Aplikacje dedykowane jako rozwiązanie na stworzenie platformy współpracy z partnerami biznesowymi

Aplikacje dedykowane jako rozwiązanie na stworzenie platformy współpracy z partnerami biznesowymi

Aplikacje dedykowane

Wiele firm działa poniżej oczekiwań z powodu luki we współpracy - rozbieżności pomiędzy wymaganiami misji a połączonymi możliwościami pracowników firmy, holdingu czy korporacji. Managerowie, mogą podejmować praktyczne kroki w celu zniwelowania tej luki poprzez zrozumienie czynników, które wpływają na efektywność i skuteczność firmy oraz poprzez wzmocnienie pracy grupowej, dzielenia się wiedzą i informacjami i wykorzystywania aplikacji dedykowanych. W dłuższej perspektywie muszą dokonać fundamentalnych zmian, aby dostosować się do wymagań niezbędnych do skutecznej współpracy.

Wiele firm funkcjonuje poniżej swoich możliwości i oczekiwań zarówno zarządów jak również klientów i partnerów biznesowych. Otoczenie firm pragnie bliższej, szerszej współpracy. Problem tkwi w luce we współpracy, pracy grupowej, aplikacjach B2B - niedopasowaniu pomiędzy wymaganiami misji, a połączonymi możliwościami pracowników, partnerów biznesowych i klientów. Firmy mogą podjąć praktyczne kroki w celu zniwelowania tej luki poprzez zrozumienie czynników, które wpływają na efektywność ich pracy oraz poprzez wzmacnianie wspólnych sposobów pracy, dzielenia się wiedzą, informacjami i wykorzystywania technologii. W dłuższej perspektywie muszą dokonać fundamentalnych zmian, aby dostosować się do wymagań niezbędnych do skutecznej współpracy.

Aplikacje dedykowane pozwalają wypełnić lukę pomiędzy firmą a partnerami biznesowymi w obszarach:
  • Sposoby pracy w ramach współpracy: Dostosowanie polityki i procedur, rozwój nowych umiejętności i kultury organizacyjnej współpracy, poprawa kompetencji przywódczych i wdrożenie elastycznych struktur.
  • Zarządzanie wiedzą, dzielenie się doświadczeniem i informacjami: Wdrażanie standardów danych, przezwyciężanie problemów językowych i bezpieczeństwa oraz poprawa zdolności zarządzania informacjami - dzięki temu właściwe informacje są przedstawiane właściwym użytkownikom we właściwym czasie i we właściwym formacie.
  • Wykorzystywanie technologii: Budowanie wspólnej infrastruktury technicznej i wdrażanie technologii współpracy, w tym tłumaczy języków, dynamicznych katalogów i kompatybilnych aplikacji.

Aby zapewnić stałą poprawę wyników współpracy, konieczne są fundamentalne zmiany w sposobie działania firm. W oparciu o nasze doświadczenie zidentyfikowaliśmy cztery obszary, na których w nadchodzących latach powinny skupić się firmy.

Aplikacje dedykowane jako rozwiązanie na stworzenie platformy współpracy z partnerami biznesowymi
  • Znacznie zwiększyć zrozumienie charakteru współpracy poprzez skupienie się na wiodących praktykach, doświadczeniach innych firm, ocenę obecnych mocnych i słabych stron oraz określenie, jak różne działania z różnymi partnerami biznesowymi wymagają różnych możliwości współpracy.
  • Wdrażać praktyczne rozwiązania mające na celu poprawę zdolności do współpracy, albo poprzez kontynuację istniejących programów, albo poprzez wdrażanie nowych podejść, możliwych przez niektóre z najnowszych technologii wspomagających zarządzanie wiedza, informacjami i współpracę.
  • Usprawnić planowanie tak, aby firma mogła dostosować się do dynamicznych potrzeb otoczenia, zmniejszając lukę we współpracy. Wymaga to od pracowników głębszego zrozumienia potrzeb użytkowników i możliwości współpracy partnerów biznesowych. Wymaga to również elastyczności, tak aby struktury firmy dostosowywały się do zmieniających się potrzeb.
  • Zapewnić przywództwo, sponsoring i wsparcie konieczne, aby pomóc w podniesieniu priorytetu potrzeb użytkowników zapewnić odzwierciedlenie tych potrzeb w strategiach, planach, polityce, decyzjach zaopatrzeniowych i rozwoju liderów. Przywództwo jest również potrzebne do ułatwienia koniecznych zmian w kulturze organizacyjnej, budowania zaufania w relacjach z partnerami biznesowymi i upewnienia się, że znaczenie poprawy współpracy jest dostrzegane na rynku.

Te wysiłki na rzecz poprawy współpracy muszą uwzględniać charakter współpracy - pomagać w zapewnieniu, że propozycje są zgodne z podejściem i interesami wszystkich zaangażowanych firm . Postępy poczynione w tych dziedzinach powinny ułatwić poprawę skuteczności firm, poprawę relacji biznesowych, a przede wszystkim bardziej skuteczne działania.

Znaczenie poprawy efektywności i skuteczności firm nie są oczywiście nowe - są one cechą charakterystyczną każdego przedsiębiorstwa od lat. Często postrzegano je jako problematyczne, ponieważ firmy muszą pogodzić żądania partnerów biznesowych z własnymi priorytetami i celami. Powtarzającym się tematem jest to, że partnerzy biznesowi są postrzegani z dystansem, a informacje są przekazywane niechętnie z obawy o bezpieczeństwo firmy.

Nowością jest to, że modele współpracy są coraz bardziej wszechobecne i złożone. Ponadto firmy mają do dyspozycji coraz bardziej wyrafinowane technologie - co powinno przynieść poprawę wydajności, ale zamiast tego często zwiększa złożoność partnerstwa.

Dla prawie wszystkich partnerów każde znaczące zaangażowanie operacyjne na rzecz firm w dzisiejszych czasach wiąże się z pracą w zespołach z szeregiem partnerów biznesowych, zazwyczaj łącznie z działami informatyki innych firm. Istnieje wiele czynników napędzających to zjawisko, takich jak zmieniający się charakter i rosnąca złożoność operacji, potrzeba wielostronnych działań biznesowych przy tworzeniu nowych modeli biznesowych, nowych produktów oraz potrzeba rozłożenia ciężaru wydatków na badania i rozwój z związanych z operacjami na dużą skalę poprzez wiele lat.

Jednocześnie charakter tych relacji z partnerami staje się coraz bardziej złożony. W miarę jak firmy angażują się w szerszy zakres współpracy, takich jak projektowanie i budowa nowych produktów, znajdują się w budowaniu i utrzymywaniu relacji biznesowych z większą liczbą partnerów. Mogą to być inne firmy, partnerzy biznesowy, kooperanci czy nawet klienci.

Nowe aplikacje dedykowane, aplikacje B2B, aplikacje baza wiedzy  powinny dostarczać rozwiązań dla dynamicznych wyzwań związanych z realizacją wspólnych pomysłów, projektów i przedsięwzięć. Firmy od lat inwestują w aplikacje dedykowane, czyli aplikacje internetowe, które mają na celu zapewnienie elastyczności i interoperacyjności wymaganej przez różnych partnerów biznesowych. Często jednak słyszymy o technologiach zwiększających złożoność operacji. Istnieje wrażenie, że niektóre, źle zaprojektowane rozwiązania nie przyniosły jeszcze oczekiwanych korzyści, a opowieści o przeciążeniu informacyjnym i przestarzałej komunikacji wracają z do dyskusji. Stąd duży nacisk w tworzeniu nowych dedykowanych aplikacji internetowych z wykorzystaniem UX i UI.

Ponieważ tendencja do tworzenia aplikacji dedykowanych do współpracy w obszarach partnerów biznesowych będzie się utrzymywać, firmy muszą uczyć się na podstawie swoich doświadczeń i jak najlepiej wykorzystać dostępne technologie i inne techniki, aby poprawić swoje wyniki. Współpraca z partnerami biznesowymi rozwija się również we wszystkich branżach. Firmy wykorzystują nowe aplikacje dedykowane w celu zwiększenia interoperacyjności i w rezultacie osiągają znaczną poprawę efektywności działania, wydajności i jakości produktów i usług. Wyzwaniem dla firm jest zapewnienie porównywalnej poprawy skuteczności całego ekosystemu firmy wraz z partnerami biznesowymi, kooperantami, dostawcami oraz przede wszystkim klientami.

Powiązane artykuły