Projektowanie aplikacji internetowych

Projektowanie aplikacji internetowych

Usługi IT

Projektowanie aplikacji internetowych – odkryj nowe możliwości dla swojej firmy

Aplikacje internetowe to nowoczesne narzędzia, które usprawniają pracę i przekształcają procesy biznesowe. Dzięki naszym aplikacjom internetowym zyskujesz możliwość lepszej komunikacji z klientami, dostępu do dodatkowych usług oraz efektywnego zarządzania dokumentami online. Projektowanie aplikacji internetowych przez Commint zapewnia elastyczność i pełną kontrolę nad strategicznym rozwojem Twojego biznesu. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak nasze rozwiązania mogą zwiększyć produktywność i konkurencyjność Twojej firmy.

Szukasz innowacyjnych narzędzi webowych? Projektujemy aplikacje internetowe dla Twojego biznesu

Zwiększ swoją efektywność dzięki aplikacjom internetowym, które są dostępne z każdego miejsca i o każdej porze. Projektowanie aplikacji internetowych pozwala na dostęp do potrzebnych informacji w czasie rzeczywistym, co umożliwia szybsze podejmowanie decyzji i lepsze zarządzanie swoim biznesem.

Projektowanie aplikacji internetowych na potrzeby Twojej firmy – zwiększ produktywność biznesu

Skontaktuj się z nami, aby zaprojektować spersonalizowaną aplikację internetową dla Twojego biznesu.

Projektowanie aplikacji internetowych

Zwiększ efektywność pracy swojego zespołu. Zamiast spędzać kolejne godziny na wypełnianiu tabelek i zestawień, wyposaż pracowników i partnerów biznesowych w dostęp do jednej aplikacji internetowej. Każdy uprawniony użytkownik z dowolnego miejsca poprzez internet w czasie rzeczywistym posiada dostęp do potrzebnych mu danych. Bez niepotrzebnych telefonów, emaili. Projektowanie aplikacji internetowych polega na stworzeniu dedykowanego środowiska pracy, w którym dane dostarczane przez różnych użytkowników są automatycznie udostępniane uprawnionym innym użytkownikom. Cały proces odbywa się automatycznie, właściwie bez udziału ludzi. Proces tworzenia aplikacji internetowych rozpoczyna się od pomysłu. Stamtąd aplikacja może przejść przez wiele różnych etapów ewolucji.

Projektowanie aplikacji internetowych, określ cel

Tworzenie aplikacji dedykowanych powinno zaczynać się od jasno określonych celów biznesowych. Uzyskaj odpowiedzi na następujące pytania:

 • Co dokładnie chcesz zrobić aplikacji IT?
 • Jakie cele biznesowe ma osiągnąć aplikacja internetowa?
 • Jakie czynniki decydują o powodzeniu aplikacji IT?
 • Jaki problem rozwiązuje aplikacja?
 • Jak aplikacja IT uprości życie użytkownikom?
 • W jaki sposób grupa docelowa dowie się o aplikacji internetowej?
 • Czy aplikacja będzie zarabiać?

Upewnij się, że masz listę wszystkich funkcji, które są najważniejsze dla podstawowej funkcjonalności aplikacji internetowej. Inne funkcje mogą być budowane wokół rdzenia i mogą być dodawane na późniejszych etapach.

Powiązane wstępne planowanie udanego tworzenia aplikacji internetowych

Projektowanie aplikacji internetowych, pomysł na aplikację internetową

Po zdefiniowaniu celu aplikacji zacznij tworzyć szkice interface’u, jak może ona wyglądać. Szkicowanie aplikacji pomoże Ci przeprowadzić burzę mózgów i wizualizować pomysły, które masz na myśli.

Użyj papieru, prześledź rozmiar ekranu aplikacji i zacznij rysować. Zaprojektuj każdy ekran aplikacji internetowej. Pamiętaj, że nie jest to rysunek techniczny, więc skup się na elementach, takich jak przyciski, menu, tekst i monity użytkownika. Narysuj wszystkie możliwe możliwości i wybierz najlepsze pomysły do zastosowania w swojej aplikacji. Jeżeli nie umiesz rysować użyj jednej z wielu aplikacji internetowych do tworzenia widoków.

Projektowanie aplikacji internetowych, weryfikuj założenia

Na tym etapie ważna jest analiza i sprawdzenie konkurencji, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś, kiedyś miał podobny pomysł na aplikację internetową. Sprawdź konkurencję i określ, jak możesz wyróżnić swój pomysł, aby zaoferować inną aplikację lepszą aplikację. Oceniając aplikacje konkurencji, opracuj odpowiedzi na następujące pytania:

 • Jak radzą sobie aplikacje konkurencji?
 • W jaki sposób aplikacje są dystrybuowane?
 • Jakie cechy posiadają aplikacje konkurencji?
 • Jakie błędy posiadają aplikacje, których można uniknąć lub poprawić?
 • Co kieruje klientami, że wybierają aplikacje?
 • Jakich funkcji brakuje w istniejących aplikacjach?
 • Jakie opinie udzielają użytkownicy aplikacji w mediach?
 • W jaki sposób firma prowadzi działania marketingowe?
 • Czy istnieje luka na rynku?
 • W jakim obszarze istnieje luka na rynku?
 • Czy nowa aplikacja internetowa oferuje coś wyjątkowego dla klientów?

Wykorzystaj te informacje, aby stworzyć aplikację, która oferuje większą wartość dodaną użytkownikom, oferuje przewagę konkurencyjną. Zwróć uwagę na możliwe ograniczenia praw autorskich i inne problemy techniczne.

Projektowanie aplikacji internetowych, wzorzec

Wzorzec dla aplikacji IT, stanowi podstawę do rozwoju. Modele szkieletowe są zasadniczo planami, które pomagają zademonstrować architekturę wizualną aplikacji i wyszczególnić każdy ekran, a także ogólny przepływ użytkowników. W tym miejscu zaczynasz projektować swoją aplikację, aby zapewnić jej większą przejrzystość i funkcjonalność.

Jeśli korzystasz z firmy projektującej aplikacje internetowe, z Twoimi wskazówkami zrobią to za Ciebie. W przeciwnym razie istnieje wiele witryn z wzorcami, których możesz użyć, aby ożywić swoją aplikację.

Wzorzec jest kluczowym krokiem do wizualizacji aplikacji IT i zdefiniowania zakresu aplikacji i jej funkcjonalności. To plan aplikacji IT pozwala zespołowi programistycznemu zrozumieć i zinterpretować to, czego szukasz.

Projektowanie aplikacji internetowych, prezentacja pomysłu aplikacji internetowej

Gdy pracujesz nad projektem aplikacji internetowej, może być trudno spojrzeć na swoje postępy z neutralnej perspektywy, co może prowadzić do pominięcia tego, co oczywiste. Dlatego ważne jest, aby zaprezentować swój pomysł na aplikację IT znajomym, rodzinie, współpracownikom i wszystkim innym, którzy chcą konstruktywnie ją skrytykować. Ostatecznym celem tego kroku jest sfinalizowanie struktury i fundamentu Twojej aplikacji.

Interaktywna makieta to potężne narzędzie do zbierania kluczowych informacji zwrotnych na temat projektu aplikacji i przepływu użytkowników. Pozwala to na szybką i wydajną współpracę oraz iterację, pomagając rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące pomysłu na aplikację internetową.

Projektowanie aplikacji internetowych, środowisko programistyczne

Na tym etapie projektowania aplikacji internetowej wzorzec aplikacji służy do sprawdzania funkcjonalności aplikacji w zapleczu. Mówiąc najprościej, środowisko programistyczne to miejsce, w którym znajduje się implementacja logiki i obsługi danych, a także integracja z aplikacjami innych firm.

Istnieje wiele możliwości. Środowiska typu „zrób to sam”, które mogą zapewnić Ci odpowiednie narzędzia. Jeśli jednak nie masz pewności, co do technicznego żargonu, zalecamy skorzystanie z usług firmy projektującej aplikacje ineternetowe.

Projektowanie aplikacji internetowych, tworzenie kodu aplikacji

Dzięki solidnym fundamentom możesz zacząć budować aplikację internetową. Po pierwsze, programista skonfiguruje serwery, bazy danych i interfejsy API. Jeśli korzystasz z wysokiej jakości narzędzia do tworzenia aplikacji, zrób to sam. Pamiętaj, aby zmodyfikować funkcjonalność aplikacji, aby odzwierciedlić wszelkie zmiany na podstawie pierwszej fazy testowania.

Ważne jest również zarejestrowanie się i utworzenie konta w odpowiednich miejscach. Pamiętaj, że przetworzenie może potrwać kilka dni. Wybierając platformę, postępuj zgodnie z wytycznymi aplikacji. Jeśli nie zastosujesz się do tych wskazówek, ryzykujesz odrzuceniem aplikacji. Postaraj się zapoznać z przepisami i najlepszymi praktykami dla każdego miejsca, w którym planujesz dystrybuować aplikację, ponieważ w końcu będziesz chciał wypuścić swoją aplikację na wszystkie rynki.

Projektowanie aplikacji internetowych, wygląd

Teraz nadszedł czas, aby zatrudnić projektantów do stworzenia interfejsu użytkownika aplikacji internetowej. Interfejs użytkownika jest kluczową częścią aplikacji internetowej, która zapewnia jej atrakcyjność, intuicyjność i łatwą nawigację. Pamiętaj o wszelkich opiniach na temat swojej aplikacji przez cały proces jej projektowania.

Projektowanie interfejsu aplikacji internetowej użytkownika ma kluczowe znaczenie dla angażowania użytkowników aplikacji i poruszania się po niej. Dlatego ważne jest, aby projektować aplikację IT z myślą o wygodzie użytkownika. Doskonałe wrażenia użytkownika są proste i intuicyjne i prezentują funkcje w sposób, z którego użytkownicy mogą korzystać z łatwością.

W tym miejscu zostaną rozwinięte ważne elementy projektu, takie jak logo, kolory, styl i czcionki. Interaktywne makiety można wykorzystać do zebrania opinii na temat projektów poprzez pokazanie, jak będzie wyglądać aplikacja IT i jak będzie działać.

Projektowanie aplikacji internetowych, testy

Nie czekaj do końca procesu programowania aplikacji IT, aby przetestować. O wiele łatwiej jest sprawdzić swoje postępy w kolejnych etapach i krokach. Obszary, które wydają się dla ciebie oczywiste, mogą nie być dla nikogo jasne, a aplikacja może nie być używana tak, jak zamierzałeś. Dlatego wczesne uzyskiwanie informacji zwrotnych może pomóc zweryfikować projekt aplikacji i pozwala uniknąć lub zminimalizować kosztowne błędy.

Ważne jest przetestowanie funkcjonalności aplikacji i interfejsu użytkownika, aby upewnić się, że spełniają oczekiwania użytkowników. Zbieraj opinie bezpośrednio od testerów i używaj ich do modyfikowania i optymalizacji aplikacji internetowej.

Projektowanie aplikacji internetowych, testuj w środowisku produkcyjnym

Po przejściu gruntownych testów i opracowaniu płynnie działającej, estetycznej aplikacji nadszedł czas, aby sprawdzić, jak działa ona w środowisku na żywo. Jednym z najlepszych sposobów na przetestowanie aplikacji są testy beta. Testowanie wersji beta jest kluczowym krokiem przed uruchomieniem komercyjnym aplikacji, ponieważ pozwala zaprosić testerów do sprawdzenia aplikacji przed wypuszczeniem jej do klientów ostatecznych.

Głównym celem testów beta jest uzyskanie rzeczywistego doświadczenia w zakresie wydajności aplikacji z rzeczywistymi użytkownikami. Wersja beta aplikacji pozwala testerom znajdować błędy, interakcje testowe i inne rzeczy związane z implementacją, takie jak czasy ładowania, które są niezwykle ważne dla sukcesu aplikacji IT. Testerzy pomogą Ci wykryć wszelkie problemy w wersji beta aplikacji IT związane z przyjaznością dla użytkownika, nawigacją i wydajnością na różnych urządzeniach itp.

Projektowanie aplikacji internetowych, uruchom aplikację IT

Teraz, kiedy zrealizowałeś swój pomysł, nadszedł czas, aby uruchomić aplikację na rynku. W przypadku aplikacji mobilnych, pamiętaj, że Google Play umożliwia natychmiastowe udostępnienie aplikacji do sklepu bez sprawdzania. W sklepie Apple App Store, aplikacja musi zostać sprawdzona zatwierdzona, zanim zacznie działać, co może potrwać około tygodnia. W tym czasie sklep może również poprosić o zmiany w Twojej aplikacji IT.

Projektowanie aplikacji internetowych, marketing

Wykorzystanie kompleksowej strategii marketingowej jest niezbędne, aby utorować drogę do udanego uruchomienia i pozycji na rynku aplikacji. Nie popełniaj błędu, uruchamiając swój plan marketingowy po opracowaniu aplikacji. Udane aplikacje są promowane na długo przed trafieniem do klientów i sklepu z aplikacjami. Po zakończeniu korzystania z podstawowych funkcji zaangażuj zespół marketingowy i rozpocznij burzę mózgów, aby zwiększyć świadomość swojej aplikacji internetowej przed jej wydaniem.

Marketing aplikacji wymaga planowania i wykorzystywania szeregu mediów i technik marketingowych. Zaleca się podzielenie planu marketingu aplikacji na minimum trzy fazy kampanii: przed uruchomieniem, uruchomieniem i po uruchomieniu. W zależności od preferencji docelowych odbiorców możesz wykorzystać szeroką gamę kanałów do promowania swojej aplikacji, w tym:

 • Reklamy w mediach społecznościowych
 • Marketing w wyszukiwarkach
 • Optymalizacja sklepu z aplikacjami
 • Związki partnerskie
 • Marketing treści
 • PR

Projektowanie aplikacji internetowych, rozwój oprogramowania

Budowanie aplikacji to jedno, a zarządzanie i rozwój aplikacji IT po jej wdrożeniu to inna sprawa. Proces tworzenia aplikacji nie kończy się po uruchomieniu aplikacji; będzie wymagał ciągłej poprawy i regularnego rozwoju. W związku z tym musisz zobowiązać się do wydawania ciągłych aktualizacji aplikacji, aby naprawiać błędy i udostępniać nowe funkcje, dzięki którym użytkownicy wracają. Planowanie tego teraz ułatwi ci życie w przyszłości.

W tak szybko zmieniającym się i ewoluującym krajobrazie możliwość iteracji, nauki, pomiaru i szybkiego reagowania na potrzeby użytkownika ma kluczowe znaczenie dla sukcesu aplikacji IT. Ważne jest, aby rozważyć wprowadzenie aktualizacji aplikacji na różne platformy IT, testowanie aplikacji i zarządzanie cyklem życia, aby mieć pewność, że aplikacja IT zyska trwałą popularność.

Projektowanie aplikacji internetowych, twórz przewagę konkurencyjną

Nastąpił znaczny wzrost różnorodności i rodzajów pobieranych aplikacji internetowych, a coraz więcej konsumentów korzysta z aplikacji internetowych w celu interakcji z markami. Ponieważ wiele firm planuje zwiększyć inwestycje w aplikacje IT, ważne jest, aby zachować konkurencyjność, biorąc udział w rozwoju i rozwijając własną aplikację internetową.

Wybierz najlepsze podejście do projektowanie aplikacji internetowych dla swojej firmy w oparciu o ramy czasowe, umiejętności i budżet. Jednym z najlepszych sposobów na zbudowanie aplikacji internetowej jest zatrudnienie profesjonalnego zespołu projektującego aplikacje internetowe lub firmy, która prezentuje szeroki zakres wiedzy specjalistycznej. Wybierając firmę deweloperską, należy wziąć pod uwagę jej reputację, recenzje i portfolio.

Projektowanie aplikacji internetowych, idea

Projektowanie aplikacji internetowych odnosi się do procesu tworzenia wizualnych i funkcjonalnych aspektów aplikacji internetowej, z naciskiem na doświadczenie użytkownika (UX) i projektowanie interfejsu użytkownika (UI). Obejmuje on różne dyscypliny, w tym projektowanie graficzne, architekturę informacji, projektowanie interakcji i rozwój front-endu, wszystkie współpracujące ze sobą w celu stworzenia skutecznego i estetycznego produktu cyfrowego.

Projektowanie aplikacji internetowych, kluczowe aspekty:

 • Projektowanie User Experience (UX): 1. Badania i analiza: Zrozumienie docelowych odbiorców, ich potrzeb i celu aplikacji internetowej ma kluczowe znaczenie. Obejmuje to prowadzenie badań użytkowników, analizę konkurencji i definiowanie celów. 2. Architektura informacji: Organizowanie i strukturyzowanie treści w sposób intuicyjny dla użytkowników. Obejmuje to tworzenie szkieletów i map witryn w celu zaplanowania układu i nawigacji aplikacji.
 • Projektowanie interfejsu użytkownika (UI): 1. Projektowanie wizualne: Tworzenie wizualnych elementów interfejsu, w tym kolorów, typografii, obrazów i ogólnej estetyki. Jest to ważne dla ustanowienia tożsamości marki i stworzenia atrakcyjnego wizualnie projektu. 2. Projektowanie interakcji: Projektowanie sposobu, w jaki użytkownicy wchodzą w interakcję z aplikacją. Obejmuje to tworzenie interaktywnych elementów, takich jak przyciski, formularze i menu nawigacyjne, oraz definiowanie sposobu, w jaki użytkownicy będą poruszać się po aplikacji.
 • Projektowanie responsywne: Zapewnienie, że aplikacja internetowa jest dostępna i użyteczna na różnych urządzeniach i rozmiarach ekranu. Projektowanie responsywne obejmuje dostosowanie układu i funkcjonalności w celu zapewnienia płynnego działania na komputerach stacjonarnych, tabletach i smartfonach.
 • Prototypowanie i testowanie: Tworzenie interaktywnych prototypów w celu symulacji doświadczenia użytkownika przed rozpoczęciem rozwoju. Testowanie tych prototypów z prawdziwymi użytkownikami pomaga zidentyfikować potencjalne problemy i udoskonalić projekt.
 • Zarządzanie dostępnością: Projektowanie z myślą o dostępności w celu zapewnienia, że aplikacja internetowa jest użyteczna dla osób niepełnosprawnych. Obejmuje to uwzględnienie takich czynników, jak czytniki ekranu, nawigacja za pomocą klawiatury i zapewnienie alternatywnego tekstu dla obrazów.
 • Tworzenie interfece’u użytkownika: Współpraca z programistami w celu wdrożenia projektu w funkcjonalną aplikację internetową. Znajomość HTML, CSS i JavaScript ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że projekt jest dokładnie przetłumaczony i działa zgodnie z przeznaczeniem.
 • Użyteczność i opinie użytkowników: Ciągłe zbieranie opinii od użytkowników w celu ulepszenia projektu. Testy użyteczności, ankiety opinii użytkowników i analizy pomagają zidentyfikować obszary wymagające poprawy i zoptymalizować doświadczenie użytkownika w czasie.
 • Skalowalność i wydajność: Projektowanie aplikacji z myślą o skalowalności, zapewniając, że może ona obsłużyć wzrost liczby użytkowników i danych. Optymalizacja wydajności w celu zapewnienia płynnego i responsywnego działania.

Projektowanie aplikacji internetowych jest procesem iteracyjnym, a projektanci często ściśle współpracują z programistami i innymi zainteresowanymi stronami, aby udoskonalić projekt w oparciu o opinie użytkowników i zmieniające się wymagania. Ostatecznym celem jest stworzenie przyjaznego dla użytkownika, atrakcyjnego wizualnie i skutecznego produktu cyfrowego.

Projektowanie aplikacji internetowych, Etapy

Cechą charakterystyczną aplikacji internetowych jest fakt, że aby z nich korzystać użytkownik potrzebuje tylko przeglądarki internetowej. Aplikacja nie jest instalowana na komputerze użytkownika. Cały czas znajduje się na serwerze, który jest dostępny w internecie. Dzięki temu aplikacja, a co najważniejsze dane w niej przechowywane są każdego dnia archiwizowane. Dostępne z każdego urządzenia, które posiada przeglądarkę internetową.

Definicja projektowanie aplikacji internetowych

Projektowanie aplikacji internetowych (inaczej projektowanie aplikacji webowych) to proces, w wyniku którego powstaje aplikacja internetowa. Aplikacja, która znajduje się na serwerze, a jej użytkownikami są komputery, urządzenia mobilne wyposażone w przeglądarkę internetową. Proces projektowania aplikacji internetowych składa się z następujących etapów:

 • Etap I: Analiza potrzeb w wymagań aplikacji.
 • Etap II: Stworzenie projektu aplikacji.
 • Etap III: Wdrożenie aplikacji internetowej.
 • Etap IV: Testowanie aplikacji.
 • Etap V: Uruchomienie aplikacji.

Cechą charakterystyczną aplikacji internetowych jest fakt, że aby z nich korzystać użytkownik potrzebuje tylko przeglądarki internetowej. Aplikacja nie jest instalowana na komputerze użytkownika. Cały czas znajduje się na serwerze, który jest dostępny w internecie. Dzięki temu aplikacja, a co najważniejsze dane w niej przechowywane są każdego dnia archiwizowane.

Powszechna i stała dostępność do danych jest istotną, wyróżniającą się korzyścią projektowanych aplikacji internetowych.

Projektowanie aplikacji internetowych

Typy aplikacji internetowych ze względu na użytkowników

 • Aplikacje B2B – są to aplikacje, których użytkownikami są firmy. Aplikacja służy za platformę przechowywania i wymiany danych pomiędzy różnymi firmami. Głównym zastosowaniem aplikacji B2B są różnego rodzaju aplikacje sprzedażowe, łańcucha dostaw, obiegu dokumentów. Wartość dla firmy w aplikacji B2B tworzy się poprzez automatyzację procesów, które zachodzą wielokrotnie w firmach.
 • Aplikacje B2C – są to aplikacje, w których po jednej stronie jest firma, a jej klientami są klienci indywidualni. Wiele, różnych osób. Wśród aplikacji B2C najczęściej spotykaną jest sklep internetowy.
 • Aplikacje B2B2C – to aplikacje, w których ich użytkownikami są inne firmy, które posiadają swoje portale skierowane do osób indywidualnych. Typowym przykładem aplikacji B2B2C są aplikacje brokerów ubezpieczeniowych, aplikacja benefitów pracowniczych tzw. kiosk benefitów.

Typy aplikacji internetowych ze względu na liczbę klientów

 • Dedykowane aplikacje internetowe – aplikacje tworzone według indywidualnych potrzeb jednego użytkownika. Cechami charakterystycznymi dedykowanych aplikacji internetowych są: długi czas realizacji liczony w miesiącach, indywidualna cena, dostosowanie ich do wewnętrznych procesów w firmie, uzyskanie istotnej przewagi konkurencyjnej przez firmę.
 • Aplikacje SaaS – aplikacje oferowane w formie usługi abonamentowej. Taką samą aplikację firma oferuje wielu, różnym (w wielu wypadkach bezpośrednio konkurujących ze sobą ) klientom. Są aplikacje, z których z jednej ich wersji korzysta dziesiątki tysięcy klientów. Twórca aplikacji SaaS odpowiada za jej rozwój i zmiany dla wszystkich klientów. Cechy aplikacji SaaS: szybkie wdrożenie, prostota, bezpieczeństwo, niski koszt jednostkowy.

Popularność aplikacji internetowych wynika z trzech elementów:

 • SPA (Single Page Application) – użytkownik widzi stronę internetową, całą jej zawartość, jako jedną stronę www. Korzysta z niej przechodząc do poszczególnych obszarów bez ponownego wgrania zawartości, którą ogląda.
 • RWD (Responsive Web Design) – projektowanie stron www w sposób, który umożliwia ich dobre, ergonomiczne wyświetlanie na różnych urządzeniach. O różnej wielkości ekranów. Strona www automatycznie dostosowuje swój układ do szerokości i rozdzielczości ekranu i przeglądarki internetowej.
 • PWA (Progressive Web App) – aplikacja wyświetla zawartość strony www jak aplikacja natywna. Ukrywając widok ekranu przeglądarki internetowej.

Korzyści z projektowania aplikacji internetowych przez software house

Wiele osób ciągle widzi przede wszystkim aspekt finansowy we wszystkich działaniach z zakresu projektowania aplikacji. Z zakresu współpracy z firmą tworzącą aplikacje internetowe. Szczególnie, jeśli chodzi o aplikacje, tworzone przez firmy typu software house. Coraz więcej jednak osób widzi inaczej ideę współpracy z firmą deweloperską.

Współpraca związana może być, z jakością otrzymywanych usług. W kilku punktach przedstawię zalety projektowania aplikacji internetowych przez ComminT. Oczywiście zawsze się znajdą argumenty za, za oraz przeciw korzystania z firmy software house w procesie projektowania aplikacji internetowych.

W tym artykule nie skupiam się na korzyściach finansowych. Postaram się przedstawić inne aspekty, inne korzyści, które może zaoferować firma projektująca aplikacje internetowe. Aspekty których, nie jesteś w stanie uzyskać tworząc aplikację internetową w ramach własnej firmy, własnego zespołu.

Niespodziewane korzyści projektowania aplikacji internetowych, czynniki ludzkie

Firma tworząca aplikacje internetowe dostarczy nową wiedzę oraz umiejętności.

 • Wiele firm zaczyna korzystać z firm tworzących aplikacje internetowe w sytuacji, w której bazują tylko i wyłącznie na własnych pracownikach, nie posiada odpowiednich kompetencji. Firma tworząca aplikacje internetowe może dostarczyć osoby posiadające odpowiednie doświadczenie bardzo szybko. Może również pokazać projekty, które te osoby zrealizowały. W bardzo krótkim czasie klienci maja dostęp do doświadczonych i sprawdzonych projektantów aplikacji internetowych.

Praca z utalentowanymi osobami.

 • Osoby posiadające talent w projektowaniu aplikacji internetowych nie są zainteresowane pracą w firmie, która jest użytkownikiem jednej z nich. Wolą pracować w firmie projektującej aplikacje internetowe dla różnych klientów. Taka sytuacja pozwala im posiadać dostęp do nowych, różnych rozwiązań. Mogą tworzyć wiele, projektów z bardzo różnych dziedzin. Nie są skazani na ciągłe rozwijanie tylko jednej aplikacji internetowej.
 • Dla firmy korzystającej z projektowania aplikacji internetowych stworzenie interesującego środowiska pracy dla utalentowanych inżynierów stanowi duże wyzwanie. Firma musi zaproponować udział ich w ciekawych, różnorodnych projektach. Tylko bardzo duże firmy, posiadające wiele biznesów mogą zapewnić takie środowisko.

Inne, świeże spojrzenie na rozwiązanie problemu.

 • Zajmując się tylko i wyłącznie projektowania aplikacji internetowych, software house ma wypracowane sprawdzone metody i działania. Ma wypracowany cały sposób projektowania aplikacji dedykowanej. Jednocześnie nowe zlecenie od klienta jest dla niej nowym wyzwaniem. Wyzwaniem polegającym na rozwiązaniu nowego, nieistniejącego do tej pory dla nich problemu.
 • Łącząc dwa elementy metodykę i doświadczenie projektowania aplikacji internetowych z problemami, software house może pokazać nowe inne rozwiązanie. Rozwiązanie, które może być nieoczywiste dla Ciebie i Twojego zespołu. Osób, które stykają się z problemem od jakiegoś czasu. Osoby w firmie IT na pewno pokażą inną perspektywę rozwiązania każdego problemu. Na pewno słyszałeś powiedzenie, ‘co dwie głowy, to nie jedna’, a co dopiero dwie firmy?

Niespodziewane korzyści projektowania aplikacji internetowych, czynniki procesowe

Lepsze zarządzanie procesem w firmie projektującej aplikacje internetowe.

 • Odpowiedz sobie sam na pytanie: kto lepiej może zarządzać procesem projektowania aplikacji internetowych:
 • Czy Firma, która korzysta z kilku projektowania aplikacji internetowych i obecnie zajmuje się tylko ich rozwijaniem
 • Czy firma, której biznes polega tylko i wyłącznie na projektowania aplikacji internetowych.
 • Odpowiedź nasuwa się sama i jest oczywista. Korzystając z software house w procesie projektowania aplikacji internetowych pracujesz z osobami, które tylko tym się zajmują. Mają do perfekcji opanowane zarządzanie procesem ich tworzenia.

Koncentracja na realizacji celu.

 • Większość managerów nie wyobraża sobie aktywnego udziału w procesie projektowania aplikacji internetowej obok realizacji bieżących zadań. Nie są w stanie się w ten proces w pełni zaangażować. Managerowie są rozliczani za realizację innych działań, uzyskanie innych celów. W wielu wypadkach trudno im się zaangażować w nowe obowiązki. Muszą się skupić na realizacji krytycznych działań z punku widzenia ich odpowiedzialności za określony obszar biznesu.

Krótki czas od pomysłu do wdrożenia

 • Żyjemy w czasach szybko zmieniającej się rzeczywistości. Na pewno to zdanie już gdzieś słyszałeś. Słyszałeś, że obecnie firmy konkurują modelami biznesowymi, a nie strategiami marketingowymi. Nie tym, co robią, ale jak robią. Aplikacje internetowe mogą przyczynić się w istotny sposób do stworzenia wartości dodanej dla klientów Twojej firmy. Ważny jest fakt, że sposób, w jaki Ty je opracujesz może spowodować uzyskanie przez Ciebie istotnej przewagi konkurencyjnej na rynku. Zamiast czekać aż osoby odpowiedzialne za udział w procesie projektowania aplikacji internetowej znajdą czas i zaangażują się w nią, możesz wykorzystać software house, aby wykonała swoja pracę. Na pewno na efekty będziesz musiał krócej czekać.

Jakość ma znaczenie.

 • Jakość aplikacji internetowej ma bardzo istotne znaczenie na sposób w jaki z niej korzystasz. W sytuacji, w której zespół dedykowanych testerów firmy tworzącej aplikacje sprawdza jakość kodu, masz większe prawdopodobieństwo otrzymania lepszego produktu. Procedury testowania przez firmę, która tworzy aplikacje internetowe są z pewnością bardziej rozległe niż te, które jest w stanie opracować własny zespół inżynierów.

Każda z tych korzyści może być istotna dla Ciebie. Każda może samodzielnie przyczynić się do decyzji o wyborze firmy projektującej aplikacje internetowe lub do decyzji o stworzenie jej w ramach własnej firmy. Oczywiście lista nie jest pełna i kompletna. Zastanów się, jakie korzyści uzyskałeś w procesie korzystania od firm zewnętrznych w innych obszarach. Twojej działalności np. w obszarze reklamy, marketingu. Dlaczego nie rozwijasz komórki we własnej firmie, która zajmowałaby się tworzeniem ulotek, wizytówek, folderów? Dlaczego korzystasz z wyspecjalizowanych firm w tych obszarach?

Aplikacje internetowe, uwierz w jakość i terminowość tworzonych przez nas aplikacji.

Projektowanie aplikacji internetowych, kiedy warto skorzystać z takich usług?

Wielu firmom nie wystarcza dziś prosta strona WWW. Właściciele firm chcą wzbogacać swoje serwisy. Dodatkowe funkcjonalności, zarówno ułatwiające komunikację z klientami. Dające dostęp do dodatkowych usług lub wręcz w całości obejmujące oferowany produkt. W takim przypadku sama budowa strony WWW nie wystarcza. Aplikacje internetowe, to usługa, której firma potrzebuje.

Na przeprowadzenie takiego projektu warto zdecydować się zawsze wtedy, gdy firma zgłasza zapotrzebowanie na specyficzne, nietypowe funkcjonalności.  Poszukiwane przez nią funkcjonalności są wprawdzie dostępne na rynku, ale w mniejszym lub nieco innym zakresie. Bardzo często powstaje wówczas pomysł na stworzenia aplikacji internetowej we własnym zakresie. Tak rodzą się innowacje. Tak rodzi się istotna przewaga konkurencyjna.

Historia przedsiębiorczości zna wiele przypadków biznesów, które zapewniły sobie ogromną przewagę konkurencyjną właśnie dzięki indywidualnie projektowany aplikacjom internetowym. Systemom zarządzania, metodom pracy. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest na przykład tworzenie aplikacji mobilnej bądź aplikacji internetowej z myślą o klientach albo współpracownikach firmy. Aplikacji internetowej wymagają też często programy lojalnościowe czy różnego typu usługi świadczone elektronicznie.

Na etapie wzrostu działalności firma zauważa, że brak odpowiednich rozwiązań IT zaczyna ograniczać jej działalność. Aplikacje internetowe są dobrym sposobem narzędzia usprawniającego zarządzanie. W przypadku specjalistów IT wystarczy jasne określenie celu, natomiast przełożeniem go na „język” oprogramowania zajmują się już wykonawcy projektu.

Projektowanie aplikacji internetowych, jak wybrać wykonawcę?

Firmy wiedzą, że aplikacje internetowe powinien projektować dla nich doświadczony zespół, software house Projekt ma większe szanse powodzenia. Z tego względu przeprowadzają dosyć dokładne poszukiwania wykonawców i rozważają różne oferty. Co należy wiedzieć przed zamówieniem aplikacji internetowej?

 • Specjalista. Warto poszukać firmy, która specjalizuje się właśnie w tworzeniu projektowania aplikacji internetowych, platform on-line czy też systemu B2B. Choć wiele aplikacji internetowych dostępnych jest w ramach stron www. Wydaje się, że stanowią one jedną całość właśnie z serwisami internetowymi. Jednak do projektowania aplikacji internetowych wymagane są nieco inne kwalifikacje oraz doświadczenie.
 • Projekty. Im bardziej złożony jest projekt aplikacji internetowej, tym lepiej jest wybrać wykonawcę oferującego podejście projektowe. Prace nad aplikacją będą wówczas przebiegały w sposób uporządkowany, z jasno określonymi celami, punktami sprawdzającymi, obowiązkami oraz harmonogramem.
 • Nie widać. Najważniejsze w projektowaniu aplikacji jest to, czego nie widać. Oczywiście interfejs użytkownika i wrażenia wizualne są ważne. W dłuższym okresie, sukces odnoszą przede wszystkim te projekty aplikacji internetowych, które wyróżniają się zgodną z potrzebami użytkowników funkcjonalnością.
 • Portfolio. Sporo na temat doświadczenia wykonawcy powie nam jego portfolio. Warto sprawdzić, czy znajdują się w nim również realizacje z zakresu projektowania aplikacji internetowych. W przypadku aplikacji mobilnych doświadczonych specjalistów można napotkać także w agencjach interaktywnych, natomiast zamówienie aplikacji internetowej wymaga częściej współpracy z firmą typu software house.

Projektowanie aplikacji internetowych, nasze kompetencje

Jesteśmy dumni ze stworzenia wielu wyjątkowych aplikacji internetowych które skutecznie łączą technikę i projekt. Nasza wyjątkowa mieszanka specjalistycznych technicznych umysłów do tego analitycy i twórczy projektanci zapewniają Klientom wysoką jakość usług. Tworzymy aplikacje internetowe nie tylko dostosowane do potrzeb klientów ale również łatwe w użyciu, szybkie i bardzo funkcjonalne. Posiadamy kompetencje :

 • e-commerce - sklepy internetowe. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu kompletnych rozwiązań handlu elektronicznego, które mogą łączyć skomplikowane katalogi produktów z innych aplikacji z interfacem webowym internautów.
 • Portale Intranetowe. Posiadamy kompetencje w tworzeniu serwisów portalowych, które umożliwiają Klientom oraz internautom uzyskać dostęp do krytycznych informacji handlowych.
 • Projektowanie stron internetowych. Nasza utalentowana grupa projektantów i inżynierów jest doświadczonym zespołem w skutecznym tworzeniu serwisów internetowych. Możemy pomagać klientom skutecznie promować w sieci towary i usługi oraz całe przedsiębiorstwa wykorzystując nasze umiejętności w sieci. Pomysły dotyczące interfejsu projekt, projekty serwisów logo strategia marketingowa on-line, i copywriting to nasze propozycje.

Powiązane artykuły