Aplikacja automatyzująca procesy sprzedażowe

Aplikacja automatyzująca procesy sprzedażowe

Prowadzisz firmę. Korzystasz z różnych aplikacji informatycznych. Posiadasz dział sprzedaży, w którym pracuje kilkanaście osób. większość z nich pracuje zdalnie, obsługując swoich lokalnych klientów w Polsce. Wiesz, że rozwój firmy bez narzędzi informatycznych jest obecnie niemożliwy. Zastanawiasz się jaką wybrać aplikację, która spełni Twoje oczekiwania? Jakie cechy powinna spełniać aplikacja automatyzująca procesy sprzedażowe? Wiesz, że na rynku jest bardzo wiele dostawców i rozwiązań. Czym się kierować w procesie wyboru?

Wiesz na pewno, że nie ma jednej, jedynej najlepszej aplikacji automatyzującej procesy sprzedażowe, która jest dedykowana dla Ciebie i Twojej firmy. Są firmy, które korzystają tylko z centralnego systemu finansowo-księgowego, a pozostałe aplikacje ograniczają do plików w Excelu oraz kalendarza użytkowników> Inne firmy mają wszystkie procesy udokumentowane i spisane oraz wdrożone w jednej aplikacji informatycznej zarządzającej wszystkim.

Są firmy, które korzystają z aplikacji tylko i wyłącznie instalowanych na komputerach, inne posiadają dostęp do wszystkich aplikacji poprzez internet. Korzystają z cloud computing i aplikacji w modelu SaaS. Każda z tych firm ma swoje argumenty za wyborem właśnie takiego, dedykowanego rozwiązania.

Cokolwiek wybierzesz, na jakąkolwiek aplikację automatyzującą procesy sprzedażowe się zdecydujesz musisz wiedzieć, że jest to narzędzie. Tak samo jak przedmiotem do pisania jest długopis, tak samo aplikacja automatyzująca procesy sprzedażowe jest narzędziem do zarządzania procesem sprzedaży. Nic więcej, albo aż tyle.

Z pewnością spotkałeś się, ze stwierdzeniem informacja jest najważniejsza. Dostęp do danych jest istotny, urządzenie są warte tyle co metal, to dane na nich zapisane są istotne. Każde z tych stwierdzeń jest prawdą. Obecnie największymi firmami na świecie są te, które zarządzają dużymi ilościami danych, a nie te które posiadają wielki majątek zamrożony w maszynach czy halach magazynowych.

Biorąc pod uwagę te stwierdzania w procesie wyboru aplikacji powinieneś skupić się na tym jakie dane potrzebujesz aby właściwie zarządzać firmą. To klucz do wyboru aplikacji. Pozostałe elementy powinny być tak proste jak to tylko możliwe. Wybierając aplikację skup się na jednym czynniku jakie dane możesz pomiąć, aby uzyskać zamierzony cel. Tak długo usuwaj pola, przyciski, formularze, widoki aż będziesz miał pewność, że usunięcie każdego dodatkowego elementu spowoduje brak posiadania przez Ciebie istotnych informacji.

Takie podejście wymaga wiele pracy i wysiłku. Może spowodować, że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie stworzenie dedykowanej aplikacji automatyzującej procesy sprzedażowe. Stworzenie dedykowanego systemu informatycznego to duży wysiłek stojący po stronie użytkownika i firmy developerskiej. Nie każdą firmę stać na taki wydatek organizacyjny, ale na pewno się on opłaci.

Aplikacja automatyzująca procesy sprzedażowe, kilka pytań, zanim podejmiesz decyzję o wyborze  

  • Jakie procesy biznesowe chcę w firmie usprawnić?
  • Jakie potrzeby aplikacja ma zaspokajać?
  • Czy pracownicy do tej pory używali aplikacje automatyzujące procesy sprzedażowe?
  • Jakie dane potrzebuję aby sprawnie zarządzać firmą dzisiaj i w przyszłości?