Rozwój aplikacji internetowych

Rozwój aplikacji internetowych

Zapotrzebowanie na rozwój aplikacji internetowych rośnie, ponieważ firmy średnie nadal usprawniają swoje wewnętrzne działy i funkcje. Firmy projektujące aplikacje dedykowane konkurują ze sobą, aby dotrzeć do większej liczby klientów, generować dodatkowe strumienie dochodów, budować wartość firmy, tworzyć przewagę konkurencyjną na rynku. Ale czym jest aplikacja internetowa i jak można ją uzyskać?

Rozwój aplikacji internetowych

Tworzenie aplikacji internetowych odnosi się do tworzenia aplikacji dedykowanych, które znajduje się na serwerach i jest dostarczane do urządzenia użytkownika przez internet. W rezultacie, dedykowane aplikacje internetowe nie są pobierane przez użytkowników, lecz są dostępne przez przeglądarkę internetową.

Dedykowana aplikacja internetowa może być wewnętrznym systemem biznesowym firmy dostarczanym przez internet i dostępnym tylko dla jej pracowników, lub systemem online dostępnym dla wszystkich. Przykładem aplikacji dla wszystkich jest odyseos.app - użytkownik korzystający z interaktywnej strony internetowej, która umożliwia prowadzenie działalności w sieci, w tym wypadku luggage storage – przechowalnia bagaży.

Ponieważ aplikacje internetowe wykorzystują niestandardowe technologie interaktywne, mogą one zapewnić bardziej wyrafinowane i interaktywne doświadczenie użytkownika niż tradycyjne strony internetowe. Takie dostosowanie oznacza również, że aplikacje internetowe są zazwyczaj pisane od zera, a nie budowane na platformach e-commerce lub CMS innych firm. Co więcej, oznacza to, że nie jest możliwe tworzenie aplikacji internetowych tylko za pomocą HTML; zamiast tego, wymagają one dodatkowych technologii po stronie klienta, w tym Java, JavaScript, AJAX, CSS, jQuery i HTML5.

HTML, CSS, JavaScript i AJAX są używane dla tworzenia interfejsu użytkownika; HTML5 dla lepszej obsługi użytkownika; język programowania stron internetowych, PHP, aby zapewnić oczekiwana funkcjonalność. Baza danych mySQL, aby przechowywać informacje, w tym statystyki użytkowania, dane użytkowników i klientów i wymagania specyficzne aplikacji.

Wymagane dostosowanie zwykle sprawia, że aplikacje internetowe są dość skomplikowane. Proces testowania aplikacji internetowych ma tendencję do bycia równie obszernym.

Rozwój aplikacji internetowych
Technologia rozwoju aplikacji internetowych

Tworzenie aplikacji internetowych może wykorzystywać szereg technologii, w zależności od wymagań aplikacji. Należą do nich: AJAX (JavaScript i XML), ASP (Microsoft Web Server (IIS) języki skryptowe, ASP.NET (Microsoft's Web Application Framework - następca ASP), ActionScript, CSS (Cascading Style Sheets), ColdFusion (Adobe's Web Application Framework), CGI, HTML5 (Hypertext Markup Language), Java, JavaScript, JSP, Node.js, OSGI, Perl, PHP, PSGI, Python, Ruby - lista jest długa.

Niektóre z nich to technologie skryptowe po stronie klienta (takie jak HTML5, CSS, JavaScript, Ajax), inne to technologie skryptowe po stronie serwera (takie jak PHP, ASP, ASP.NET, Python, itp.).

Jeśli nie jesteś pewien, którą technologię wybrać dla dedykowanej aplikacji internetowej, nie martw się - istnieją biblioteki programów i frameworki, które mogą być wykorzystane do uproszczenia pracy, ponieważ pozwalają one programistom na łatwe dodawanie lub edytowanie funkcjonalności do aplikacji, które korzystają z frameworka.

Używanie frameworka zapewnia efektywny sposób na szybkie zbudowanie nowoczesnych dedykowanych aplikacji internetowych, które działają szybko i bezpiecznie, bez konieczności angażowania programistów.

Rozwój aplikacji internetowych, Joomla! Framework

Web Application Frameworks są zestawami bibliotek programowych, komponentów i zorganizowanych narzędzi w określonej architekturze. Pozwalają one programistom budować i utrzymywać złożone projekty dedykowanych aplikacji internetowych z wykorzystaniem szybkiego i wydajnego podejścia. Pozwalają one programistom na szybkie tworzenie zaawanasowanych, prostych  i intuicyjnych aplikacji internetowych, ponieważ duża część ciężkiej pracy jest już za nich wykonana.

Frameworki są zaprojektowane tak, aby usprawnić programowanie i zminimalizować wymagane testy, ponieważ kody są używane dla wspólnych funkcji i klas, co ogranicza potencjalne błędy w programowaniu. Szkielet aplikacji internetowych może być pomyślany jako zestaw narzędzi programistycznych do budowania dedykowanych aplikacji internetowych.

Rozwój aplikacji internetowych

Używamy Joomla! Framework do budowania dedykowanych aplikacji internetowych dla klientów biznesowych zgodnie ze standardami najlepszych praktyk w przyspieszonym czasie. Uważamy, że Joomla! Framework jest najlepszym pełnowymiarowym frameworkiem do budowania niestandardowych aplikacji internetowych i chmury.

Joomla! Framework zawiera zbiór gotowych modułów, najlepsze praktyki programowania i sprawdzone style projektowania, które ułatwiają tworzenie wydajnych i łatwych w użyciu aplikacji internetowych opartych na PHP, JavaScript.

Joomla! Framework
 • wykorzystuje potężne, dobrze obsługiwane, otwarte technologie rdzeniowe: PHP, JavaScript oraz wybór MySQL/Linux.
 • został zaprojektowany tak, aby spełniał wymagania protokołów Open Web Application Security Project (OWASP).
 • obsługuje bazę danych.
Joomla! Framework zawiera m.in
 • Standardowe arkusze stylów CSS i elastyczny system menu
 • Bezpieczne uwierzytelnianie użytkowników (w tym opcje 2FA)
 • Kompleksowy system zarządzania uprawnieniami użytkowników
 • Wbudowany w lokalizację językową
 • Portale dla klientów i dostawców
 • Dynamiczna walidacja w terenie
 • Import i eksport danych
 • Zarządzanie dokumentami i generowanie plików PDF
 • Szablony poczty elektronicznej
 • Alerty
 • Wbudowane wsparcie dla raportowania problemów podczas testów
 • Programowanie w PHP
Firmy korzystające Joomla! Framework

Joomla! Framework pozwala na szybki rozwój, ponieważ elementy projektu są już gotowe, więc nie ma potrzeby zaczynać od zera. Oznacza to szybszy zwrot z inwestycji, dzięki czemu budżet pozostaje nienaruszony.

Firmy projektujące aplikacje dedykowane mogą swobodnie dodawać dostosowane do potrzeb funkcje lub usługi do stworzonej przez siebie aplikacji internetowej. Oferować ją zgodnie z wymaganiami swoich indywidualnych klientów.

Aplikacje dedykowane tworzone przez użytkowników to aplikacje tworzone przez użytkowników końcowych. Jeśli jesteś użytkownikiem końcowym, to Joomla! Framework, może być idealnym rozwiązaniem do budowania aplikacji internetowych. Nie potrzebujesz doradztwa w zakresie aspektów technicznych. Nawet w tym kontekście, Joomla! Framework zapewni, że za pierwszym razem zbudujesz bezpieczne aplikacje webowe idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.