Jak sprawdzić dostawcę usług IT?

Jak sprawdzić dostawcę usług IT?

Wybór właściwego dostawcy usług IT dla firm ma kluczowe znaczenie dla sukcesu biznesowego. Dowiedz się, jak to zrobić właściwie. Kilka dekad temu przedsiębiorcy musieli zatrudnić tylko kilku usługodawców, takich jak firma księgowa, kancelaria prawna, agencja reklamowa i zdecydować, z którym bankiem mamy do czynienia, teraz potrzebują współpracować stale z dużo większą liczbą usługodawców.

Wystarczy spojrzeć na sam marketing: reklama, social media marketing, content marketing, generowanie leadów, marketing afiliacyjny, wywiady marketingowe, badania rynku itp. Możesz iść drogą one-stop-shop i współpracować z jedna, wybraną firmą, ale wtedy często tracisz na jakości usług.

Można powiedzieć, że znalezienie potencjalnych firm do pracy z jest jedną z najbardziej krytycznych rzeczy w prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeśli pracujesz z 10 dostawcami usług i uda Ci się uzyskać 10 procent lepszych wyników niż najbliżsi dostawcy usług dla tych samych 10 kategorii, ich skumulowany wpływ na Twoje ogólne wyniki biznesowe byłby o 100 procent wyższy niż u tego, jednego konkurenta.

Dlatego warto poświęcić czas na znalezienie odpowiednich dostawców usług IT.

Dostawca usług IT, jak go znaleźć? Spróbuj tych czterech sposobów.
Dostawca usług IT – uzyskaj informacje od byłych pracowników

Znajdź ludzi, którzy kiedyś pracowali u dostawcy usług IT na stanowisku wyższego szczebla. (Nie jest to trudne do zrobienia z LinkedIn.) W wielu wypadkach oni chętnie dzielą się swoimi opiniami. Ponieważ ludzie uwielbiają dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem i często pochlebia mi to, że chcę skonsultować się z nimi w sprawie ich kompetencji.

Dostawca usług IT – sprawdź referencje

Jeśli Twój dostawca usług IT umieścił swoje referencje na stronie www, sięgnij do ludzi w tych referencji. Nawet jeśli nie zawierają one pełnego imienia i nazwiska konkretnej osoby, tak długo jak zawierają one firmę lub inny identyfikator, często łatwo jest dowiedzieć się, kto to jest. Udzielając referencji, osoba oczywiście sprawia, że brzmi ono tak dobrze, jak to możliwe. Rozmawiając o tym przez telefon, są zazwyczaj nieco bardziej szczerzy i mówią o zaletach i wadach współpracy z dostawcą usług IT.

Dostawca usług IT –  sprawdź opinie pracowników

Wiele mówi o firmie to w jaki sposób, traktuje swoich pracowników. Spojrzenie na opinie pracowników może dać Ci świetny wewnętrzny obraz firmy. Dostarczyć informacji, co się w niej dzieje, szczególnie jeśli posortujesz opinie według dat. Zapoznanie się z informacjami, co ludzie mają do powiedzenia na temat zarządzania, może przekonać Cię do współpracy z tą firmą lub nie.

Dostawca usług IT – sprawdź sam

Jeśli masz problemy z dostaniem się do badawczego sposobu myślenia, wyobraź sobie, że jesteś dziennikarzem, którego zadaniem jest zrobić dogłębny profil dostawcy usług IT. Czytaj firmowe newslettery i przeglądaj wiadomości na Twitterze i Facebooku. Spróbuj dowiedzieć się, jakie firma ma wartości. Jak klienci i partnerzy reagują i do jakich wydarzeń dochodzi.

Jeśli przeprowadzisz swoje badania, możesz uzyskać doskonały wgląd w przyszłość swojego przyszłego dostawcy usług IT.