Korzyści z wdrożenia aplikacji B2B

Korzyści z wdrożenia aplikacji B2B

Ecommerce każdego dnia zdobywa kolejne procenty w udziale w rynku detalicznym. Dużo wolniej, z dużo większym wysiłkiem udaje się również firmom wykorzystującym aplikacje B2B zdobywać rynek. W tym artykule przedstawiamy korzyści z wdrożenia aplikacji B2B. Jesteśmy twórcą wielu, różnych aplikacji B2B, które usprawniają relacje B2B w bardzo wielu, różnych obszarach.

Posiadamy kompetencje tworzenia aplikacji B2B nie tylko w firmach handlowych, ale również winnych firmach. Wdrożyliśmy aplikacje B2B w firmach typu:

 • Aplikacja B2B u brokera ubezpieczeniowego.
 • Wdrożyliśmy aplikację b2B w firmie windykacyjnej.
 • Wykonaliśmy wdrożenie aplikacji B2B w firmie leasingowej.
 • Rozwijamy aplikację B2B w firmie produkcyjnej. Produkującej krzesła biurowe.

Każda z tych aplikacji B2B jest inna. Pozwala automatyzować zupełnie inne procesy biznesowe.

Korzyści z wdrożenia aplikacji B2B

Korzyści dla firmy
 • Uniezależnienie procesów od ludzi, którzy je obsługują. Procesy biznesowe w aplikacji B2B pozwalają zautomatyzować bardzo wiele, różnych czynności. Czynności, które do tej pory wykonywane są przez klientów lub pracowników firmy. wdrażając aplikację B2B firma, staje się mniej zależna odo osób, które w niej pracują, a bardziej od procesów, które w niej są realizowane.
 • Wyższa efektywność. Każda zaangażowana w proces osoba, która wykonuje czynności powtarzalne zyskuje dodatkowy czas na wykonanie innych zadań. Zadań, które są bardziej kreatywne niż sprawdzanie i kopiowanie danych. Szczególnie jest to widoczne w sytuacji, w której w proces zaangażowanych jest wiele osób. Zadania mogą być wykonywane równocześnie przez kilka z nich.
 • Zarzadzanie klientami. W prosty i szybki sposób możesz grupować klientów. przydzielać im dodatkowe bonusy za realizację określonych celów sprzedażowych. W łatwy sposób możesz skutecznie zablokować możliwość sprzedaży produktów klientom mającym problemy finansowe. Pracownicy działu obsługi klientów, nie muszą sprawdzać wiadomości o statusach poszczególnych klientów.
 • Bardziej efektywne zarządzanie. Masz wszystkie dane w aplikacji B2B. Również logi i ich historię. Możesz analizować zachowanie każdego użytkownika, przebieg każdego zadania i procesu. Możesz zmieniać parametry każdego elementu. Jednocześnie masz pewność posiadanych danych. Tylko uprawnione osoby mogą kasować informacje. Ty zawsze masz możliwość przywrócić jest do dowolnego, wybranego stanu.
 • Jedno repozytorium danych. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w jednym miejscu. To, w jaki sposób je wykorzystasz zależy od ciebie. Wszystkie dane są każdego dnia kopiowane, tworzona jest kopia bezpieczeństwa. W przypadku awarii (Disaster Recovery) masz możliwość odtworzyć wszystkie dane z backupu.
 • Usprawnienie relacji z klientami. Klienci na bieżąco poprzez aplikację B2B oraz mailowo są informowani o procesie realizacji każdego ich zapytania, zamówienia. Klienci nie muszą komunikować, się, dzwonić do firmy w celu tylko potwierdzenia statusu zamówienia, etapu realizacji zapytania. Informacje o zmianie statusów zamówień są tworzone automatycznie. Wysyłane automatycznie do klientów.
 • Zmiana rynku działania firmy. Firma korzystająca z aplikacji B2B od razu może oferować swoje produkty na całym świecie. Nie ma żadnych ograniczeń, aby firma sprzedawała produkty na innym kontynencie. Nie wymaga to żadnego dodatkowego nakładu pracy.
 • Wyższa konwersja. Aplikacja B2B w sposób ciągły monitoruje zachowanie każdego użytkownika. Na podstawie stworzonych schematów zachowań klientów proponuje wybrane produkty i usługi.
 • Mniejsza liczba błędów. Raz wprowadzone dane są dostępne w wielu różnych miejscach. Miejscach, w których do tej pory dane musiał ktoś wprowadzać ręcznie. Eliminacja powtarzalnych działań, zachowań sprowadza się do zmniejszenia możliwości popełniania błędów.
 • Niższe koszty pozyskania klientów. Marketing automation wdrożone w aplikacji B2B pozwala generować większą liczbę transakcji.
 • Bardziej realne plany sprzedaży. Plany określone na podstawie realnych działań klientów w powiazaniu z Business Intelligence.
 • Aktualność oferty. Możesz dokonywać zmian w ofercie na bieżąco. Możesz zintegrować ceny produktów z kursami walut lub innymi zmiennymi np. pogodą. Ustalać na tej podstawie cenę produktu.
 • Oszczędności finansowe. Możesz sprawniej zarządzać stanami magazynowymi, wielkością powierzchni magazynów. Na bieżąco, wraz ze wzrostem biznesu możesz zmieniać swoje potrzeby logistyczne. Masz prostą i łatwą możliwość współpracować z firmami outsourcingowymi w obszarze logistyki, fullfilmentu.
 • Integracja z innymi systemami B2B. Sama integracja nic nie daje. Korzyści z nich wynikające to oszczędność czasu oraz redukcja pomyłek.
Korzyści z wdrożenia aplikacji B2B, korzyści dla klientów firmy
 • Dostęp do oferty 24/7. Możesz w każdej chwili z każdego miejsca, gdzie masz dostęp do internetu sprawdzić zamówienia, stworzyć nowe. Nie potrzebujesz pracować, kiedy pracują sprzedawcy. Samemu możesz dokonywać zmian.
 • Dostęp do historii rozliczeń. Masz stały dostęp do całej historii relacji biznesowych. Możesz zarządzać użytkownikami w twojej firmie, zmieniać ich uprawnienia.
 • Usprawnienie częstych zakupów. Popularne produkty, możesz mieć stały dostęp do produktów, które najczęściej kupujesz.
 • Łatwe zarządzanie finansami. W swoim profilu posiadasz informacje o stanie rozliczeń z sprzedawcą. Masz stały dostęp do całej historii relacji biznesowych.

To tylko kilka, korzyści z wdrożenia aplikacji B2B, z wielu, które zauważamy u naszych klientów. Artykuł był wielokrotnie modyfikowany.