Doradztwo IT vs. usługi IT dla firm, różnice

Doradztwo IT vs. usługi IT dla firm, różnice

Jak na branżę opartą na specyfikacjach, terminologia techniczna może być zaskakująco niejasna. Na przykład, doradztwo IT, usługi informatyczne i doradztwo w zakresie oprogramowania mogą na pierwszy rzut oka wydawać się odrębne i niewymagające wyjaśnień. W rzeczywistości jednak trudno jest określić, gdzie kończy się jedna usługa, a zaczyna druga. Z punktu widzenia IT, przełamanie subtelności pozwala na wprowadzenie istotnych rozróżnień konkurencyjnych i pomaga określić ważne oczekiwania klientów. Ale czy chodzi o jasność, czy też o prawdziwe rozróżnienia, które charakteryzują te terminy?

Przyjrzyjmy się bliżej różnicy między usługami doradztwo IT a usługami IT dla firm:

Doradztwo IT

Na wysokim poziomie konsultanci IT udzielają klientom wskazówek dotyczących wszystkiego, począwszy od strategii IT - w tym tego, co należy umieścić w lokalnym centrum danych, a co w chmurze; po rodzaj technologii i funkcjonalności potrzebnych w kontekście środowisk IT i biznesowych klienta oraz jego celów - takich jak automatyzacja procesów lub bezpieczeństwo mobilne.

Konsultant IT jest ekspertem w wybranej, najczęściej wąskiej dziedzinie lub sektorze, który posiada wiedzę, jakie cechy i funkcjonalności należy dodać do produktu lub usługi.

Programista lub inny specjalista od usług IT wie jak zakodować funkcjonalności.

Doradztwo IT to coś więcej niż doradzanie, to pomaganie klientom w osiągnięciu celu i przygotowanie klienta do rzeczywistych problemów związanych z wdrożeniem i obsługą systemu IT. W niektórych przypadkach, klienci nie tylko chcą, aby konsultanci rekomendowali rozwiązania, ale także, aby pomogli wdrożyć systemy IT. W tym miejscu rozróżnienie między konsultingiem IT a usługami IT zaczyna się zacierać.

Usługi IT dla firm

Największa różnica istnieje w mentalności dostawcy. Konsultantowi IT płaci się za znalezienie właściwego rozwiązania dla klienta. Dostawca usług IT oferuje rozwiązanie, które składa się z tego, co ma w swojej skrzynce z narzędziami. Jeśli dostawca usług jest sklepem, na przykład, wtedy rozwiązania dostępne w sklepie będą tym, co klienci otrzymają - niezależnie od tego, czy jest to dla nich najlepsze rozwiązanie, czy też nie.

Aby jeszcze bardziej zamieszać terminologicznie, dostawcy usług IT mogą również oferować usługi konsultingowe. To tak naprawdę inżynieria przedsprzedażowa, której celem jest ustalenie, jak sprawić, by to, co oferują dostawcy usług IT, sprawdziło się w danej sytuacji. I choć dostarczenie solidnego rozwiązania jest po myśli dostawcy, najlepszy interes klienta może nie być. Jeśli weźmie się pod uwagę rolę konsultanta jako eksperta będącego strategicznym przewodnikiem, a dostawcy usług IT jako wdrażającego systemy IT lub usługi, rozróżnienie staje się bardziej oczywiste.

Konsulting IT w zakresie oprogramowania

Konsulting w dziedzinie technologii szybko zaczyna się rozmywać, technologia, tworzenie aplikacji dedykowanych, przygotowanie SIWZ, rozwój oprogramowania itp., ale każdy z tych obszarów ma swoją specyfikę. Konsulting oprogramowania koncentruje się na warstwie oprogramowania i aplikacji. Jest to jednak szerokie pojęcie, które może obejmować wiele różnych rodzajów oprogramowania i branż. Obowiązki konsultanta ds. oprogramowania są podobne do obowiązków konsultanta IT. Doradzają oni, "jak aplikacja powinna być wdrożona przy użyciu aktualnych podejść branżowych... często udzielają porad technicznych, jak skonfigurować aplikację.

Nie ma ostatecznych granic pomiędzy konsultingiem IT, usługami IT i konsultingiem oprogramowania. Szybkie wyszukiwanie w Google z pewnością to potwierdza. Granice, jak się wydaje, zaczynają się - i kończą - na nieco luźnych definicjach oferowanych przez samych specjalistów IT. Ale ich skupienie się na tych terminach może być szkodliwe, pozostawiając interpretację mniej zorientowanym klientom, którzy muszą czytać między wierszami.

Partnerstwo, usługi IT dla firm

Partnerstwo z doświadczonym i godnym zaufania dostawcą usług IT może pomóc w rozwoju Twojej firmy. Od lat zapewniamy naszym klientom efektywny kosztowo usługi IT dla firm, rozwiązania technologiczne i zarządzanie technologią, których potrzebują do realizacji codziennych zadań informatycznych i długoterminowych celów strategicznych. Aby uzyskać więcej informacji na temat konsultingu IT oraz usług IT.