Korzyści skali

Korzyści skali

Zamówienia zakupu

Przykładem korzyści skali jest sytuacja, w której kupujesz przedmiot masowo, ponieważ zakup większej ilości oznacza, że otrzymujesz każdą jednostkę po niższej cenie. W przypadku firm, oszczędności kosztów pojawiają się w wyniku wytwarzania większej ilości produktów. Dla firm oznacza to, że mogą one zwiększyć swoje zyski poprzez usprawnienie procesów produkcyjnych, zamiast zwiększać cenę produktu.

Korzyści skali mogą być osiągnięte w różnych częściach biznesu:

  • Centralizacja obiektów.
  • Zatrudnianie pracowników.

Proces zaopatrzenia i ekonomia skali

Efektywny proces zaopatrzenia to tylko jeden ze sposobów, w jaki firmy mogą osiągnąć korzyści skali. Efektywna funkcja zaopatrzenia może zapewnić wiele korzyści finansowych dla organizacji, pomagając im w dalszym osiąganiu korzyści skali.

  • Wspólne funkcje biznesowe: System zakupów może pomóc firmom w dzieleniu się informacjami i obowiązkami przez wszystkie działy. Jeśli firma ma dział księgowy w innej lokalizacji, mogą łatwo współpracować z innymi działami za pomocą jednej platformy.
  • Wydajność personelu: Automatyzacja, którą można osiągnąć dzięki procesowi zaopatrzenia, będzie wymagała mniejszej liczby pracowników i może sprawić, że zadania pracowników będą prostsze, dzięki czemu będą mogli zrobić więcej.
  • Zakupy: Jeśli chodzi o zakupy, kupowanie hurtowe może obniżyć koszty. Większe wydatki i większa dźwignia zakupowa mogą skutkować obniżeniem cen.
  • Dane: Aplikacja zamówienia zakupu oferuje większe i bardziej wydajne dane dla dokumentacji finansowej i inwentaryzacyjnej, ułatwiając właścicielom firm podejmowanie decyzji i redukcję kosztów.
  • Dalsze oszczędności: Przy niższych kosztach dostaw i usług istnieje potencjał do wyższej rentowności. Redukcję kosztów można określić ilościowo, prognozować, raportować i kontrolować.

Centralizacja funkcji zakupów w firmie

Korzyści skali dotyczą redukcji kosztów, które pozwalają firmom wytwarzać więcej produktów za mniej. Centralizacja procesu zakupów może zaoferować analitykę w czasie rzeczywistym w obszarze korzyści finansowych, które pochodzą ze skali i wzrostu. Efektywna funkcja zaopatrzenia pozwala na:

  • Zorganizowane planowanie: Dzięki skutecznemu procesowi zaopatrzenia, dział będzie mógł opracować plan zajmowania się kategoriami wydatków w określonym czasie.
  • Specjalizację: dział zakupów będzie w stanie zorganizować personel wokół produktów, dostaw i usług, aby poprawić wyniki i zwiększyć sprzedaż.
  • Relacje z dostawcami: Zespoły zakupowe będą mogły łatwiej określić zainteresowanie, możliwości, konkurencyjność i siłę finansową dostawców. Proces ten pozwoli wyeliminować dostawców, którzy mogą nie być idealni do współpracy.

Dzięki lustracji dostawców, uzyskasz listę mniejszej liczby dostawców, co pomaga utrzymać koszty na minimalnym poziomie, ponieważ tylko ta niewielka ilość "zweryfikowanych" dostawców jest regularnie opłacana.

Rentowność i wzrost: Obniżenie kosztów z efektywnego działu zakupów zmniejszy ogólne koszty i zwiększy zyski.

Aplikacja zamówienie zakupu

Firmy dowiadują się, że prosty, ręczny arkusz kalkulacyjny nie wystarczy, aby stworzyć efektywny zespół zakupowy. Zamiast tego, sprawdzona aplikacja zamówienie zakupu może pomóc utrzymać niskie koszty i poprawić rentowność, pomagając firmom osiągnąć korzyści skali. Efektywna aplikacja zamówienie zakupu powinna posiadać:

Integracje

Niezależnie od tego, czy jesteś firmą e-commerce, czy prowadzisz tradycyjny biznes, większość swoich produktów są przedstawione na stronie internetowej, gdzie klienci mogą podejmować decyzje o zakupie z poziomu własnego domu. Być może nie wiesz, że sprzedaż produktów online może znacznie poprawić proces zamówienie zakupu.

Poprzez synchronizację działań z różnych platform, takich jak strona internetowa, możesz zarządzać danymi w jednym miejscu. Zamiast używać pulpitów nawigacyjnych z różnych aplikacji, na których sprzedajesz swoje produkty, możesz zintegrować swoje oprogramowanie, aby pokazać wszystkie informacje biznesowe w jednej platformie.

Automatyzację

Aby utrzymać koszty na niskim poziomie, ważne jest, abyś zautomatyzował wszelkie funkcje w firmie, które można. Automatyzacja procesów biznesowych może usprawnić proces zaopatrzenia, zmniejszając jednocześnie liczbę błędów i koszty procesu, dzięki czemu pracownicy będą bardziej wydajni. Z aplikacji zamówienie zakupu, masz możliwość zatwierdzić zadania szybko i łatwo, zamiast czekać na inną osobę, aby podpisać się na każdej sprzedaży. Automatyzacja zamówień może również pozwolić na szybkie przekształcenie zamówień zakupu w faktury, dokumenty kluczowe dla zarządzania firmą i budżetowania.

Ulepszona komunikacja

Zakupy to przede wszystkim skuteczna komunikacja. Cały proces opiera się na komunikacji, a bez niej możesz napotkać opóźnienia i zakłócenia, które mogą zniszczyć istniejące relacje z klientami i dostawcami i kosztować Cię w dłuższej perspektywie. Zamówienia zakupu muszą być przekazywane do działów w celu poprawy przepływu procesów biznesowych. Musisz również być w stanie łatwo przekazać PO i tworzyć faktury dla działu księgowości.

Komunikacja wewnętrzna jest również niezbędna dla efektywności całego biznesu. Informacje na temat klientów i dostawców muszą być dostępne dla wszystkich działów. Aplikacja zamówienie zakupu pozwala na bezproblemowe przekazywanie informacji. Bazy danych mogą być często trudne w użyciu przez działy i mogą wymagać dodatkowego szkolenia, które zajmie czas. Może to spowodować awarię w procesie zamówień, ostatecznie negatywnie wpływając na doświadczenie klienta. Aplikacja zamówienie zakupu pozwala na udostępnianie danych i informacji między działami w celu szybkiego i dokładnego procesu sprzedaży.

Kontrola zapasów produktów

Twoja firma opiera się na zapasach. Jeśli klient kupuje coś od Twojej firmy, będzie chciał wiedzieć, że jesteś niezawodny i dostarczysz zamówiony towar. Jeśli nie masz zapasów i nie wiedziałeś o tym, dopóki nie otrzymałeś zamówienia, klient prawdopodobnie nie wróci.

W miarę rozwoju firmy może być trudno śledzić wszystkie zapasy. Powinieneś zawsze wiedzieć, ile każdego produktu masz w magazynie, abyś mógł uniknąć problemów z klientami w przyszłości. Skuteczny proces zaopatrzenia będzie śledzić wszystkie przychodzące i wychodzące zamówienia i śledzić zapasy, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo, gdy potrzebujesz.

Producent dedykowanego oprogramowania

Commint to producent dedykowanego oprogramowania. Rozwijamy oprogramowania na podstawie wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych tworzonych wspólnie z klientami. Świadczymy również usługi konsultingu w biznesie.

Powiązane artykuły