Aplikacje dedykowane tworzone metodyką Agile

Aplikacje dedykowane tworzone metodyką Agile

Aplikacje dedykowane

Korzyści z zastosowanie metodyki agile

Jeżeli zależy Ci na szybkim i sprawnym stworzeniu aplikacji dedykowanej wybierz Agile. Wykorzystując agile, firma tworząca aplikacje dedykowane pracuje, w krótkich dwu, trzytygodniowych sesjach. Krótkie cykle, po których następuje interakcja. Klienci zgłaszają uwagi do zrealizowanego etapu pracy. W odróżnieniu do metodyki wodospadu, metodyka agile jest dużo mniej formalna. W metodyce wodospady najpierw następuje określenie projektu, stworzenie dokumentacji, tworzenie i projektowanie aplikacji dedykowanej.

Aplikacje dedykowane tworzone metodyką Agile

Wybierając agile, zwiększasz częstotliwość otrzymywania informacji zwrotnej oraz redukujesz ogólne ryzyko porażki projektu. Wybierz agile, jako metodykę projektowania aplikacji dedykowanych.

Aplikacje dedykowane, kilka powodów, dlaczego wybrać metodykę agile:
  • Metodyka agile daje przestrzeń na zmianę Główną cechą agile jest stworzenie przestrzeni i zarządzanie zmianą. Nie blokowaniu zmian lub zabezpieczenia się przed nimi. Metodyka agile posiada w sobie zmianę. Agile z założenia ‘wie’, że firma zamawiająca aplikację dedykowaną wprowadza w niej zmiany w całym procesie jej tworzenia. Projekt rozpoczyna się od określenia bardzo ogólnych założeń. Projekt agile jest stworzony, aby odpowiadać zmieniającym się potrzebom biznesowym klienta. Dodawanie nowych funkcji oraz wprowadzanie zmian w już stworzonej części aplikacji jest normalną, powszechnie stosowaną praktyką.
  • Metodyka agile pozwala uzyskać szybszą informację zwrotną Jedną z głównych zalet metodyki agile jest możliwość zapoznania się z częścią aplikacji. Klient w chwili, w której aplikacja dedykowana jest tworzona i jeszcze nieskończona, ma możliwość sprawdzić jej funkcje, widoki, wprowadzić zmiany. Wykorzystując metodykę agile klienci widzą postęp prac, do którego mogą zgłaszać uwagi. W trakcie kolejnych interakcjach klienci widzą wprowadzone zmiany, do których mogą wprowadzać kolejne zmiany. Tak aż do skutku, do chwili, w której postanie aplikacja dedykowana, która realizuje w pełni potrzeby biznesowe klienta.
  • Metodyka agile pozwala odłożyć pracę rozwoju aplikacji dedykowanej na później Każdy etap projektowanie aplikacji dedykowanej kończy się dostarczeniem klientowi funkcjonalnej części. Po zakończeniu działającej części aplikacji dedykowanej, klient może już z niej korzystać. Dalszy rozwój, zmiany może odłożyć na później. Na czas, kiedy będzie posiadał środki finansowe oraz potrzebę biznesową.
  • Metodyka agile umożliwia lepsze określenie priorytetów projektu Agile umożliwia tworzenie aplikacji dedykowanej zgodnie z priorytetami klienta. Klient właściwie na każdym etapie może zmieniać priorytety kolejności wdrażania zmian. Może dowolnie zmieniać ich kolejność. Agile umożliwia oszczędność czasu otrzymania działającej aplikacji dedykowanej poprzez skupienie się na cechach, które są najbardziej istotne. Pozostawiając dodatkowe funkcje na kolejne etapy rozwoju aplikacji dedykowanej.
Podsumowanie

Agile pozwala w bardzo szybkim czasie uzyskać małe sukcesy. Pozwala stworzyć aplikację dedykowaną zanim powstanie kompletny jej opis. Klienci i użytkownicy mogą wprowadzać zmiany do aplikacji dedykowanej w trakcie jej tworzenia.

Powiązane artykuły