obszarze małych i średnich firm. ComminT świadcząc usługi IT dostarcza efektywne rozwiązanie w zakresie sposobu korzystania z nich. Model oferowanych usług pozwala zapewnić klientom szybką i sprawną pomoc oferowaną przez wysokiej klasy specjalistów i konsultantów, którzy posiadają wiedzę i kompetencje, aby rozwiązać problemy klientów firmy. ComminT posiada specjalistów posiadających wiedzę w zakresie wielu rozwiązań i technologii oferowanych m. in. przez Cisco, HP, IBM, Microsoft.

Podczas zarówno gospodarczego boomu jak i spowolnienia, popyt na wykorzystanie doradztwa informatycznego jako źródła tworzenia przewagi konkurencyjnej rośnie. Wykorzystanie usług informatycznych to umiejętność skupienia się na działalności podstawowej przedsiębiorstwa i szukania jego przewagi konkurencyjnej poprzez wykorzystanie wiedzy innych.

Są różne aspekty usług w zakresie doradztwa informatycznego, które mogą powodować korzystanie z takich usług. Na usługi informatyczne jest zawsze dobry czas by:

 • Oszczędzać pieniądze i redukować kłopoty dotyczący zarządzania
 • Zapewniać dostępność do szerokiej wiedzy ekspertów i konsultantów w krótkim czasie
 • Ustabilizować liczbę pracowników w dziale IT
 • Maksymalizować wartość tworzoną poprzez sieć partnerów biznesowych.

Doradztwo informatyczne jest obecnie rozpoznane przez wszystkie ważne firmy jako najlepsza droga, aby kontrolować koszty i minimalizować techniczne ryzyka.

Korzyści z korzystania z usług doradztwa informatycznego:
 • Transformomacja obszaru IT. Rozwój poprzez koncepcje uzgodnionych i zatwierdzonych centrów wsparcia. Budowa bezpiecznego i stabilnnego środowiska informatycznego wykorzystującego sprawdzone rozwiązania i koncepcje.
 • Zrozumienie konsekwencji nowych technologii przez warsztaty
 • Oszacowanie infrastruktury identyfikowanie możliwości jej poprawy i udoskonalenia
 • Zaprojektowanie wykonanego na zamówienie planu, by zająć się konkretnymi obszarami rozwoju firmy
 • Wprowadzenie w życie market-leading rozwiązania, które pomagają firmie rosnąć i dobrze się rozwijać
Obszary kompetencji ComminT w obszarze doradztwa informatycznego:
 • Rozwój oprogramowania, tworzenie aplikacji – posiadasz aplikację, którą pragniesz dalej rozwijać, zmieniać dostosować do zmieniających się oczekiwań użytkowników. Tworzymy aplikacje internetowe PHP, aplikacje .NET.
 • Outsourcing IT – w ramach tych usług zajmujemy się wsparciem użytkowników systemów informatycznych, zarzadzaniem serwerami i infrastrukturą IT.
 • Audyt IT – sprawdzenie zgodności realnie działającego środowiska IT z założeniami. Audyt IT jest szerokim pojęciem. Może obejmować wiele, różnych obszarów działalności firmy.
 • Strategia IT – współtworzenie strategii IT, jako elementu strategii firmy. Wsparcie narzędzi i rozwiązań informatycznych w celu realizacji celów biznesowych firmy.
 • Zastępstwo wdrożeniowe aplikacji – określenie oczekiwań, określenie ważności poszczególnych cech aplikacji, stworzenie SIWZ aplikacji dedykowanej, analiza dostępnych aplikacji, porównanie, rekomendacja, negocjacje z dostawcą, nadzór na procesem wdrożenia aplikacji, odbiór wdrożonej aplikacji. to wszystkie części składowe usługi.
 • Przygotowanie SIWZ – planujesz wdrożyć nowe oprogramowanie. Przygotujemy SIWZ dla Ciebie. Opiszemy wymagania, jakie musi spełniać aplikacja, tak, aby spełniała Twoje oczekiwania dzisiaj i w przyszłości.
Doradztwo IT Warszawa

Ta usługa jest szczególnie skierowana do firm zlokalizowanych w Warszawie i jej bliskich okolicach: Piaseczno, Pruszków, Piastów, Lesznowola, Konstancin-Jeziorna.

Zdajemy sobie sprawę, że doradztwo IT Warszawa to nie jest usługa, którą nasi klienci potrzebują na już. Ale są firmy, dla których szybka możliwość komunikacji, spotkania się i rozmowy jest ważna. Do firm zlokalizowanych w tych miejscowościach jesteśmy w stanie dotrzeć w ciągu bardzo krótkiego czasu.

Naszymi klientami usług doradztwo IT Warszawa są przede wszystkim firmy małe i średnie. Firmy zatrudniające do 50 do 249 osób. To dla nich w głównej mierze świadczymy nasze usługi. Posiadamy szczególne doświadczenie w zakresie doradztwa dla firm B2B. Doświadczenie wynika z liczby i efektywności, jaką uzyskują nasi klienci w wyniku wdrożenia naszych usług.

Definicja doradztwo IT

Doradztwo IT (inaczej doradztwo informatyczne lub konsulting informatyczny) to biznesowa działalność usługowa mająca na celu wykorzystanie technologii informatycznych w działalności biznesowej firm. Doradztwo IT obejmuje:

 • Planowanie rozwiązań informatycznych.
 • Projektowanie rozwiązań informatycznych.
 • Zarzadzanie wdrożeniami rozwiązań informatycznych.
 • Szkolenia w zakresie korzystania z nich i wykorzystania.

W ujęciu procesowym doradztwo IT nie jest działalnością jednorazową. Doradztwo IT jest ciągiem zdarzeń inicjowanych i koordynowanych przez konsultanta lub firmę konsultingową na zlecenie klienta.

Doradztwo IT …

W swoich usługach skupiamy się na połączeniu narzędzi z efektami biznesowymi. Celem naszych usług doradczych IT jest zwiększenie konkurencyjności naszych klientów. Rozwiązania IT są tylko jednymi z wielu narzędzi, które do tego wykorzystujemy.

Bez względu na czas, czy jest hossa czy też bessa doradztwo informatyczne umożliwia dużo szybsze działanie w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym.