Pomysł na aplikację internetową, jak go znaleźć?

Pomysł na aplikację internetową, jak go znaleźć?

Projektowanie aplikacji internetowych

Posiadanie genialnego pomysłu na aplikację internetową i wiedza, jak go zrealizować, to klucz do sukcesu w biznesie. Są ludzie, którzy puszczają wodze fantazji i wymyślają udane produkty lub usługi. Dlatego niezbędne jest stymulowanie kreatywności, aby generować zaskakujące pomysły biznesowe, które wzbudzają zainteresowanie społeczeństwa. Główną przeszkodą jest to, że wyobraźnia nie zawsze jest obecna wtedy, gdy jest potrzebna. Co więcej, istnieją badania, które pokazują, że kreatywność budzi się w nocy. Przypominamy Ci techniki generowania pomysłów, które pobudzają kreatywność zespołu w godzinach pracy.

Generowanie pomysłów na biznes, burza mózgów.

Ta technika jest bardzo łatwa do przeprowadzenia, aby stymulować kreatywność w Twojej firmie. Możesz wykorzystać burzę mózgów,  zrobić samodzielnie lub z twoim zespołem. Polega ona na spisaniu wszystkich pomysłów, które przychodzą nam do głowy, a które są związane z tematem, który ma być rozwijany. Nie ma znaczenia, czy słowa te są związane bezpośrednio czy pośrednio, ponieważ po zakończeniu burzy mózgów musisz skupić się na łączeniu ich. Podczas burzy mózgów nie powinieneś oceniać pomysłów zespołu (nawet, jeżeli nie mają one sensu). Interesująco jest patrzeć w przyszłość i zagłębiać się w pomysły związane z głównym tematem. Po zakończeniu burzy mózgów zamknij spotkanie z wszystkimi wspomnianymi słowami i zdaniami. Nadszedł czas, aby zebrać wszystkie koncepcje, przeanalizować je i wybrać te, które mają większe szanse doprowadzić Cię do sukcesu.

Generowanie pomysłów na biznes, metoda Walta Disneya:

Faktem jest, że wszystko związane z Waltem Disneyem jest całkowitym sukcesem. Z tego powodu metoda promowana przez Roberta Dilsa, eksperta w dziedzinie programowania neuro-lingwistycznego, jest dobrą opcją na zwiększenie kreatywności w firmie. Metodologia ta składa się z 3 elementów:

  • Marzyciel,
  • Realista,

W ten sposób początkowy pomysł jest analizowany osobno w każdej z faz, tak aby ten pomysł, który przejdzie przez trzy filtry, był tym, który trafi do realizacji naszego nowego produktu lub usługi. Celem technicznym Walta Disneya jest próba myślenia o koncepcji z trzech, różnych punktów widzenia, tak aby rzeczywistość i krytyka nie pozwoliły pomysłów na produkt lub usługę zamknąć.

Technika Walta Disneya stara się, aby rzeczywistość i krytyka nie pozwoliły zniknąć pomysłom.

Generowanie pomysłów na biznes, sześć kapeluszy

Ta technika generowania pomysłów wynaleziona przez psychologa Edwarda de Bono próbuje dostrzec działanie ludzkiego umysłu, tworząc metaforę z sześcioma kapeluszami, które są przydatne do postrzegania rzeczywistości z innego punktu widzenia. Każdy kapelusz ma inny kolor, a pomysły są oceniane z każdej pozycji.

W świecie biznesu, technika ta jest wykorzystywana do generowania kreatywnych pomysłów. Każda koncepcja musi przejść przez filtr białego kapelusza, gdzie trzeba pomyśleć o punkcie wyjścia. Następnie, używając żółtego kapelusza, trzeba przeanalizować jego zalety. Przeciwny cel ma czarny kapelusz, którego celem jest ocena wad, aby je poprawić. Aby to zrobić, należy zatrzymać się przy zielonym kapeluszu, co sprawia, że interesują nas różne opcje. Nie należy jednak zapominać o emocjonalnej części każdej firmy, dlatego też istnieje czerwony kapelusz, aby umożliwić ocenę uczuć wywołanych przez pomysł. Wreszcie, niebieski kapelusz wydaje się porządkować to wszystko, kontrolować wszystko i określać kroki, które należy podjąć, aby osiągnąć sukces.

Generowanie pomysłów na biznes, struktura mentalna

Ta metodologia, wymyślona przez Bernda Rohrbacha, jest jedną z najbardziej użytecznych, aby w krótkim czasie uzyskać wiele pomysłów. Jeśli potrzebujesz, aby zespół był efektywny i poświęcał jak najmniej czasu na myślenie o udanych pomysłach, to jest to właściwa metoda. Jedyną wadą jest to, że jest ona przeznaczona dla 6 osób, które muszą dzielić się 3 różnymi pomysłami co 5 minut. Proces musi być powtarzany przez pół godziny, a celem nie jest zaprzestanie pisania myśli, bez względu na ich jakość. Metoda ma na celu wzmacnianie pracy zespołowej za pomocą tej techniki i uczy się rozwijać pomysły niezależnie od wymówek partnerów. Kluczem jest, aby wszyscy pracowali w tym samym czasie i pod presją czasu. Wszystkie zespoły ustawiają się w tym samym kierunku, a ich wspólnym celem jest wypracowanie najlepszego pomysłu.

Generowanie pomysłów na biznes, technika Leonardo Da Vinci

Jeden z największych geniuszy w historii, Leonardo Da Vinci, również pozostawił po sobie spuściznę, by wymyślić dobre pomysły na biznes. Da Vinci skupił się na koncentracji, by w ciągu 10 minut oddalić się od zadania, pracy. Od tego momentu, kluczem jest wyciągnięcie wszystkiego, co przychodzi ci do głowy, gdy myślisz o swojej firmie, projekcie lub biznesie.

Rób tak jak Da Vinci: skup się na spojrzeniu na biznes z boku i rysowaniu tego co przychodzi ci do głowy.

Kiedy skończysz rysować wszystko, musisz poświęcić swój czas na przeanalizowanie przyczyny każdego rysunku. Interesujące jest, aby spróbować znaleźć powiązania między rysunkami, aby wyrazić to, czego słowa nie mogą wyrazić. Ta metodologia jest interesująca dla tych, którzy uważają, że transmisja pomysłów jest skomplikowana. Jeśli więc oszczędzasz na słowach, ta metoda będzie przydatna do rozwoju twojego pomysłu.

Generowanie pomysłów na biznes, technika Moliera

Na koniec, ale nie mniej pożyteczne, jeśli chcesz wymyślić udany pomysł na biznes, możesz skorzystać z metody opracowanej przez francuskiego poetę i dramaturga Jean- Baptiste'a Poquelina, lepiej znanego jako Molière. Metoda ta znana jest również jako "metoda czystych oczu" i polega na zaproszeniu kilku osób, które nie są związane z projektem, do wyrażenia własnej opinii i przedstawienia nowych niuansów. W ten sposób możesz mieć świeży punkt widzenia, a na opinię z zewnątrz nie ma wpływu tło,

To lista sześciu metod generowania pomysłów, aby przedstawić genialne idee. Wykorzystaj je i wykorzystaj kreatywność swoją i swojego zespołu, aby uzyskać ponadprzeciętne rezultaty. Dodatkowo, pamiętaj, że miejsce, w którym te pomysły są rozwijane, jest niezbędne.

Powiązane artykuły