Do tego służy mobilna aplikacja dedykowana

Do tego służy mobilna aplikacja dedykowana

Tworzenie aplikacji mobilnych

Pierwsza dekada XXI wieku, która wprowadziła nas do TheFacebook.com. Jest to również dekada, która przyniosła nam jeden z najbardziej wpływowych produktów w najnowszej historii - iPhone. Mimo wielu zalet tego produktu, był jeden odnotowany minus. Od pojawienia się smartfonów, powstało zdanie:

do tego służy mobilna aplikacja dedykowana.

W języku angielskim “There’s an app for that!”, podobnie jak wiele innych sloganów reklamowych, hasło to, zarejestrowane przez firmę Apple w 2009 roku, stało się tak wszechobecne, że sam jego dźwięk przyprawiał o dreszcze wielu ludzi i ciarki na plecach.

  • Chcesz sprawdzić jutrzejszą pogodę? Jest na to aplikacja!
  • Chcesz pamiętać, gdzie zaparkowałeś? Jest na to aplikacja! ? Jest na to aplikacja!
  • Chcesz rozliczyć delegację? ? Jest na to aplikacja!
  • Chcesz zarządzać benefitami pracowniczymi? ? Jest na to aplikacja! itd

W ciągu ostatnich kilkunastu lat, aplikacje dedykowane bardzo urosły i stały się wszechobecne. Już nie tylko sprawdzasz pogodę, ale możesz śledzić swoją dostawę pizzy, taksówkę, czy efektywność Twojego zespołu sprzedaży. Wszystko w czasie rzeczywistym, przesyłać strumieniowo muzykę z niekończących się bibliotek lub poznać miłość swojego życia. Oryginalne hasło Apple pozostaje więc prawdziwe, ale trzeba je zmienić. W dzisiejszych czasach są dostępne bardzo dobre aplikacje dedykowane, także te, które ułatwiają Ci pracę.

Aplikacje dedykowane do pracy lub platformy mobilne, które usprawniają procesy biznesowe i workflow w pracy, są obecnie wdrażane wewnętrznie przez firmy każdej wielkości. Mimo to, możesz być sceptycznie nastawiony do dodania kolejnej ikony do już zatłoczonego wyświetlacza smartfona - lub do tego, że Twój zespół jest już zajęty.

Mobilne aplikacje dedykowane w firmie: Kluczowy element cyfrowej transformacji

Świat biznesu się zmienia. Firmy na całym świecie wdrażają strategie cyfrowej transformacji i wykorzystują nowe technologie do automatyzacji procesów biznesowych. Transformacja cyfrowa to ogromny trend - i to taki, który trwa już od jakiegoś czasu. Trend ten jest czasami nazywany czwartą rewolucją przemysłową, ponieważ odnosi się do nowej ery w produkcji, która zostanie zdefiniowana przez internet rzeczy (IoT), sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe, ultra szybką łączność i - oczywiście – aplikacje dedykowane.

Jednak wdrożenie transformacji cyfrowej i czerpanie z niej korzyści to dwie zupełnie różne rzeczy. Często transformacja cyfrowa może być trudna do zidentyfikowania i trudna do skutecznego wdrożenia w całej firmie. Przedsiębiorstwa mogą również napotykać opór ze strony pracowników, którzy niechętnie zmieniają sposób, w jaki pracują - w dużej mierze dlatego wielu menedżerów uważa, że inicjatywy związane z transformacją cyfrową są stratą czasu. Inni uważają, że wyzwania transformacji cyfrowej są zbyt ogólnie określone, aby odniosły pożądany efekt.

Okazuje się, że korzystanie z mobilnych aplikacji dedykowanych, może niespodziewanie, upowszechnić się. Firmy we wszystkich branżach - w tym finansowe, opieki zdrowotnej, produkcyjne, energetyczne i użyteczności publicznej - wykorzystują aplikacje dedykowane w celu usprawnienia obiegu dokumentów elektronicznych i zwiększenia wydajności.

Jeśli chodzi o korzystanie z aplikacji dedykowanych, rozmiar organizacji również nie jest czynnikiem decydującym. Każda organizacja - od małych firm do dużych przedsiębiorstw - może czerpać korzyści z ich wdrożenia i stosowania. Firmy używają aplikacji dedykowanych do optymalizacji procesów biznesowych, takich jak zarządzanie zapasami, komunikacja i współpraca, planowanie, zarządzanie obiegiem faktur kosztowych, zarządzanie obiegiem dokumentów, produktywność usług i wiele innych zagadnień.

Jak mobilne aplikacje dedykowane mogą pomóc Twojej firmie

Już teraz rozumiesz, jak coraz więcej firm korzysta z mobilnych aplikacji dedykowanych, aby pracować efektywniej i poprawiać rentowność. Być może jednak zastanawiasz się nad ich specyfiką. Masz szczęście: W następnej kolejności przeanalizujemy pięć przypadków użycia aplikacji dedykowanych, aby dać Ci lepszy pomysł na to, jak aplikacje mogą zmienić Twoją firmę.

Mobilne aplikacje dedykowane ułatwiają wprowadzanie danych

Gromadzenie danych do aplikacji wymaga zaangażowania dużych zasobów. Jest to czynność wykonywana ręcznie przez użytkownika, która może być źródłem istotnej liczby błędów. Na przykład, w środowiskach produkcyjnych i użytkowych dane są zazwyczaj zapisywane na papierze, a następnie przepisywane do arkusza kalkulacyjnego. Tworzy to miejsce dla niezliczonej liczby błędów. Użytkownicy mogą stracić dane lub zatrzeć numery podczas procesu transferu danych.

Aplikacje dedykowane umożliwiają łatwe wprowadzanie danych. Umożliwiają użytkownikom zapisywanie informacji za pomocą prostych rozwijanych menu, zdjęć i przyjaznych formularzy.

Dzięki odpowiednim narzędziom dane mogą płynnie przepływać z aplikacji do skorelowanych arkuszy kalkulacyjnych, baz danych i programów wspomagających, innych aplikacji takich jak systemy zarządzania relacjami z klientami czy platformy kontroli zapasów.

Mobilne aplikacje dedykowane ułatwiają kontrolę procesów biznesowych

Jednolitość jest przyjacielem skalowalności. Firmy muszą być zsynchronizowane we wszystkich działach, zespołach i obiektach. Na przykład zakład produkcyjny powinien stosować podobne zasady i procedury jak siostrzany oddział w innym mieście.

Firmy używają obecnie aplikacji dedykowanych do centralizacji zarządzania i informacji. Dzięki aplikacjom zespoły globalne mogą dzielić się informacjami w sposób, który jest łatwo dostępny za pomocą smartfona lub tabletu. Zasadniczo, aplikacje mogą służyć jako cyfrowe projekty procesów biznesowych i procedur, umożliwiając spójną i przewidywalną skalowalność w całym przedsiębiorstwie.

Mobilne aplikacje dedykowane udostępniają potrzebne dane i informacje

Nie jest łatwo zarządzać zespołem, jeśli masz ograniczony wgląd w to, co robią pracownicy na co dzień. Zwłaszcza jeśli nadzorujesz wiele projektów i masz rozproszony zespół, z którym posiadasz tylko kontakt zdalny.

Aplikacje dedykowane mogą zapewnić większą widoczność w zespołach i działach, ułatwiając komunikację w czasie rzeczywistym. Dzięki odpowiedniej aplikacji menedżerowie mogą otrzymywać aktualizacje statusu co godzinę lub codziennie, co pozwala im na wprowadzanie zmian w zarządzaniu na podstawie danych. W tym świetle, aplikacje dedykowane pomagają menedżerom posiadać rzetelne, aktualne dane o operacjach biznesowych każdego dnia.

Mobilne aplikacje dedykowane pozwalają zwiększyć efektywność pracy użytkowników

Problemy z wydajnością wynikają zazwyczaj ze słabej komunikacji. Na przykład, przeciętny pracownik sprawdza pocztę elektroniczną kilkadziesiąt razy dziennie. Aż 15 procent czasu spędzanego w firmie poświęca się średnio na spotkania. Pracownicy są również mniej wydajni, w sytuacji, w której nie posiadają pełnej, wyczerpującej informacji na temat swoich obowiązków oraz odpowiedzialności.

Aplikacje dedykowane mogą prowadzić do znacznego wzrostu produktywności w tej dziedzinie, automatyzując komunikację podczas aktualizacji projektów i eliminując zbędne spotkania.

Co więcej, dzięki platformom, pracownicy mogą tworzyć własne aplikacje, które wspierają ich specyficzne procesy robocze. Nie muszą oni polegać na aplikacjach zbudowanych dla bieżącej działalności firmy; mogą korzystać z narzędzia, które jest odpowiednie dla ich potrzeb.

Mobilne aplikacje dedykowane pozwalają poprawić rentowność firmy

Nieefektywna wymiana danych może prowadzić do znacznych strat finansowych. Na przykład, w konkurencyjnym środowisku nieruchomości, agenci potrzebują dokładnych danych do identyfikacji transakcji, aby zamknąć sprzedaż. Bez skutecznego mechanizmu komunikacji, nie jest możliwe, aby konkurować w tym szybko rozwijającym się biznesie.

Aplikacje dedykowane szybciej udostępniają dane pracownikom - co oznacza, że firmy mogą wyjść poza samo gromadzenie danych i zamiast tego przekształcić swoje dane w użyteczne decyzje. W rezultacie pracownicy są wyposażeni w informacje, których potrzebują, aby podejmować najlepsze decyzje i zręcznie reagować na nowe możliwości.

To tylko kilka sposobów, w jaki mobilne aplikacje dedykowane mogą pomóc Twojej firmie. W każdej sytuacji aplikacje dedykowane mogą być źródłem tworzenia istotnej przewagi konkurencyjnej firmy. Przewagi, która pozwala wygrywać kontrakty z większą marżą, tworzyć istotną wartość dla klientów oraz zwiększyć zadowolenie pracowników.

Powiązane artykuły