Tworzenie aplikacji mobilnych
Tworzenie aplikacji mobilnej pomoże Ci zrozumieć proces, który musisz przejść, aby zbudować aplikację mobilną.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 1. Po co Ci aplikacja mobilna
To jest coś, co zadecyduje o każdym najmniejszym szczególe aplikacji mobilnej i o tym, jak będzie wyglądać. Nawet zanim zaczniesz robić cokolwiek innego, ważne jest, abyś wiedział dość wyraźnie, co sprzedajesz, o co chodzi w Twojej firmie, a także o wyglądzie i odczuciu Twojej aplikacji, w tym o takich elementach jak kolory Twojego logo, czcionki i inne tak ważne szczegóły, które wchodzą w skład Twojej aplikacji mobilnej
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 2. Pomyśl lub zidentyfikuj problem
Masz jakiś pomysł na aplikację mobilną? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi "tak", powinieneś przejść do następnego kroku. Jeśli jednak nadal szukasz świetnego pomysłu na aplikację, zagłębmy się w nią. Dość często spotykamy ludzi, którzy wiedzą, że chcą zbudować aplikację, ale są w rozsypce, jeśli chodzi o pomysł na aplikację. Jednym z najlepszych sposobów, aby zacząć tutaj, jest spojrzenie na problemy wokół ciebie. Problemy są wokół nas, one nas otaczają, wszystko co musimy zrobić, to przyjrzeć się im głębiej.
Niektórzy z najbardziej doświadczonych przedsiębiorców osiągnęli sukces tylko wtedy, gdy wymyślili rozwiązania problemów wokół nas w sposób, który jest niewyobrażalny dla większości. W rzeczywistości, jeśli zdecydujesz się przyjrzeć się wszystkim tym produktom i usługom wokół siebie, zdasz sobie sprawę, że każdy z nich istnieje po to, aby rozwiązać jakiś problem. Chciałeś porozmawiać z kimś, kto jest w innym mieście, masz telefony, chciałeś z nim rozmawiać nawet wtedy, gdy ty lub oni byli w ruchu, masz telefony komórkowe! Rozumiesz ten sposób myślenia, prawda?
Teraz poszukaj problemów w swoim codziennym życiu, wymień każdy z nich. Po stworzeniu wyczerpującej listy tych problemów, możesz teraz zacząć opracowywać sposoby ich rozwiązywania. Kiedy już to zrobisz, usiądziesz i wypiszesz tylko te pomysły, problemy i rozwiązania, które mają jakikolwiek sens.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 3. Zatwierdzenie potrzeby
Problemy, z którymi się stykasz, mogą być zupełnie inne niż te, z którymi się stykam, przecież czyż nie każdy jest inny? Dlatego problemy, które zamierzasz rozwiązać, mogą nie być problemem, z którym boryka się wiele osób. Na przykład, możesz być zaniepokojony problemem nie wiedząc dokładnie, ile kroków jest twój samochód od fotela w pokoju do nauki i wymyślić aplikację, aby zająć się tym problemem. Jeśli jednak nikt inny (lub niewystarczająca liczba osób) nie będzie się tym przejmować, zbudujesz aplikację, której nikt nie będzie chciał!
Kiedy Twój pomysł zostanie zatwierdzony, udowadniasz, że rzeczywiście istnieje zapotrzebowanie na oferowane przez Ciebie rozwiązanie i że istnieje zapotrzebowanie na Twoją aplikację mobilną. Jednym ze świetnych sposobów, aby to zrobić jest wykorzystanie narzędzia Google Keyword Planner w celu uzyskania rzetelnego pomysłu na liczbę osób, które szukają czegoś, co planujesz zbudować. Jeszcze jednym sposobem na to jest stworzenie landing page i niech pokaże niektóre z najbardziej podstawowych atrakcji o swojej aplikacji i nakłaniać odwiedzających do zapisania się przez e-mail w celu wyrażenia zainteresowania.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 4. Ustaw swoje cele
Wróć do podstaw i wyjmij długopis i papier. Zdefiniuj, co chcesz osiągnąć, w jak najbardziej przejrzysty sposób. to przychodzi przed jakąkolwiek formą kodowania, programowania, projektowania, lub cokolwiek innego. Mamy listę pytań, które w tym momencie musisz zadać, a następnie na nie odpowiedzieć.
- Co chcesz, aby twoja aplikacja mobilna zrobiła?
- Co zamierzasz zrobić, aby była atrakcyjna dla użytkowników?
- Jakie problemy zamierzasz rozwiązać za pomocą tej aplikacji mobilnej?
- W jaki sposób twoja aplikacja mobilna uprościłaby ludziom życie?
- Jakie masz plany dotyczące marketingu swojej aplikacji mobilnej?
Jak każdy inny biznes lub projekt, ta aktywność również musi rozpocząć się od jasnego zestawu celów. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz cierpiał na brak wizji, co z kolei spowoduje nie tylko frustrację, ale także każdego innego pracownika lub sprzedawcę, którego możesz zatrudnić. Upewnij się, że masz jasny obraz tego, co chcesz zrobić.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 5. Zrozumienie docelowych odbiorców
W erze urządzeń mobilnych, zwłaszcza smartfonów, to właśnie aplikacje mobilne osiągnęłyby najwięcej interakcji. Klienci wchodzą w interakcje z ich markami, głównie poprzez swoje aplikacje. Jednakże, aby tak się stało z Tobą i Twoją aplikacją mobilną, musiałbyś dowiedzieć się, czego grupa docelowa użytkowników chce od Twojej aplikacji lub Twojej marki. Doświadczenie użytkownika z aplikacją mobilną jest nie tylko lepsze niż w przypadku strony internetowej, ale również rozszerza się na nią poczucie wspólnoty. Z tego właśnie powodu aplikacje mobilne oferują większe zaangażowanie użytkowników i dają większe zyski i możliwości finansowe. W wyniku rzetelnych badań stwierdzono, że lojalność wobec marki jest większa w przypadku aplikacji mobilnych w stosunku do stron i internetowych. Użytkownicy aplikacji mobilnych mają też tendencję do wydawania większej ilości pieniędzy w porównaniu ze stronami internetowymi, a szanse na powtórne pozyskanie klientów są również dość duże! Jednakże, ta lojalność musi być napędzana przez Ciebie, właściciela aplikacji mobilnej, i to może być przez dowolny wybrany środek, w tym powiadomienia push, treści wizualnych, spersonalizowanych nagród za lojalność i wiele więcej!
Tworzenie aplikacji mobilnej Krok. 6. Stwórz szkic pomysłu na aplikację mobilną
Przeszedłeś już całkiem sporo drogi w swojej podróży budowania aplikacji biznesowej, ale to jeszcze nie czas, aby włączyć komputer. Zaufaj nam, to nie jest to! Weź długopis i papier i zabierz się do szkicu aplikacji, jeśli chodzi o to, jak powinna ona wyglądać. Masz swój pomysł na aplikację mobilną jasno sformułowany, teraz nadszedł czas, aby przekonwertować pomysł i myśli do bardziej wizualnej formy. Wejdź w tryb burzy mózgów, zdecyduj, czy będziesz pobierał opłaty za pobieranie aplikacji mobilnej, czy będziesz dołączał zakupy w aplikacji mobilnej, czy będziesz oferował aplikację mobilną za darmo i dołączał reklamy, aby zarobić pieniądze. Ważne jest, aby naszkicować wszystkie te pomysły i umieścić je w formacie wizualnym.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 7. Stwórz makietę aplikacji mobilnej
Co to jest makieta aplikacji mobilnej? Cóż, jest to swego rodzaju uwielbiana wersja storyboardu. Na tym etapie zabierasz swój szkic i pomysł na aplikację mobilną i pracujesz nad nim, aby wprowadzić trochę więcej przejrzystości i funkcjonalności. Ten krok jest bardzo ważny, ponieważ stanie się fundamentem dla rozwoju Twojej aplikacji. W Internecie dostępnych jest wiele stron do tworzenia makiet aplikacji mobilnych, które możesz wykorzystać do tego kroku. Te strony internetowe mogą ożywić Twoje szkice w sferze cyfrowej za pomocą różnych funkcji, w tym kliknięć i ikon. Ważne jest, abyś znalazł aplikację, która najbardziej Ci odpowiada.
Ważne jest, aby szkice i rysunki były tak szczegółowe, jak to tylko możliwe. Szkice powinny również obejmować przepływ informacji o tym, jak użytkownicy będą poruszać się po aplikacji mobilnej i wszystkie funkcje, które można sobie wyobrazić, że aplikacja mobilna będzie miała. Kiedy zrobisz ten krok dobrze, firma tworząca aplikacje mobilne zrozumie Twoje oczekiwania sprawnie i dokładnie.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 8. Zdefiniuj zaplecze aplikacji mobilnej
Teraz, gdy masz swoją makietę aplikacji mobilnej, masz przejrzysty storyboard przedstawiający sposób, w jaki chcesz, aby aplikacja mobilna działała. Zacznij korzystać ze storyboardu i rozpocznij badanie funkcjonalności aplikacji mobilnej. Użyj opisu wymagań niefunkcjonalnych aplikacji mobilnej, aby określić wymagania w zakresie serwerów, API i schematów danych.
W przypadku, gdy nie znasz wszystkich technicznych zwrotów i są ograniczone w swojej wiedzy na ten temat, możesz poszukać usług, które zapewni Ci hosting i środki do zbierania wszystkich ważnych zestawów danych na temat korzystania z aplikacji.
Niezależnie od metody, którą zdecydujesz się wykorzystać przy tworzeniu swojej aplikacji mobilnej, bezwzględnie ważne jest, abyś stworzył przejrzyste schematy, które mogą wskazać drogę całemu zespołowi pracującemu nad projektem. W przypadku problemów technicznych, możesz dokonać zmian w swojej ramce, aby je uporządkować.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 9. Usuń wszystkie niepotrzebne funkcje
Do tego czasu, masz przygotowany cały dokument, wymagania funkcjonalne aplikacji mobilnej, który przedstawia cały przepływ i funkcje, które Twoja aplikacja będzie miała. Teraz nadszedł czas, aby zacząć uważnie przyglądać się funkcjom, z których możesz zrezygnować. W tym czasie, wskazane jest, aby zaoferować tylko podstawową wartość swojego pomysłu na aplikacje mobilną.
W pierwszej wersji aplikacji mobilnej, błędem byłoby dodanie funkcji, które są po prostu "nice to have" "miło je posiadać", ale nie mają absolutnego znaczenia dla funkcjonowania aplikacji. Te funkcje "nice to have" mogą być również dodane później wraz z aktualizacją. To nie tylko pomoże Ci utrzymać niższe koszty rozwoju oprogramowania na początku, ale także pomoże Ci opublikować aplikację mobilną znacznie szybciej i dostać się na rynek zanim przepalisz wszystkie swoje pieniądze.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 10. Najpierw projektuj aplikację
Jest sporo właścicieli małych firm, którzy zaczynają od pomysłu na aplikację mobilną , skupienia się tylko na fazie rozwoju i szukają tylko podstawowego projektu. Może to okazać się jednym z ich największych błędów i doprowadzić do ataków na ich aplikację na rynku. Projektowanie to pojęcie szerokie, bardzo szerokie, które jest czymś więcej niż tylko wyglądem aplikacji mobilnej, to także sposób, w jaki użytkownik doświadcza aplikacji. Projektowanie aplikacji mobilnej czyni technologię użyteczną. Dlatego ważne jest, aby znaleźć programistę, który na pierwszym miejscu stawia design, w tym doświadczenie użytkownika i grafikę, biorąc pod uwagę projekt.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 11. Zespół do projektowania i rozwoju aplikacji
W tym czasie wybierz się do firmy tworzącej aplikacje, która ma doświadczenie w projektowaniu i doświadczony zespół rozwojowy. Jeśli chcesz zatrudnić projektanta aplikacji, musisz najpierw sprawdzić ich wiarygodność oraz aplikacje, które stworzyli. Kiedy już sprawdzisz ich prace i znajdziesz coś, co Ci się podoba, szanse są, że będziesz w stanie przekazać im swoją wizję, a oni będą w stanie dostarczyć produkt lub aplikację, które chcesz.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 12. Konta developerskie
Gdy chcesz wprowadzić swoją aplikację na rynek, np. w innym sklepie z aplikacjami, takim jak Google Play lub Apple App Store, musisz utworzyć konta programistów na tych platformach, aby móc sprzedawać swoje aplikacje. Dla aplikacji android, które chcesz sprzedawać na Google Play, trzeba by było zapłacić jednorazową opłatę w wysokości 25 dolarów, dla aplikacji iOS, które chcesz sprzedać na Apple App Store będziesz musiał zapłacić roczną opłatę w wysokości 99 dolarów.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 13. Analityka danych
Zbudowałeś aplikację mobilną, wprowadziłeś ją na rynek, ale czy na tym to się kończy? Nie możesz po prostu zbudować aplikacji i zapomnieć o niej. Musisz zrozumieć, która część aplikacji działa dobrze, a która nie. Co ludziom się podoba w aplikacji i które cechy możesz poprawić, aby zakochali się w niej. Gdy włączysz lub zintegrujesz analitykę, będziesz mógł śledzić liczbę pobrań, zaangażowanie użytkowników i utrzymanie aplikacji mobilnej.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 14. Testy beta
Masz aplikację prawie gotową do uruchomienia i sprawdziłeś dokładnie pod różnymi kątami i z różnych perspektyw. Według Ciebie, Twoja aplikacja nie tylko działa płynnie, jest estetycznie zadziwiająca, ale także rozwiązuje realny problem wymyślając jej rozwiązanie. Nadszedł czas, aby zacząć testować, jak aplikacja będzie działać w realnym świecie w środowisku rzeczywistym.
Wybierz odpowiedni rodzaj beta-testerów i będziesz mógł uzyskać cenne opinie o swojej aplikacji mobilnej. To może Ci wiele powiedzieć o kierunku, w którym powinieneś podążać wraz z rozwojem aplikacji mobilnej.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 15. Uruchom aplikację
Zrobiłeś wszystko, co mogłeś, aby zbudować aplikację mobilną i jesteś gotowy, aby uruchomić ją i podzielić się nią z resztą świata. Być może udało Ci się rozwiązać poważny problem, a przynajmniej wymyśliłeś kilka funkcji, które mogą uprościć lub przynieść pewną dozę radości w życiu użytkowników aplikacji.
To DUŻA sprawa, czas ją rozpowszechniać teraz! Zasady uruchamiania i promowania aplikacji na różnych platformach są różne. Obydwie platformy podlegają procesowi recenzji i trzeba poczekać do czasu, aż zostanie ona opublikowana w sklepach.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 16. Opinie, analizy i improwizacje
Po uruchomieniu aplikacji i udostępnieniu jej w sklepach z aplikacjami, będziesz miał dane na temat wykorzystania przez klientów i wzorców zachowań, które dadzą Ci wgląd w to, jak możesz ulepszyć aplikację mobilną, jej funkcje, aby odnieść sukces. Ważne jest, aby stale czuwać nad recenzjami i opiniami, które otrzymujesz od użytkowników, aby móc je analizować i na ich podstawie improwizować.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 17. Rozwój dodatkowych funkcji aplikacji
Kiedy tworzyłeś aplikację mobilną, zdecydowałeś się usunąć wszystkie dodatkowe funkcje „nice to have”. Wtedy był to dobry pomysł, ale teraz jest czas, aby dodać niektóre z nich i uczynić ją bardziej atrakcyjną. Nadszedł czas, aby przejść od wersji limitowanej tylko z podstawowymi funkcjami. Dane, które zebrałeś i informacje zwrotne, które otrzymałeś w pierwszej wersji aplikacji, mogą pomóc Ci zdecydować, które funkcje powinieneś rozwijać, aby aplikacja bardziej odpowiadała użytkownikom.
Tworzenie aplikacji mobilnych. Krok 18 . Aktualizuj i testuj
Jednym, ważnym zagadnieniem, o którym należy pamiętać jest to, że nie można po prostu przestać rozwijać aplikacji. Nie możesz po prostu zrobić tego i zostawić ją bez wsparcia w sklepie z aplikacjami. Musisz zaangażować się w rozwój oprogramowania, i nadal testować aplikację, a następnie zaplanować aktualizacje, które uczynią Twoją aplikację lepszą i służyć swoim klientom do ich zadowolenia. Z każdą nową aktualizacją musisz mieć pewność, że oferujesz użytkownikom większą wartość i sprawiasz, że aplikacja jest lepsza.