Najczęstsze pytania dotyczące usług tworzenia aplikacji dedykowanych na zamówienie

Najczęstsze pytania dotyczące usług tworzenia aplikacji dedykowanych na zamówienie

Aplikacje dedykowane

Tworzenie aplikacji dedykowanych na zamówienie to długi i angażujący proces. My posiada zespół ekspertów, programistów, którzy posiadają doświadczenie w wielu branżach. Szczególnie kompetencje posiadamy w obszarze tworzenia aplikacji B2B. Tworzymy bazy danych, aplikacje dedykowane i inne systemy IT dla firm. Mimo to, jeśli myślisz o aplikacji dedykowanej na zamówienie, prawdopodobnie masz wiele pytań. To zrozumiałe.

Uczestniczenie w projekcie tworzenia aplikacji na zamówienie to duże wyzwanie dla każdej firmy. Z pewnością nie jesteś jedynym, który ma pytania. W rzeczywistości otrzymujemy wiele pytań dotyczących tworzenia oprogramowania na zamówienie. Poniżej przedstawiamy listę najczęstszych pytań i odpowiedzi na nie.

Szukasz firmy tworzącej aplikacje dedykowane. Załóżmy, że znajdziesz tę, którą chcesz. Co się teraz stanie? Po pierwsze, zespół programistów będzie chciał umówić się z Tobą na konsultacje. Jeśli wybrałeś właściwą firmę, ta konsultacja nie powinna cię nic kosztować. Podczas tego pierwszego spotkania, przedstawisz pomysł na aplikację dedykowaną, co ona może zapewnić. Przedstawisz informacje na o podstawach swojego projektu. Jeżeli masz już przygotowane wymagania funkcjonalne aplikacji, wymagania niefunkcjonalne aplikacji, przypadki użycia, to wspaniale. Jeżeli nie wszystkie wymienione dokumenty możemy wspólnie opracować.

Po tym pierwszym spotkaniu, inżynierowie poświęcą dużo czasu na poznanie Ciebie i Twojej firmy. Dowiedzą się, jak używasz oprogramowania w swojej firmie, jakich systemów obecnie używasz i czego najbardziej potrzebujesz od swojego oprogramowania. Podczas tej fazy, inżynierowie oprogramowania mogą zadawać Ci wiele pytań. W końcu nikt nie zna Twojej firmy lepiej niż Ty sam. Twój zespół powinien dążyć do zdobycia jak największej ilości informacji.

Gdy członkowie Twojego zespołu będą posiadali wszystkie informacje, których potrzebują, nakreślą plan rozwoju oprogramowania na zamówienie. Plan ten będzie prawdopodobnie zawierać kilka faz do budowy i doskonalenia oprogramowania. Gdy to się stanie, będą przechodzić przez każdą fazę, jedna po drugiej, tworząc aplikację dedykowaną. Jeśli wybrałeś odpowiedni zespół programistów, będą oni informować cię o każdej fazie. Po zakończeniu tworzenia oprogramowania, wdroży go dla Twojej firmy.

Dlaczego potrzebuję aplikacji dedykowanej?

Dlaczego warto wybrać usługi tworzenia aplikacji dedykowanej? Dlaczego nie pozostać przy komercyjnym oprogramowaniu z półki? Aplikacja dedykowana daje Ci wiele korzyści. Po pierwsze, aplikacja dedykowana daje Ci o wiele większe bezpieczeństwo niż oprogramowanie produkowane masowo. Jak już wskazaliśmy w innych artykułach, hakerzy mają tendencję do atakowania popularnych aplikacji, takich, które posiadają jeden schemat, ponieważ w ten sposób używając jeden skrypy jeden schemat mogą atakować bardzo dużo, różnych firm i aplikacji. Oprogramowanie z półki, jest łatwiejszy do atakowania. Jeśli posiadasz aplikację dedykowaną, oprogramowanie posiada unikalne funkcje bezpieczeństwa, które utrudniają atak hakerów.

Po drugie, rozwój oprogramowania na zamówienie sprawia, że Twoja firma jest konkurencyjna. Poprzez wdrożenia aplikacji dedykowanej tworzysz przewagę konkurencyjną trudną do skopiowania. To odróżnia cię od podobnych firm w twojej branży na twoim rynku.

Po trzecie, nie ma to jak posiadanie oprogramowania, które zostało zbudowane specjalnie dla Ciebie. Wyobraź sobie, że masz oprogramowanie, które zostało zaprojektowane w całości z myślą o Twojej firmie. Z tego rodzaju oprogramowania, można zarządzać firmą bardziej efektywnie i płynnie.

Najważniejsze jest to, że istnieje wiele powodów, dla których usługi tworzenia oprogramowania na zamówienie mogą pomóc firmie prosperować. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak aplikacje dedykowane mogą pomóc firmie, skontaktuj się z nami.

Jak długo potrwa projekt tworzenia aplikacji dedykowanej?

Twój projekt prawdopodobnie potrwa kilka miesięcy. Mniejsze projekty mogą zająć około czterech miesięcy planowania i rozwoju. Większe projekty mogą trwać bliżej ośmiu lub dziewięciu miesięcy. To są bardzo ogólne założenia i szacunki, najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak długo potrwa Twój projekt jest rozmowa. Omówienie funkcji aplikacji, wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych aplikacji. Każdy projekt jest wyjątkowy, każdy z nich ma inne ramy czasowe. W każdym razie, jeśli wybrałeś odpowiedni zespół programistów, to nie spieszą się z tworzeniem aplikacji dedykowanej dla firmy.

Dlaczego nie używać oprogramowania z półki?

Używaj aplikacji z półki w obszarach , w których firma nie tworzy istotnej wartości dla klientów. Czy edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny czy aplikacja finansowo-księgowa są obecnie źródłami przewag konkurencyjnych? Chyba nie. Aplikacje te realizują proste, powtarzalne w każdej firmie procesy.

Aplikacje z półki są bardzo dobre, ponieważ umożliwiają standaryzację doświadczeń i umiejętności użytkowników. Standardowe oprogramowanie nie może służyć Twojej firmie w sposób, w który służy aplikacja dedykowana. Przede wszystkim, oprogramowanie nie jest zaprojektowane specjalnie dla firmy. Zostało zaprojektowane dla firm takich jak Twoja. Jednak to oprogramowanie ignoruje wszystkie rzeczy, które odróżniają Twoją firmę od reszty. W rezultacie, wiele z potrzeb nie jest realizowanych.

Aplikacje standardowe posiadają wiele funkcji i cech, których możesz w ogóle nie potrzebować. Z drugiej strony dodanie funkcji, na których Ci zależy może być bardzo kosztowne. Najważniejszy jest fakt, że nic nie może przewyższyć korzyści płynących z korzystania z aplikacji dedykowanych, które pozwalają uzyskać firmie istotną przewagę konkurencyjną.

Kto oferuje usługi tworzenia aplikacji dedykowanych?

To jest commint. Twój zespół commint może opracować doskonałe rozwiązania programistyczne. Jesteśmy w Polsce, więc nie musisz się martwić o opóźnienia czy słabą komunikację. Chcesz zacząć od darmowej konsultacji? Skontaktuj się z zespołem commint już dziś.

Powiązane artykuły