Wdrożenie CRM dla małej firmy usługowej B2B

Wdrożenie CRM dla małej firmy usługowej B2B

Aplikacja CRM

Zapewnienie wyjątkowych doświadczeń klientów jest kluczowym priorytetem strategicznym dla wszystkich zespołów w małej firmie B2B. CRM dla małej firmy usługowej pozwolił na wdrożenie i skalowanie ulepszonych taktyk komunikacyjnych we wszystkich markach, które już wykazały znaczącą poprawę w pozyskiwaniu i utrzymywaniu klientów.

Firma B2B korzysta z CRM dla małej firmy, aby pokonać zwyczajność w obsłudze klienta. Wprowadzić ponadprzeciętną obsługę klientów.

W związku z tym, że firma usługowa B2B zamierzała rozszerzyć działalność na nowych rynkach za pomocą swojej marki, firma zwróciła się do commint, aby wdrożyła CRM dla małej firmy. Aby commint pomogła w transformacji modelu biznesowego opartego na wdrożeniu w firmie strategii skoncentrowanej na kliencie poprzez wdrożenie CRM dla małej firmy.

Sukces firmy B2B to w dużej mierze to historia walki Dawida z Goliatem. Na początku lat 2000 firma B2B weszła na rynek zdominowany przez firmy międzynarodowe. Firma B2B szybko zrobiła furorę dzięki agresywnej kampanii marketingowej.

Firma doświadczyła szybkiego wzrostu i pod koniec 2000 roku stała się liderem rynku w swojej branży w Polsce. Firma B2B dostarcza narzędzie i usług dla klientów, aby ich biznesy rozwijały się szybciej i sprawniej. Misją firmy usługowej B2B jest pomaganie przedsiębiorcom tworzyć wartość dla ich klientów i spełniać swoje marzenia.

Ale to wciąż dopiero początek historii firmy B2B. Firma weszła na rynki zagraniczne Słowacji i Czech dzięki przejęciu lokalnych firm usługowych. Obecnie zwiększa swój zasięg geograficzny o kolejne akwizycje lokalnych firm w kolejnych krajach w Europie. W kolejnych latach myśli o ekspansji poza Europę.

Wdrożenie CRM dla małej firmy usługowej B2B umożliwia unaocznić fakt, że klient jest najważniejszy

Firma B2B w dużej mierze wdrożyła model biznesowy oparty na przejęciach. W ten sposób firma pozyskiwała zarówno specjalistów jak również lokalnych klientów. To pobudziło firmę do niesamowitego wzrostu. To sprawdzony model biznesowy wzrostu firmy usługowej B2B. Wybrany model biznesowy pozwala osiągnąć długoterminowy sukces firmy, stawiając swoich klientów w centrum wszystkiego, co robi.

Firma usługowa B2B odeszła od podejścia skoncentrowanego na przejęciach na rzecz modelu biznesowego, który jest bardziej skoncentrowany na doświadczeniu klienta. Firma usługowa zainwestowała dużo w obsługę klienta, wdrażając kulturę organizacyjną. Kulturę biznesową, w której klient jest najważniejszy we wszystkich biurach i przemyślenie wszystkiego, co robi aby nadać priorytet doświadczeniu klienta.

Pomogło to firmie usługowej zatrzymać klientów na dłużej i w istotny sposób zwiększyć średnie przychody z jednego klienta.

Jednak jednym z wyzwań związanych z prowadzeniem działalności na wielu rynkach jest to, że każdy rynek ma swoją własną charakterystykę. Oraz inne unikalne cechy demograficzne - przy czym niektóre rynki i klienci są bardziej obeznani z technologią niż inne.

Taka sytuacja wymagała bardziej lokalnego podejścia, którym wielcy globalni gracze nie są tak naprawdę zainteresowani. Firma usługowa dostrzegła możliwość obsługi lokalnych rynków za pomocą CRM dla małej firmy, ale potrzebowała lepszej segmentacji klientów w celu bardziej spersonalizowanej komunikacji. Właśnie wtedy zwróciła się do commint o wdrożenie CRM dla małej firmy. Dział marketingu firmy usługowej widział możliwość obsługi lokalnych rynków, ale potrzebował lepszej segmentacji klientów, aby spersonalizować komunikację.

Wdrożenie CRM dla małej firmy usługowej B2B pozwala budować lepsze zaangażowanie klientów

Przed wdrożeniem CRM dla małej firmy proces marketingowy firmy był czasochłonny i angażował dużą ilością czasu. Zarządzanie wieloma markami przy użyciu wykorzystywanych wtedy aplikacji było nie do utrzymania. Przygotowanie kampanii, copywriting, projektowanie, konfiguracja i zatwierdzanie odbywały się w różnych biurach i w różnych językach na różnych rynkach.

Wdrożenie CRM dla małej firmy znacznie usprawnił ten proces i zapewnił większą segmentację klientów, która jest przydatnym narzędziem dla zespołu marketingowego, umożliwiającym realizację celów firmy w zakresie doświadczeń klientów.

Wdrożenie CRM dla małej firmy przyniósł firmie podejście, w którym klienci są najważniejsi. System CRM zapewnia pełny wgląd w interakcje i wskaźniki. To pozwoliło nam poprawić zaangażowanie poprzez dostosowane i ukierunkowane komunikacji i procesu pozyskania oraz utrzymania klientów.

Firma usługowa B2B posiada możliwość szybkiego i skutecznego dostosowywania komunikacji, co pomaga zwiększyć zaangażowanie klientów.

Nowe podejście do komunikacji z klientami pomaga również zespołowi marketingowemu przejść od reaktywnego sposobu myślenia do bardziej proaktywnego podejścia opartego na strategii.

Posiadanie wiedzy o klientach, segmentach, które oni reprezentują pozwala firmie usługowej B2B przygotować strategię marketingową. Nie chodzi już tylko o ilość. Pracownicy firmy usługowej mogą przyjrzeć się różnym wskaźnikom i cechom, które działają i nie działają, i polecić oferty, które pasują do profilu, zainteresowań i historii zakupów klientów.

Wdrożenie CRM dla małej firmy usługowej B2B umożliwia szybszy rozwój firmy

Przyszłość dla firmy usługowej B2B wygląda jaśniej niż kiedykolwiek. Satysfakcja klientów wzrosła do rekordowego poziomu na wszystkich rynkach. Firma uzyskała oszczędności zasobów wewnętrznych dzięki bardziej efektywnym procesom marketingowym. Oznacza to, że więcej osób jest teraz skupionych na projektach, które będą napędzać ciągły wzrost i rozwój firmy.

CRM dla firmy usługowej, będzie nadal w centrum uwagi w nadchodzących latach, ponieważ usługi B2B rozwijają się w szybkim tempie.

Niemcy jest obecnie naszym głównym celem do ekspansji w Europie. Pozostałe rynki, takie jak Czechy, Słowacja i Węgry są również istotne. Rozwój firmy usługowej polega na ulepszaniu usług tak szybko, jak to możliwe i utrzymywaniu klientów w centrum rozwoju. Po stronie marketingu i sprzedaży pozostaje zaangażowanie w działania skoncentrowane na kliencie, a CRM dla małej firmy pomaga nam to osiągnąć.

Powiązane artykuły