Dedykowana aplikacja mobilna dla firmy

Dedykowana aplikacja mobilna dla firmy

Tworzenie aplikacji mobilnych

Dedykowane aplikacje mobilne w połączeniu z biznesem. Dlaczego warto rozważyć zbudowanie aplikacji mobilnej dla własnej firmy?

Dedykowana aplikacja mobilna dla firmy jest Ci potrzebna?

Jeśli uważasz, że aplikacje mobilne są przeznaczone wyłącznie dla wielkich firm, posiadających znane marki, to się mylisz. Coraz więcej małych i średnich firm podąża za trendem mobilnym, rozumiejąc, że skuteczna strategia mobilna wymaga czegoś więcej niż tylko przyjaznej dla urządzeń mobilnych strony internetowej.

Obecnie zauważysz, że wiele małych firm, z którymi kontaktujesz się na co dzień, posiada swoje własne dedykowane aplikacje mobilne. Może to być kawiarnia, c centrum spa, firma leasingowa czy broker ubezpieczeniowy. Firmy te wyprzedzają konkurencję, jeśli chodzi o przeniesienie swojego marketingu na wyższy poziom. Aplikacja mobilna umożliwia każdej firmie stworzenie społeczności.

Na wypadek, gdybyś nadal nie był pewien, dlaczego ktoś chciałby zbudować własną dedykowaną aplikację mobilną, oto siedem największych korzyści płynących z pójścia tą drogą wcześniej niż później.

Dedykowana aplikacja mobilna dla firmy. Bądź widoczny dla klientów przez cały czas.

Statystyki pokazują, że przeciętny klient spędza więcej niż dwie godziny dziennie korzystając ze swojego urządzenia mobilnego. Chociaż prawdopodobnie tylko kilka aplikacji stanowi większość tego czasy, nie zmienia to faktu, że każdy użytkownik musi odblokować, przewijać i skanować swoje urządzenie w poszukiwaniu aplikacji, których szuka.

Dla firmy, znalezienie się w telefonie klienta jest kluczowe. Może być korzystne dla Twojej firmy, ponieważ nasz umysł nieświadomie rejestruje każdy obraz [aplikacja firmy posiada przeważnie jej logo] i tekst (lub dobrze zaprojektowaną ikonę aplikacji!), na który natrafia - nawet jeśli dzieje się to niezauważalnie.

Dedykowana aplikacja mobilna dla firmy. Stwórz kanał marketingu bezpośredniego

Dedykowane aplikacje obsługują wiele funkcji: mogą dostarczać ogólne informacje, ceny, formularze rezerwacji, funkcje wyszukiwania, konta użytkowników, komunikatory, kanały informacyjne i wiele innych.

Jedną z największych zalet posiadania dedykowanej aplikacji mobilnej jest to, że wszystkie informacje, które chciałbyś przekazać swoim klientom - w tym specjalne wyprzedaże i promocje - są w zasięgu ich ręki. Dzięki powiadomieniom typu "push" jesteś jeszcze bliżej bezpośredniej interakcji i możesz z łatwością przypominać klientom o swoich produktach i usługach, kiedy tylko ma to sens.

Dedykowana aplikacja mobilna dla firmy. Dostarczaj wartość swoim klientom

Mówiąc o informacji z ręki, co powiesz na zdigitalizowanie tego programu lojalnościowego, który posiadasz? Zamiast trzymać się starej karty do zbierania punktów, pozwól swoim klientom zbierać nagrody za pośrednictwem Twojej aplikacji mobilnej. Rezultat? Więcej pobrań i więcej zwrotów klientów.

Dedykowana aplikacja mobilna dla firmy. Zbuduj markę i rozpoznawalność

Dedykowana aplikacja mobilna dla Twojej firmy może w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia świadomości Twojej marki wśród klientów. Chciałbym podzielić ten temat na dwa aspekty, których połączenie sprawi, że Twoja aplikacja stanie się prawdziwym zwycięzcą:

  • Dedykowana aplikacja mobilna jest jak pusty znak na billboardzie. Możesz robić z nią, co chcesz; może być stylowa, modna, funkcjonalna, szokująca lub informacyjna. Ale to, co naprawdę chcesz zrobić, to stworzyć aplikację, która posiada cechy, które Twoi klienci pokochają, a jednocześnie jest dobrze oznakowana i pięknie zaprojektowana.
  • Im częściej będziesz mógł zaangażować klientów w Twoją aplikację, tym szybciej będą oni skłonni do zakupu Twojego produktu lub usługi. W reklamie nazywa się to "efektywną częstotliwością": oglądanie Twojej marki 20 razy na dzień jest to, co sprawi, że będziesz naprawdę zauważony.
Dedykowana aplikacja mobilna dla firmy. Zaangażowanie klientów

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz kwiaty, czy usługi spa, Twoi klienci potrzebują sposobu, aby do Ciebie dotrzeć. Posiadanie funkcji wysyłania wiadomości (lub pomocy technicznej) w swojej aplikacji może naprawdę zmienić sposób, w jaki komunikujesz się z klientami. Pomyśl o tym, są firmy, które zbudowały cały swój model biznesowy wokół tej zasady. Zamiast dzwonić do restauracji po stolik, możesz go zarezerwować za pomocą mniej niż pięciu kliknięć na telefonie. Teraz pomyśl o tym: Ilu klientów wolałoby komunikować się z tobą za pomocą aplikacji niż dzwoniąc do Ciebie przez telefon?

Dedykowana aplikacja mobilna dla firmy. Przewaga konkurencyjna

W dzisiejszych czasach aplikacje mobilne na poziomie małego biznesu są nadal rzadkością, i to właśnie tutaj możesz wyróżnić się przed konkurencją. Bądź pierwszy w swojej okolicy, branży, kategorii który zaoferuje swoim klientom aplikację mobilną. Będą zaskoczeni twoim podejściem do przyszłości!

Dedykowana aplikacja mobilna dla firmy. Lojalność klientów

Ostatnim, ale nie mniej ważnym powodem, dla którego warto rozważyć zbudowanie własnej aplikacji mobilnej, jest lojalność klienta. Przy całym tym hałasie - przydrożne banery, billboardy, migające znaki, reklamy w gazetach, ulotki, kupony, strony internetowe, banery na stronach internetowych, reklamy na Facebooku i e-mail marketingu - powoli tracimy wpływ na klientów z powodu ogromnej ilości reklam otaczających nas wszystkich. Nadszedł czas, aby wrócić do tworzenia prawdziwego i szczerego związku z klientami i uczynienia ich lojalnym miłośnikiem swojego produktu lub usługi. Nie mówię, że aplikacja mobilna uratuje Twój biznes, ale może być sposobem na pozostanie bliżej Twoich klientów i bycie "na wyciągnięcie ręki" przez cały czas.

Tak czy inaczej, dedykowana aplikacja mobilna jest standardowym elementem każdego biznesu w przyszłości. Wybór, którego dokonasz dzisiaj, będzie stanowił podstawę dla przyszłości Twojego biznesu. To do Ciebie należy decyzja, czy chcesz być jednym z pierwszych.

Powiązane artykuły