Baza wiedzy dla kancelarii prawnej

Baza wiedzy dla kancelarii prawnej

Baza wiedzy w firmie

Baza wiedzy dla kancelarii prawnej jest koniecznym systemem IT który w istotny sposób wspiera pracowników. Prawnicy stale poszukują, stosują i tworzą nową wiedzę, aby znaleźć przepisy i wyroki, które wspierają sprawy, które podejmują, rozwiązują problemy dla firm, oferują najlepsze porady dla swoich klientów i zapewniają wartość dla tych klientów, jednocześnie osiągając zyski. Szukając dokumentów lub ekspertów w określonych dziedzinach prawa lub typów spraw, prawnicy potrzebują dostępu do wiedzy, która jest sprawdzona i bezpieczna, że mogą łatwo zastosować do swojej pracy.

Baza wiedzy dla kancelarii prawnej

Wdrożenie systemu informatycznego baza wiedzy w kancelarii prawnej może pomóc firmie lub działowi prawnemu uchwycić ich pracowników lub wiedzy opartej na dokumentach, jak również wiedzy zbiorowej społeczności prawnej. Baza wiedzy dla kancelarii prawnej sprawia, że informacje są łatwiejsze do wyszukiwania i weryfikacji, pozwala na bardziej efektywne udostępnianie, współpracy i komunikacji z ekspertami prawnymi w firmie lub szerszej społeczności prawnej, a także pomaga zapewnić najlepszą obsługę prawną i bezpieczeństwo dla klientów.

Baza wiedzy dla kancelarii prawnej, cechy systemu IT

Adwokaci, prawnicy zawsze odnoszą się, stosują i budują swoje usługi na istniejącej wiedzy prawnej oraz skutecznych procesach prawnych i przypadkach, aby spełnić potrzeby prawne swoich klientów indywidualnych i biznesowych. Wymagają sposobu na znalezienie tej wiedzy tam, gdzie ona istnieje - wszędzie tam, gdzie znajdują się dokumenty sądowe i prawne, komunikaty e-mailowe i stenogramy rozmów, a także pisma lub myśli eksperta prawnego, z którym chcą się skontaktować. Następnie potrzebują sposobów, aby ustalić dokładność tych informacji i uzyskać do nich dostęp w formacie, który mogą wykorzystać jako punkt wyjścia do nowej pracy lub połączyć się z posiadaczem poszukiwanej wiedzy w celu przeprowadzenia rozmowy.

W całym procesie świadczenia usług prawnych, ze względu na charakter indywidualnych i biznesowych spraw prawnych, muszą istnieć zapewnienia, że wszystkie informacje związane z tymi transakcjami są bezpieczne i - w razie potrzeby - poufne. Baza wiedzy dla kancelarii prawnej, w przeciwieństwie do tradycyjnej wewnętrznej bazy wiedzy, jest idealna dla operacji prawnych, ponieważ obejmuje również weryfikację treści i wgląd i ważne środki bezpieczeństwa i zgodności.

Baza wiedzy dla kancelarii prawnej, korzyści z wdrożenia systemu IT

Skuteczne zarządzanie wiedzą buduje wartość dla wielu firm i ich klientów, a to jest prawdziwe dla zawodu prawnika, jak również. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu i strategii zarządzania wiedzą prawną, użytkownicy w branży prawniczej mogą oczekiwać:

  • Ustanowienia centralnego repozytorium wiedzy krytycznej dla biznesu. To nie jest rzadkością dla praktyk prawnych, aby posiadać ogromne magazyny wiedzy rozłożone w różnych miejscach, takich jak w poszczególnych biurach lub w umysłach lub komunikacji poszczególnych ekspertów prawnych. Lepszym sposobem dla prawników, aby zapisać badania prawne i briefy jest za pomocą oprogramowania do zarządzania wiedzą. Systemy te zapewniają ważne informacje prawne są przechowywane w dobrze zorganizowanej i łatwo wyszukiwalne bazy, które mogą okazać się niezbędne do odniesienia w przyszłych sprawach.
  • Oszczędzaj czas na szukanie precedensów prawnych i ekspertów. Poszukiwanie dokumentów lub powiązań, których potrzebujesz do bieżącej sprawy, może być czasochłonne, zwłaszcza gdy to poszukiwanie jest prowadzone zdalnie lub międzynarodowo. Nie tylko nie jest to najbardziej efektywne wykorzystanie czasu prawnika, ale może również spowolnić działania i decyzje, które są często wrażliwe na czas. System zarządzania wiedzą, który działa dla prawników może pomóc zorganizować te dokumenty i kontakty. Może zapewnić prawnikom bardziej intuicyjne funkcje wyszukiwania kontekstowego i integrację z regularnymi przepływami pracy w celu przyspieszenia procesu badań prawnych.
  • Zidentyfikuj luki w wiedzy i zwiększ wydajność. Baza wiedzy dla kancelarii prawnej ujawnia dostępne zasoby wiedzy organizacji prawnej oraz mocne i słabe strony tych obszarów. System zarządzania wiedzą dostarczy wgląd w to, jakich połączeń i dokumentacji może brakować, które odnoszą się do konkretnych obszarów prawnych, z którymi prawnicy prawdopodobnie się spotkają. System zarządzania wiedzą może również pomóc w identyfikacji potrzeby silniejszej dokumentacji wiedzy i komunikacji między zespołem prawnym i innych obszarów w ramach szerszej firmy lub branży. Dzięki temu zrozumieniu, firma może pracować nad budową tych obszarów, aby zapewnić lepszą obsługę klientów indywidualnych i biznesowych.
  • Zachowaj wiedzę w przyszłości. Ludzie są źródłem dużej wiedzy i doświadczenia w społeczności prawnej, i tak długo, jak ci eksperci są częścią firmy lub szerszego kręgu prawnego, to nie jest problem. Jednak nieuchronnie osoby te przechodzą na emeryturę lub przenoszą się do innych miejsc pracy. Jeżeli zabiorą ze sobą tę kluczową wiedzę, będzie to znaczna strata dla organizacji. Zamiast utrzymywać specyficzną wiedzę prawną przypisaną do jednej osoby lub grupy, zarządzanie wiedzą zachęca do dzielenia się i dokumentowania wiedzy za pomocą materiałów szkoleniowych, przewodników po procesach, filmów, szablonów związanych ze sprawą oraz innych łatwo dostępnych i aktualizowanych formatów. Takie postępowanie pomaga utrzymać dostęp do krytycznych informacji i procesów dla zespołu prawnego, aby mógł on dalej je rozwijać.

Dowiedz się, jak wdrożenie systemu informatycznego baza wiedzy w kancelarii prawnej może pomóc w usprawnieniu działań adwokatom i pracownikom w praktyce prawniczej.

Baza wiedzy dla kancelarii prawnej

Jako prawnik, ludzie polegają na Tobie. Aby zapewnić swoim klientom jak najlepsze doradztwo i rozwiązania, a także zapewnić sobie konkurencyjność, musisz stale korzystać z wiedzy, która jest sprawdzona, zweryfikowana i bezpieczna. Rozpocznij zarządzanie wiedzą prawną dla swojej praktyki już dziś.

Powiązane artykuły