Wybierz dedykowaną aplikację mobilną. Kilka powodów, dla których warto

Wybierz dedykowaną aplikację mobilną. Kilka powodów, dla których warto

Tworzenie aplikacji mobilnych

Czy wiesz, że w 2022 roku konsumenci pobrali około 150 miliardów aplikacji mobilnych na telefony? Większość z tych pobrań pochodzi z Google Play i Apple App Store. Przy tak wielu aplikacjach na rynku, potrzebujesz korzystać z wysokiej jakości usług tworzenia aplikacji mobilnych, aby przyciągnąć wartościowych użytkowników.

Nie masz tego luksusu, który istniał kilka lat temu, kiedy mogłeś opublikować aplikację mobilną i miałeś natychmiastowych użytkowników swojego rozwiązania. Zamiast tego potrzebujesz kompleksowej strategii zaprojektowanej dla konkretnych potrzeb biznesowych.

Czym jest tworzenie aplikacji mobilnych na zamówienie?

Odpowiedź na to pytanie jest krótka. Tworzenie aplikacji mobilnych na zamówienie to proces budowania dostosowanego do potrzeb Twojej firmy rozwiązania, które dostarcza unikalnych funkcji. Jeśli chodzi o aplikacje mobilne dla firm, to te tworzone na zamówienie cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ często zdarza się, że gotowe aplikacje mobilne spełniają tylko podstawowe wymagania i nie są w stanie zapewnić pożądanej funkcjonalności.

Zazwyczaj istnieją dwa sposoby pracy nad aplikacjami tworzonymi na zamówienie. Pierwszym z nich jest przeznaczenie wewnętrznych zasobów i zebranie zespołu, który poświęci swoje wysiłki na wdrożenie aplikacji mobilnej. Innym sposobem jest zlecenie tworzenia aplikacji mobilnych firmie zewnętrznej. Opcja ta niesie ze sobą szereg korzyści, takich jak oszczędność kosztów, szybka realizacja stworzenia aplikacji mobilnej i szerokie doświadczenie.

Obecna sytuacja na rynku pracy w branży IT, gdzie obserwujemy niedobór programistów, jest kolejnym powodem, dla którego warto nawiązać współpracę z firmą tworzącą aplikacje mobilne i powierzyć jej tworzenie aplikacji dedykowanych. W ten sposób nie musisz poświęcać czasu na szukanie zespołu, który podejmie się realizacji projektu.

Co jest lepsze: Aplikacje dedykowane kontra aplikacje z półki

Najbardziej istotne pytanie, brzmi: "Dlaczego powinienem użyć aplikacji dedykowanej zamiast gotowej?". Aby poznać powody, przyjrzyjmy się pokrótce różnicom między aplikacjami gotowym, z półki (off-the-shelf) a aplikacjami tworzonymi na zamówienie.

Aplikacje z półki

Gotowa aplikacja to taka, jaka ona jest. Jest to aplikacja z wieloma funkcjami i dodatkami zawartymi już w niej. Czasami są one wystarczające, aby zapewnić wartość dla biznesu i nie zawsze trzeba wymyślać coś nowego.

Dobrym przykładem w tej kategorii jest mobilna wersja rozwiązań CRM lub ERP albo aplikacja do współpracy zespołowej, aplikacje wewnętrzna. Najprawdopodobniej nie trzeba tu opracowywać niczego unikalnego, a zatem aplikacje, które nie są przepełnione konfigurowalnymi funkcjami, mogą być dobrze dopasowane.

Firmy wybierają aplikacje z półki z następujących powodów:

  • Szybkie wdrożenie.
  • Sprawdzone przypadki testowe.
  • Tańsze wdrożenie aplikacji mobilnej.
  • Wstępnie zbudowany zestaw funkcji.
  • Natychmiastowe rozwiązanie istniejących potrzeb.

Aplikacje z półki są świetnym rozwiązaniem dla nowych firm, które sprawdzają aplikacje mobilne dla swojej działalności. Są szybkie do nabycia i zainstalowania, a w krótkim czasie kosztują mniej. Wyzwaniem jest to, że nie są one elastyczne i nie posiadają specjalistycznych funkcji, które zapewnia aplikacja tworzona na zamówienie.

Aplikacje dedykowane

Czy Twoja firma ma specyficzne potrzeby, których inne firmy mogą nie mieć? Czy potrzebujesz aplikacji mobilnej, którą można dostosować do potrzeb, aby rozwijać się wraz z firmą? Czy chcesz uniknąć aplikacji ze zbyt wieloma niechcianymi usługami, które zapychają aplikację i dezorientują użytkowników?

Jeśli odpowiedziałeś tak na powyższe pytania, to możesz potrzebować dedykowaną aplikację mobilną. Dlaczego Twoja firma może skorzystać z aplikacji mobilnej, która jest w pełni dostosowana do Twoich wymagań.

Aplikacja gotowa vs. aplikacja dedykowana

Jak dedykowane aplikacje mobilne mogą pomóc Twojej firmie?

Liczne zalety dedykowanych aplikacji mobilnych są na tyle przekonujące, że wiele firm decyduje się na nie. W większości przypadków, aplikacja mobilna zaprojektowana wyłącznie dla Twoich potrzeb zwiększa wydajność firmy i pozwala Ci uzyskać istotną przewagę konkurencyjną.

Dedykowana aplikacja zapewnia maksymalną kontrolę nad nią - definiując zestaw funkcji, które zawiera, zarządzając procesem rozwoju, kosztami oprogramowania i posiadając ją na wyłączność.

Główne zalety rozwoju aplikacji dedykowanych, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

Aplikacje dedykowane są dostosowane do Twoich potrzeb

Twoja firma ma specjalistyczne potrzeby. Twoja aplikacja dedykowana powinna odpowiedzieć na te potrzeby. Dostosowanie aplikacji zapewnia elastyczne rozwiązanie, które uzupełnia cele Twojej firmy.

Dostawca usług rozwoju aplikacji traktuje wszystkich klientów jak osoby o specyficznych potrzebach. Proces dostosowywania zaczyna się od analityków biznesowych, którzy docierają do sedna Twoich celów biznesowych.

Przekształcają oni wymagania biznesowe w funkcjonalność aplikacji, biorąc pod uwagę specyfikę platformy i opcje sprzętowe.

Funkcjonalność, która spełnia Twoje wymagania

Aplikacje z półki są dostarczane w pakiecie z wieloma niepożądanymi funkcjami i możliwościami. Twoja aplikacja z półki staje się przypadkową kolekcją narzędzi, które zajmują cenne zasoby i marnują czas użytkownika. Jest to śmiertelnie niebezpieczne dla sukcesu Twojej aplikacji mobilnej.

Mimo, że wykorzystanie aplikacji mobilnych cały czas rośnie, liczba aktywnych aplikacji mobilnych na użytkownika stale spada. Wielu deweloperów skupia swój czas na bardziej użytecznych aplikacjach, które robią jedną rzecz wyjątkowo dobrze. Aplikacja mobilna all-in-one pozostaje w tej kategorii w tyle.

Elastyczne wsparcie i konserwacja

Kiedy pracujesz z dostawcą usług rozwoju aplikacji dedykowanych, oszczędzasz pieniądze w dłuższej perspektywie czasu. Budowanie aplikacji mobilnych zgodnie ze specyfikacją sprawia, że utrzymanie jest łatwiejsze i tańsze w czasie.

Dobrą zasadą jest to, że musisz wydać około 10% swojego budżetu na rozwój rocznie aktualizując swoją aplikację dedykowaną.

Dzięki temu Twoja aplikacja będzie działała na najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego, a także będzie nowoczesna i zgodna z najnowszymi trendami UI/UX.

Skalowalność, którą możesz zarządzać

Nikt nie buduje aplikacji mobilnej po to, aby nikt z niej nie korzystał w Google Play lub App Store. Zamiast tego, chcesz, aby aplikacja się rozwijała.

Aplikacje z półki nie zawsze zapewniają takie możliwości. Z drugiej strony, aplikacja dedykowana jest zazwyczaj zaprojektowane i opracowane z uwzględnieniem opcji skalowalności.

Dodatkowo, koszt licencji może być zaporowy w miarę rozwoju aplikacji mobilnej. Wiele producentów aplikacji gotowych, staje się stopniowo coraz droższych w miarę skalowania. To sprawia, że system jest niebezpieczny dla firm polegających na tych platformach dla swoich aplikacji mobilnych.

Zaawansowane możliwości integracji

Z niezliczonych programów dostępnych dzisiaj, ważne jest, aby Twoją aplikację można było łatwo zintegrować z innymi z innymi systemami i programami. Tworząc natywne aplikacje mobilne, które łatwo integrują się z usługami innych firm, za pośrednictwem interfejsu API, korzystasz w jednej aplikacji z wielu, różnych źródeł danych. Dedykowane aplikacje mobilne łatwo integrują się z systemami IT innych firm.

Spersonalizowane wsparcie klienta

Nic dziwnego, że rozwiązanie gotowe nie zawiera zbyt wiele wsparcia dla klienta. Porównywalnie, dedykowana aplikacja oznacza, że istnieje zespół pracujący nad twoim projektem. Możesz połączyć się z menedżerem projektu, menedżerem konta i deweloperem, gdy masz problem z aplikacją.

Bezpieczeństwo, które kontrolujesz

Wiele aplikacji mobilnych jest podatnych na atak bezpieczeństwa? W związku z tym, potrzebujesz najwyższej klasy zabezpieczeń dla swojej aplikacji. Wiele firm, które oferują aplikacje mobilne z półki, nie zawsze są tak sprawne i szybkie we wdrażaniu kolejnych zabezpieczeń.

Dedykowana aplikacja mobilna

Podczas gdy gotowa aplikacja może być świetnym wariantem startowym, większość aplikacji korzysta z indywidualnego podejścia. Daj nam znać, jeśli masz pomysł na aplikację mobilną, abyśmy mogli pomóc Ci dostarczyć w pełni spersonalizowane rozwiązanie. Nasz zespół programistów aplikacji mobilnych jest zawsze chętny, aby wskoczyć do projektu i zapewnić głęboką wiedzę, aby zbudować wydajne i bezpieczne rozwiązanie.

Powiązane artykuły