CRM dla małej firmy

CRM dla małej firmy

Aplikacja CRM

Pomimo, że na rynku systemów CRM dla małych firm jest już obecnych sporo zarówno firm jak również aplikacji, postanowiliśmy napisać własny, polski CRM dla małej firmy. Każda firma zna takie system CRM jak Salesforce.com czy Zoho. W wielu wypadkach są one jednak dedykowane dla małych firm w rozumieniu rynku amerykańskiego, czyli firmy znacznie większych niż polskie małe firmy. Wiele z systemów CRM dostępnych na polskim rynku nie ma polskiego interface’u. To też był przyczyna dla nas do napisana własnego dedykowanego CRM dla małej firmy.

My przygotowaliśmy CRM dla małej firmy w rozumieniu polskim lub europejskim, czyli firmy, która zatrudnia około 10 osób. Jeżeli już mamy ograniczenie w zakresie wielkości firmy to w kolejnym kroku poszliśmy o dalej. Wiemy, że firmy się różnią w swojej działalności. Również mamy w tym obszarze sporą wiedzę [ponieważ przez wiele lat tworzyliśmy CRM dedykowany dla naszych klientów]. CRM dla małej firmy produkcyjnej powinien być inny niż CRM dla małej firmy usługowej. My w swojej aplikacji CRM poszliśmy w drugim kierunku. Stworzyliśmy polski CRM dla małej firmy usługowej.

Decydując się na skupieniu się na firmach usługowych w naszej aplikacji CRM nie ma modułu magazyn. Z wiadomego powodu. Są za to moduły szczególnie dedykowane właśnie firmom usługowym. Są to moduł zadania oraz moduł projekty. Tylko nieliczne aplikacje CRM dla małej firmy mogą pochwalić się taką funkcjonalnością.

Moduł zadania w CRM dla małej firmy pozwala przydzielać i egzekwować proste właśnie zadania, wyznaczać cele i daty ich realizacji. Moduł projekty w CRM dla małej firmy pozwala zarządzać bardziej skomplikowanymi przedsięwzięciami. Pozwala zarządzać projektami.

Co jest bardzo istotne i dotyczy zarówno modułu zadania jak i modułu projekty w obu przypadkach użytkownik CRM dla małej firmy może przydzielać poszczególne zadania osobom spoza firmy. Rozumiemy, że mała firma usługowa charakteryzuje się bardzo ograniczonym zespołem stałych pracowników. Dużo większa jest liczba partnerów biznesowych, też małych firm lub freelancerów, którzy jak satelity krążą stale wokół małych firm usługowych, świadcząc dla nich wyspecjalizowane usługi. Tworząc CRM dla małej firmy, wyszliśmy z założenia, że zarządzanie zadaniami i projektami jest jedną z istotnych trudności w procesie produktywności pracy. Stąd dodaliśmy takie moduły w naszym CRM dla małej firmy.

Oczywiście poza tymi specyficznymi modułami dla firmy usługowej nasz CRM dla małej firmy ma podstawową funkcjonalność, charakterystyczną dla każdej tego typu aplikacji. Może z wyjątkiem jeszcze jednego modułu, a mianowicie wiki. Moduł wiki, to repozytorium istotnych informacji dla firmy. Każdy z pracowników może zostać powiadomiony o nowych dokumentach, które się w nim pojawiają, są dodawane przez innych pracowników.

Mimo faktu, że stworzyliśmy CRM dla małej firmy, każdy z naszych klientów jest inny. Nawet dwie takie same agencje reklamowe działają w trochę inny sposób, trochę inaczej. Kierując się różnymi potrzebami tego samego segmentu rynku małych firm, wdrożyliśmy w Arrudi elastyczne widoki i pola. Każdy z klientów może sam, oczywiście w ramach pewnych ograniczeń, stworzyć własne widoki, zmieniać pola. Może też włączać i wyłączać dodatkowe moduły. Wszystko po to aby w CRM dla małej firmy, każdy użytkownik odnalazł właściwe narzędzie dla swojego biznesu.

Excel, chyba każdy zna tą aplikację firmy Microsoft, przynajmniej ze słyszenia. Wymieniam ją z tego powodu, że to właśnie Excel dla wielu małych firm, a o CRM dla małej firmy jest ten artykuł, jest pierwszym zbiorem klientów, kontaktów. To właśnie Excel stanowi pierwszy zbiór danych o klientach. CRM dla małej firmy powinien w jakiś sposób móc wykorzystać przyzwyczajenia użytkowników w zakresie znajomości z tym programem. W Arrudi, wykonaliśmy zadanie domowe, stworzyliśmy filtry, które w bardzo łatwy, podobny do Excela sposób, filtrują potrzebne informacje. W większości wypadków użytkownicy pracują na segmentach rynku, nie na całej bazie, CRM dla małej firmy to umożliwia.

Połączenie wszystkich funkcji wraz z dobrym wsparciem i przystępną ceną powoduje, że Arrudi, jest dobrym, dedykowanym CRM dla małej firmy. Na początek wystarczy się zarejestrować i wypróbować za darmo.

Powiązane artykuły