5 powodów, dla których projektowanie aplikacji internetowych dla firm ma sens

5 powodów, dla których projektowanie aplikacji internetowych dla firm ma sens

W zarządzaniu firmą sensowne jest posiadanie dedykowanej aplikacji internetowej, która może pomóc zoptymalizować procesy wewnętrzne oraz zewnętrzne. Jednakże, gdy jesteś małą firmą, nie ma sensu wydawać zasobów na statyczne arkusze kalkulacyjne lub zatrudnianie programistów, aby zbudować rozwiązanie, które chcesz.

Na szczęście, istnieją różne platformy, które pozwalają na dostosowanie interfejsu aplikacji biznesowych, podczas gdy one zajmują się procesami back-end, takimi jak szybkość ładowania, infrastruktura serwerowa, bezpieczeństwo, itp., o które nie masz czasu się martwić.

Oto pięć powodów, dla których dedykowana aplikacja internetowa może przynieść korzyści Twojej firmie:

Gotowe rozwiązania nie pasują do wszystkich Twoich potrzeb biznesowych. Każdy proces biznesowy jest unikalny, dlatego też tradycyjny model oprogramowania o jednym rozmiarze nie działa.

Znasz swój biznes lepiej niż ktokolwiek inny i dokładnie wiesz, jakich funkcji aplikacji dedykowanej potrzebujesz, aby efektywnie zarządzać swoją firmą.

Projektowanie aplikacji internetowych. Rozwój, pozyskiwanie wiedzy, zarządzanie

Na przykład, firma broker ubezpieczeniowy, czy firma leasingowa  budowlana może skonfigurować aplikację, która pozwala jednej ze stron na zgłaszanie szkód, jednocześnie budując workflow w celu wysyłania automatycznych powiadomień do użytkowników, kto jest odpowiedzialny za ich naprawę. Podobnie, firma handlowa z segmentu B2B z wieloma partnerami biznesowymi, może zbudować aplikację do zarządzania i śledzenia zapasów w różnych magazynach.

Dedykowana aplikacja internetowa pozwala wygenerować dokładnie to, czego potrzebuje Twoja firma.

Projektowanie aplikacji internetowych. Infrastruktura to przepalanie środków

Jeśli jesteś startupem lub małą firmą, liczy się każda zaoszczędzona lub zarobiona złotówka. Dlatego też prawdopodobnie starasz się minimalizować wydatki na infrastrukturę i personel IT - konieczność tworzenia i utrzymywania serwerów, na które stać firmy, które posiadają rozbudowane dedykowane aplikacje.

Decydując się na zbudowanie dedykowanej aplikacji internetowej, oszczędzasz nie tylko na infrastrukturze i bezpieczeństwie danych, ale także na skalowalności.

Projektowanie aplikacji internetowych. Projektowanie, tworzenie

Najczęściej platformy udostępniające niestandardowe aplikacje pobierają opłaty zgodnie z wymaganym przez użytkownika zestawem funkcji, liczbą użytkowników i przestrzenią jaką zajmują dane. Dzięki temu nie ma potrzeby, aby firma dokonywała istotnych inwestycji z góry, ponieważ płacisz tylko za to, czego potrzebujesz i używasz.

Projektowanie aplikacji internetowych. Szybsza integracja z innymi aplikacjami

W odróżnieniu od zainstalowanego oprogramowania, dedykowane aplikacje internetowe posiadają integracje z innymi aplikacjami firmy.

Od niestandardowych integracji z platformami ERP, B2B, płatności, by wymienić tylko kilka - do możliwości połączenia z mediami społecznościowymi, wysyłania faktur i dodawania odliczania zdarzeń.

Projektowanie aplikacji internetowych. Integracja aplikacji dedykowanej eliminuje wiele problemów

Korzyścią z integracji jest to, że nie poświęcasz czasu i pieniędzy na wynajęcie dodatkowych usług, aby przeprowadzić integrację. Integracja aplikacji dedykowanej jest już wstępnie zbudowana, więc można ją uruchomić znacznie wcześniej niż w przypadku jej zbudowania lub, co gorsza, zapłacić dodatkowo za jej zbudowanie.

Projektowanie aplikacji internetowych. Arkusze kalkulacyjne nie skalują się

Dedykowana aplikacja internetowa dopasowuje się do wielkości firmy i skali zgodnie z potrzebami biznesowymi. Zacznij od małego wdrożenia aplikacji dedykowanej, z ograniczoną ilością funkcji i kilkoma użytkownikami, ale bardzo szybko. Dodaj funkcjonalność i użytkowników aplikacji dedykowanej bez konieczności migracji do nowej platformy lub systemu.

Cykle rozwoju dedykowanych aplikacji internetowych jest naprawdę krótka, więc możesz z łatwością skalować aplikację w miarę rozwoju swojej firmy.

Projektowanie aplikacji internetowych. Wizualizacja danych jest ogromnym wyzwaniem

Większość dedykowanych aplikacji internetowych oferuje różne narzędzia i pakiety do raportowania, pomagając śledzić najważniejsze dane biznesowe. Na przykład, można śledzić liczbę sprzedanych produktów, otrzymanych zamówień lub biletów pomocy technicznej zebranych w danym okresie.

Kiedy wszystkie te dane są przechowywane w Twojej dedykowanej aplikacji internetowej, możesz organizować, analizować i prezentować swoje dane w sposób bardziej efektywny - oszczędzając sobie konieczności sięgania do Excel i samodzielnego opracowywania liczb.

Oprócz oszczędności dla siebie i pracowników, dedykowane aplikacje biznesowe są efektywnym kosztowo sposobem na zarządzanie wewnętrznym funkcjonowaniem firmy.