Mam świetny pomysł na aplikację internetową, co dalej?

Mam świetny pomysł na aplikację internetową, co dalej?

Projektowanie aplikacji internetowych

Jesteś pod prysznicem, jedziesz autostradą lub próbujesz zasnąć w nocy i BOOM! Uderza piorun, pojawia się błysk, żarówka i masz do - świetny pomysł na aplikację internetową! Aplikację, którą każdy będzie chciał ją posiadać. Każdy pragnie korzystać z twojego świetnego pomysłu na aplikację. Szybko pozyskasz miliony użytkowników, w końcu sprzedasz aplikację funduszowi VC, Facebookowi lub Google'u za miliardy dolarów i przejdziesz na emeryturę, która spędzisz w wymarzonej willi nad jeziorem w Toskanii.

To świetny opis, ale niestety prawie nigdy w życiu to tak nie wygląda. Nie trać jednak nadziei, wciąż możesz zamienić swój pomysł na aplikację internetową w sukces - po prostu musisz zrobić to we właściwy sposób.

Specjalizujemy się w tworzeniu aplikacji internetowych, mobilnych i webowych. Rozmawiamy z wieloma osobami o ich pomysłach - niektóre są niesamowite, genialne, mogą inspirować świat, niektóre są doskonałe w swojej prostocie, a inne po prostu nie są takie świetne.

Zawsze staramy się być bardzo szczerzy w naszych radach i udzielamy prostych odpowiedzi - jeśli to nie zadziała, powiemy ci, przestań gonić za marzeniami i wymyśl inny pomysł. Jeśli jednak jest to dobry pomysł na aplikację webową mówimy otwarcie. W ciągu lat doświadczeń, zauważyliśmy kilka kluczowych rzeczy, czynników które pomagają w osiągnięciu sukcesu aplikacji internetowych.

Pomysł na aplikację internetową, wiedza

Trzymaj się tego, co wiesz - zbuduj aplikację, która rozwiązuje konkretny problem. Zostaniesz lepiej zrozumiany, jeśli twoja aplikacja rozwiąże jeden, konkretny problem lub ułatwić życie. Nie dwa, nie pięć, różnych problemów, tylko jeden.

Pomysł na aplikację internetową, może nie jestem pierwszy

Rozmawiaj z ludźmi o swoim pomyśle – nie przejmuj się, że ktoś usłysz, skopiuje twój pomysł. Jeżeli jest on tak prosty, że na podstawie krótkiej rozmowy inna osoba jest w stanie skopiować pomysł na aplikację internetową, to znaczy, że z pewnością ktoś, gdzieś na świecie już taką aplikację wykonał. Rozmawiaj z ludźmi o swoim pomyśle na aplikację internetową. Poszukaj odpowiedzi na pytania:
Czy oni mają ten sam problem co ty?
Czy aplikacja internetowa też ułatwiłaby im życie?
Pozyskaj wiedzę innych, abyś uwierzył bardziej w siebie i swój pomysł. Sprawdź, czy twój pomysł na aplikację internetową jest dobry.

Pomysł na aplikację internetową, jeden problem

Zachowaj prostotę - zawsze możesz dodać do aplikacji dodatkowe funkcje, ale lepiej później. Pamiętaj, że prosta aplikacja internetowa jest łatwiejsza, tańsza i szybsza w budowie. Jedną z głównych przyczyn niepowodzeń są ambicje pomysłodawcy aplikacji internetowej - trzymaj się TYLKO jednej rzeczy i rób to zadziwiająco dobrze. Nie ma jednej aplikacji dobrej na wszystko.

Pomysł na aplikację internetową, lepiej szybciej niż dokładniej

Po prostu udostępnij aplikację– aplikacje internetowe nie są jak produkty fizyczne. Błędy mogą być rozwiązane bardzo szybko, często bez zauważenia przez użytkowników, ulepszenia i aktualizacje mogą być wydawane regularnie, a cykl życia jest szybki. Ważniejsze jest pozyskanie pierwszych klientów niż dodanie i sprawdzenie kolejnej funkcji.

Pomysł na aplikację internetową, nie przepłacaj

Aplikacja internetowa, a aplikacja mobilna - rzadko kiedy istnieje realna korzyść w budowaniu aplikacji mobilnej za pomocą aplikacji internetowej. Aplikacje webowe są tańsze w budowie, działają na wszystkich urządzeniach i mogą być aktualizowane bez wiedzy użytkownika. Większość funkcji aplikacji internetowej można tworzyć nawet, gdy do jej zbudowania potrzebne są takie usługi jak żyroskop, kompas czy akcelerator - ale nawet to się zmienia w miarę pojawiania się nowych narzędzi. Aplikacja PWA pozwala rozwiązać ten dylemat. Za cenę aplikacji internetowej masz możliwość korzystania z aplikacji mobilnej.

Pomysł na aplikację internetową, finansowanie

Zdobądź finansowanie - tworzenie aplikacji jest skomplikowane i może być kosztowne. Jeśli nie możesz sfinansować aplikacji samodzielnie, pozyskaj zaufanie firmy tworzącej aplikacje internetowe, która może zaprojektować i wykonać aplikację. Rozpowszechniaj pomysł na aplikację internetową. Lepiej mieć 50% z czegoś wielkiego niż 100% z niczego. Niektóre pomysły na aplikacje internetowe są wspaniałe, inne mogą być mało przyszłościowe. Ale pamiętaj, jeśli potrafisz sfinansować budowę aplikacji samemu, zrób to.

Pomysł na aplikację internetową, idea bez egzekucji warta jest zero

Pomysły są nic nie warte - nie daj się nabrać na myśl, że Twój pomysł jest wart miliony złotych, dolarów bądź euro. Szanse są takie, że i tak ktoś inny ma ten sam pomysł. Bez egzekucji, realizacji idei, twój pomysł na aplikację internetową jest po prostu taki, że jest to tylko i aż pomysł na aplikację, nic więcej.

Pomysł na aplikację internetową, lepiej być małą rybą w wielkiej wodzie

Udziały kapitałowe nie są tak atrakcyjne dla deweloperów - wszyscy słyszeliśmy historię o artyście graffiti, który objął udziały w Facebooku, a nie został opłacony – jego udziały w Facebooku były warte ponad 200 mil USD. Tak, cóż, to był fuks. Jednorazowy. Firmy projektujące aplikacje internetowe prawie każdego dnia otrzymują ofertę stworzenia aplikacji w zamian za udziały w projekcie. Rzecz w tym, że rozwój aplikacji internetowej to bardzo, bardzo dużo pracy - to znacznie przewyższa 20%, o którym myślałeś dzwoniąc do nas. Gdybyś zaoferował 50% udziałów i zagwarantował duży budżet marketingowy, to byłaby to atrakcyjna oferta dla nas. Ale w takie sytuacji zadzwonisz do ...

Pomysł na aplikację internetową, nieoczywisty

To może być ten pomysł - zdziwiłbyś się, które aplikacje zarabiają pieniądze. Aplikacje, które faktycznie generują dochód, są często zagmatwane, niekiedy użyteczne, proste lub po prostu szalone. W większości wypadków nigdy nie wpadniesz na taki pomysł na aplikację, ponieważ, nie jesteś w grupie docelowej jej użytkowników. Nie dotyczą ciebie problemy, które rozwiązuje aplikacja.

Ile kosztuje dana aplikacja internetowa ?
Ile kosztuje realizacja mojego pomysłu na aplikację internetową?

Główny problem, z którym się spotykamy, to niesamowicie rozbudowane oczekiwania i niesamowicie skromny budżet, lub jak wspominaliśmy wcześniej jego brak. Spotkaliśmy się też z następującą sytuacją, że otrzymamy płatność, z zysków, jakie aplikacja przyniesie. Przyszedł do nas potencjalny klient prowadzący firmę jako broker ubezpieczeniowy, chciał stworzyć aplikację dla firmy leasingowej w modelu SaaS. Aplikację dla firmy leasingowej skierowaną do zupełnie nowego segmentu rynku. Nie chciał się w nowy biznes w ogóle angażować. Oczekiwał od nas wykonania i promowania aplikacji oraz znalezienia klientów. Chciał nam zapłacić zyskami, jakie nowa aplikacja miała wygenerować.

Ile kosztuje aplikacja internetowa?

To trochę jak pytanie, ile kosztuje dom – domy są we wszystkich kształtach i rozmiarach, niektóre mają złote krany, cztery łazienki i słoneczny taras, inne mają tras na dachu i łazienki z dużymi oknami. Chcielibyśmy Ciebie poinformować, że bez kilkudziesięciu tysięcy złotych lepiej nie rozpoczynaj przygody z realizacją pomysłu na aplikację internetową. Pomyśl, ile zamierzasz zarobić na aplikacji internetowej. Rozumiemy, że są to setki tysięcy, jeżeli nie miliony złotych. Pomyśl, ile musisz zainwestować, aby uzyskać dużo ponadprzeciętną 30% stopę zwrotu. Pomyśl o tym, jak spieniężysz swoją aplikację, aby stworzyć właściwy ROI.

Wciąż masz ten najlepszy pomysł na aplikację internetową? Świetnie, co powinieneś zrobić dalej?

Stwórz na piśmie:

  • Model biznesowy aplikacji internetowej
  • Wymagania biznesowe aplikacji internetowej
  • Wymagania funkcjonalne aplikacji internetowej
  • Wymagania niefunkcjonalne aplikacji internetowej
  • Przypadki użycia aplikacji internetowej

(artykuły z takimi tytułami znajdziesz na stronie commint). Zostaw dokumenty opisujący pomysł na aplikację internetową na tydzień, a potem ponownie je przeczytaj. Porozmawiaj o pomyśle ze swoimi przyjaciółmi i rodziną. Nie ograniczaj się tylko do tekstu, jeżeli masz umiejętności i czas rób rysunki. Nie koncentruj się na kolorach, logo lub układzie graficznym, projektanci zajmą się tym, po prostu skup się na przepływie aplikacji i tym, jak użytkownik osiągnie swoje cele. Jak aplikacja internetowa rozwiąże jeden istotny problem użytkownika. Następnie porozmawiaj z kilkoma firmami tworzącymi aplikacje internetowe - zapytaj ich, czy to dobry pomysł. Postaraj się uzyskać prostą odpowiedź. Przeprowadź wybór dostawcy systemu IT, który wyłoni firmę, która spełni Twoje oczekiwania. Firmę, która przeprowadzi wdrożenie systemu IT.

Powiązane artykuły