Jak zbudować aplikację mobilną, w kilku prostych krokach

Jak zbudować aplikację mobilną, w kilku prostych krokach

Tworzenie aplikacji mobilnych

Jeśli masz pomysł na aplikację mobilną, możesz zapoznać się z kilkoma powodami, dlaczego warto, abyś udostępnił swoja aplikację mobilną.

Dlaczego chcesz zbudować aplikację mobilną? Chcesz przejechać się na fali innych przedsiębiorców, czy natknąłeś się na problem, który Twoim zdaniem możesz rozwiązać? Odpowiedź na to pytanie zdecyduje o tym, czy Twoja aplikacja odniesie sukces, czy też nie.

Ten artykuł, pomoże Ci zacząć. Źródłem artykułu są nasze doświadczenia w pracy z firmami, którym pomagaliśmy budować aplikacje mobilne. Weź z niego to, co najlepiej pasuje do Twojej strategii. Ważne jest, abyś zaczął.

Jak zbudować aplikację mobilną, rozwiąż problem

Jeśli masz już pomysł na aplikację mobilną, przejdź do kroku drugiego. Jeśli nie, czytaj dalej. Chcesz zbudować aplikację, ale nie masz pomysłu na aplikację? To, czego naprawdę potrzebujesz, to problemy, a one są wszędzie!

Skuteczni przedsiębiorcy rozwiązują problemy w sposób, którego nie mogliśmy sobie wyobrazić. Kiedy rozglądasz się wokół siebie, każdy produkt i usługa, z których korzystasz, zostały stworzone, aby rozwiązać problem. Problem, który ktoś zauważył. Rozwiązanie, które pomaga rozwiązać problem.

Poszukaj problemów w swoim codziennym życiu i wymień każdy z nich. Kiedy już będziesz miał wyczerpującą listę, zacznij myśleć o tym, jak możesz je rozwiązać, i sporządzić krótką listę tych, które mają największy sens. Znajdź problemy, które dotyczą dużej liczby osób.

Jak zbudować aplikację mobilną, poznaj potrzebę

Ocena realizacji aplikacji wykaże, że istnieje zapotrzebowanie na Twoją aplikację. Możesz zweryfikować swój pomysł, używając narzędzia Google, aby sprawdzić, ile osób szuka tego, co próbujesz zrobić. Możesz również zbudować stronę docelową, która opisuje Twój pomysł na aplikację i szukać zainteresowania użytkowników poprzez zapisanie się na e-mail.

Jak zbudować aplikację mobilną, proces i funkcje

Zatwierdzenie Twojego pomysłu na aplikację mobilną oznacza, że masz coś, co ludzie chcą wykorzystać. Masz rozwiązanie, z którego użytkownicy chcą korzystać. Teraz nadszedł czas, aby opisać produkt w dokumencie, lub jeśli chcesz przejść proces bardziej szczegółowo, użyj narzędzia do planowania aplikacji mobilnych.

Umieszczając swój pomysł na papierze, pamiętaj, abyś skupił się na szczegółach. Weź pod uwagę sposób, w jaki użytkownik porusza się po aplikacji mobilnej, jak również wszystkie przewidziane funkcje aplikacji mobilnej. To pomoże Twojemu programiście jasno zrozumieć Twoje oczekiwania.

Jak zbudować aplikację mobilną, prostota

Z opisu przepływu procesów i funkcji aplikacji mobilnej, które przygotowałeś, możesz projektować aplikację. Sprawdź funkcje, które możesz usunąć. Zaproponuj tylko podstawową wartość Twojego pomysłu na aplikację mobilną. W pierwszej wersji aplikacji mobilnej, skup się tylko na tych funkcjach, które aplikacja mobilna musi posiadać, aby spełniała swoje funkcje podstawowe. Dodatkowe funkcje aplikacji mobilnej zawsze mogą być dodane później jako aktualizacja. Pomoże to ograniczyć początkowe koszty budowy aplikacji mobilnej na niskim poziomie. Pomoże Ci szybciej wejść na rynek. Szybciej udostępnić aplikację mobilna użytkownikom.

Jak zbudować aplikację mobilną, projekt

Słyszałem, jak wielu przedsiębiorców mówiło, że chcą mieć bardzo podstawowy projekt i chcą skupić się tylko na tworzeniu aplikacji mobilnej. Tak bardzo się mylą! Projektowanie aplikacji mobilnej nie polega tylko na tym, jak Twoja aplikacja wygląda, ale na tym, jak użytkownik doświadcza jej działania. Projektowanie aplikacji mobilnych to sposób na uczynienie technologii użyteczną dla użytkowników. Poszukaj więc firmy projektującej aplikacje mobilne, która na pierwszym miejscu stawia design (doświadczenie użytkownika i grafikę).

Jak zbudować aplikację mobilną, znajdź firmę projektującą aplikacje mobilne

Poszukaj firmy, która posiada wiedzę i doświadczenie w projektowaniu aplikacji mobilnych. Sprawdź referencje, doświadczenie, rozumienie twoich potrzeb przez zespół. Sprawdź wiarygodność firmy tworzącej aplikacje mobilne, stronę internetową, wiarygodność i aplikacje, które stworzyła. Jeśli naprawdę podoba Ci się aplikacja i portfolio, szanse są duże, że firma spełnia Twoje oczekiwania.

Jak zbudować aplikację mobilną, utwórz konto dewelopera

Chcąc sprzedawać, oferować aplikacje mobilne musisz posiadać konto developerskie na portalach. Musisz zarejestrować się na konto dewelopera w odpowiednich sklepach z aplikacjami. Pamiętaj, że proces trwa, zrób to odpowiednio wcześnie.

Jak zbudować aplikację mobilną, analityka

Analityka pomoże Ci śledzić pobieranie, zaangażowanie użytkowników i utrzymanie aplikacji mobilnej. Upewnij się, że korzystasz z takich narzędzi, jak Flurry, który jest dostępny za darmo, oraz Localytics, który ma bezpłatną i płatną wersję.

Jak zbudować aplikację mobilną, informacje zwrotne

Po uruchomieniu aplikacji mobilnej w sklepie z aplikacjami, pierwsi użytkownicy i zachowania klientów dadzą Ci informację zwrotną, co poprawić i ulepszyć. Ulepszenia i zmiany są stałe, więc dbaj o pozyskiwanie informacji od realnych użytkowników. Teraz oni w dużej mierze są źródłami pomysłów na rozwój aplikacji mobilnej.

Jak zbudować aplikację mobilną, zmiany i funkcje

Stworzyłeś pierwszą wersję aplikacji z ograniczonymi funkcjami i tylko podstawowymi cechami. Teraz jest czas na ocenę i wprowadzenie pozostałych funkcji, które zostały pominięte w wersji początkowej. Dzięki analizie i informacji zwrotnej od użytkowników wiesz, jakie funkcje są istotne. Od użytkowników pozyskujesz wiedzę w jakiej kolejności wdrażać funkcje.

Jak zbudować aplikację mobilną, podsumowanie

To proste, podstawowe kroki budowania aplikacji mobilnej. Są wskazówką do budowania aplikacji w najbardziej efektywny sposób w oparciu o nasze doświadczenie. Kiedy będziesz gotowy do rozpoczęcia, musisz również wiedzieć, że budowanie aplikacji mobilnej jest najłatwiejszą częścią. Zdobycie i utrzymanie klientów, jest dużo większym wyzwaniem.

Powiązane artykuły