Wdrożenie CRM dla firmy usługowej B2B

Wdrożenie CRM dla firmy usługowej B2B

Aplikacja CRM

Od procesów sprzedażowych po zarządzanie sukcesem klienta i kwalifikowanie leadów w pipeline marketingowym, CRM dla firmy usługowej daje nam kompleksowy, holistyczny widok na wszystkie składniki przychodów.

Firma usługowa B2B oferuje profesjonalne usługi biznesowe. Dostarcza wartość poprzez świadczenie usług konsultingowych. Firma realizuje ambitny plan globalnego wzrostu. Firma usługowa B2B została założona w 2015 roku, posiada biura w kilku lokalizacjach. Pomaga swoim klientom adoptować i skalować biznesy, tworząc istotną wartość poprzez profesjonalne usługi w obszarze zarządzanie projektami.

Wdrożenie CRM dla firmy usługowej B2B

Sprawne procesy biznesowe są kluczowym motorem innowacji biznesowych i kluczowym narzędziem konkurencyjnym dla wielu przedsiębiorstw. Misją firmy usługowej B2B jest pomaganie zespołom w szybszym budowaniu firm poprzez usprawnianie procesów biznesowych praktyczne, innowacyjne i spójne narzędzia.

Firma usługowa B2B szczyci się tym, że jej usługi są bardzo proste w implementacji i użyciu, z bardzo małą krzywą uczenia się. Z liczba klientów ponad 300 i użytkownikami liczonymi w tysiącach pracowników, grupa klientów ekosystem rośnie z dnia na dzień.

Firma usługowa B2B stworzyła aplikację oferowaną w modelu subskrypcyjnym. Rozpoczęła od oferowania aplikacji B2B w modelu bezpłatnej subskrypcji w 2016 roku. Zaczęła przechodzić do włączenia płatnych subskrypcji premium do końca 2019 roku na szczycie swojej darmowej oferty dla użytkowników społeczności. Strategia była krytyczna dla pomyślnego dostarczenia etosu rozwoju firmy zorientowanego na klienta.

Firma usługowa B2B dostarcza prostą, rozszerzalną i skalowalną platformę. Firma jest mocno zaangażowana we wspieranie zespołów po stronie klientów wszystkich rozmiarów, aby szybciej dostarczać lepsze usługi

Skalowanie dla globalnego wzrostu

Firma usługowa B2B przyjęła wzrost jako część swojej transformacji w celu włączenia większej ilości ofert subskrypcyjnych. Ale wspieranie tego szybkiego wzrostu przedstawiło pewne wewnętrzne wyzwania dla firmy.

Firma miała bardzo minimalny zespół sprzedaży, sukcesu klienta i marketingu. Nie potrzebowała dużego zespołu, ponieważ jest firmą opartą na usługach konsultingowych, więc wykorzystała konsultantów, jako sprzedawców. Jako główny motor do pozyskania, utrzymania i rozwoju bazy klientów. Chciała jednak zmienić model biznesowy. Wejść na wyższy rynek i zająć się segmentem subskrypcyjnym.

Wdrożenie CRM dla firmy usługowej B2B

Aby to osiągnąć, firma usługowa B2B nie pragnęła dramatycznie zwiększyć skalę swojego zespołu. Pragnęła przejrzystość procesu i raportowanie w całym procesie sprzedaży, zwiększyć automatyzację i umożliwić współpracę międzyludzką.

Dotychczasowy system CRM w firmie usługowej nie zapewniał wymaganej widoczności w procesie sprzedaży. Brakowało mu funkcji raportowania, których użytkownicy wymagali, aby wprowadzić odpowiedzialność do kultury sprzedaży. Także posiadany system CRM nie mógł wspierać automatyzacji sprzedaży i marketingu, której firma potrzebowała, aby się skalować. Wdrożyć skalowalny model biznesowy w firmie usługowej B2B.

Firma usługowa B2B może skalować biznes poprzez wdrożenie CRM w firmie usługowej B2B.

System CRM jest kluczowym czynnikiem napędzającym innowacje biznesowe i kluczowym narzędziem konkurencyjności dla wielu przedsiębiorstw. Misją firmy B2B jest pomaganie zespołom w szybszym tworzeniu większej wartości poprzez praktyczne, innowacyjne i spójne narzędzia.

Tworzenie bazy wiedzy w firmie B2B. Jednego źródła prawdy

Firma usługowa B2B i jej zespół zwrócili się w stronę commint i CRM dla firmy usługowej B2B w celu znalezienia rozwiązania, a obecnie korzystają z systemu CRM w chmurze w wielu zespołach i w różnych obszarach aktywności biznesowej.

Firma wdrożyła CRM dla firmy usługowej B2B z wielu powodów. CRM dla firmy usługowej B2B zapewnia nam elastyczność w zakresie skalowania oraz bardziej płynny sposób rozumienia metryk wydajności. CRM dla firmy usługowej B2B pozwala śledzić i monitorować wskaźniki efektywności różnych działań marketingowych i pro-sprzedażowych.

Wśród zespołów korzystających z CRM dla firmy usługowej B2B są zespół Sprzedaży i Marketingu. Od dyrektyw sprzedażowych po zarządzanie sukcesem klienta i kwalifikowanie leadów w pipeline marketingowym, CRM dla firmy usługowej umożliwia kompleksowy, holistyczny widok wszystkich składników procesów.

CRM dla firmy usługowej B2B umożliwia również stworzenie kompleksowego podejścia do modułów lead scoringu i przedsprzedaży. CRM dla firmy usługowej B2B umożliwia centralizację platformy i danych we wszystkich komponentach oraz stworzenie jednego źródła wiedzy o procesach sprzedażowych oraz procesach realizacji usług.

CRM dla firmy usługowej B2B wspiera również współpracę, której firma potrzebuje, aby skutecznie zarządzać wysoce rozproszonym zespołem sprzedaży. Oprócz zespołów w Polsce firma planuje zatrudnić przedstawicieli handlowych w całym regionie Europy.

Wdrożenie CRM dla firmy usługowej B2B

Warszawa oferuje utalentowanych pracowników. Jednak, aby zoptymalizować obsługę klientów w całej Polsce, chcemy mieć możliwość zatrudniania pracowników z dowolnego miejsca. CRM dla firmy usługowej umożliwia nam śledzenie postępów wszystkich pracowników w różnych lokalizacjach i daje nam możliwość bardziej zespołowej pracy.

Naszym celem jest wykorzystanie CRM dla firmy usługowej B2B do usprawnienia całego lejka sprzedaży i zrozumienia, jaka część należy do sprzedaży, a jaka do zespołu ds. sukcesu klienta, oraz podzielenia tych zadań przy jednoczesnym zachowaniu płynnych doświadczeń w całej podróży klienta.

Zespół ds. sukcesu klienta wykorzystuje również CRM dla firmy usługowej B2B do wspierania i automatyzacji zaangażowania klientów. Duża baza klientów firmy stanowi wyzwanie dla zespołu ds. sukcesu klienta, który musi dotknąć każdego konta.

Firma w dużej mierze polega na automatyzacji za pośrednictwem CRM. Posiada zautomatyzowany mechanizm za pośrednictwem CRM, który zawiera bazę klientów jako kampanię przed czasem odnowieniem. Przypomina, że zbliża się termin odnowienia umowy i pyta czy jest coś, co możemy zrobić, aby im pomóc.

Wdrożenie CRM dla firmy usługowej B2B ułatwia budowanie kultury odpowiedzialności

Wewnętrzny zespół z powodzeniem wdrożył CRM w firmie usługowej B2B w ciągu ponad czterech miesięcy. Kierownik projektu skupił się na wdrożeniu, natomiast inżynierowie skoncentrowali się na integracji i centralizacji danych.

Kolejnym krytycznym posunięciem było utworzenie funkcji przychody, której zadaniem była bieżąca optymalizacja systemu CRM.

Firma usługowa zdecydowała się rozwinąć zespół  odpowiedzialny za sprzedaż bardzo wcześnie, ponieważ wiedziała, że będzie to katalizator dla niej, aby kontynuować wzrost i skalowanie w przyszłości. Firma usługowa posiada w swoim zespole inżyniera operacyjnego, który przyjmuje wnioski od działów sprzedaży, finansów, określa priorytety i co tydzień aktualizuje system CRM dla firmy. Informacje aktualizowane w systemie CRM umożliwiają podejmowanie lepszych, bardziej zyskownych decyzji.

CRM w firmie usługowej B2B wsparł skalowanie firmy usługowej i zadziałał jako katalizator około czterokrotnego wzrostu zespołu ds. przychodów w ciągu trzech lat. CRM B2B zmniejszył również o 70% ilość ręcznych zadań związanych z komunikacją w sprawie odnowień klientów. Poprawił współczynnik konwersji, zwiększył dokładne prognozowanie o 50% i napędził odpowiedzialność przedstawicieli.

Większa widoczność informacji umożliwiła firmie B2B wbudowanie odpowiedzialności w kulturę sprzedaży. Przed wdrożeniem CRM w firmie nie było odpowiedzialności za przedstawicieli handlowych, ponieważ kierownictwo nie miało dostępu do rzetelnych danych dotyczących wydajności. Teraz, dzięki CRM w firmie usługowej B2B, wszyscy są odpowiedzialni za swoje prognozy i realizację założonych celów. Firma przeniosła się do chmury, w której może dokładniej prognozować przychody.

Kolejną kluczową korzyścią CRM w firmie usługowej B2B, jest możliwość dostosowania pipeline'u sprzedaży do cyklu zakupowego. CRM daje jasne wskazówki dotyczące sukcesu na każdym etapie procesu sprzedaży. To znaczy, że przedstawiciele handlowi mają jasne zrozumienie procesu, sekwencji zdarzeń, aby transakcja została zamknięta.

Wdrożenie CRM dla firmy usługowej B2B napędza wzrost

Zaangażowanie firmy usługowej w sprawy klientów jest widoczne w zarządzaniu wyzwaniami. Firma usługowa B2B wprowadziła zachęty, aby pomóc swoim użytkownikom w dostępie do licencji.

To właśnie zaangażowanie w sprawy klientów będzie nadal stanowił podstawę marki firmy B2B, ponieważ firma nadal dąży do globalnego wzrostu.

Z punktu widzenia produktu, firma nadal pragnie być liderem kategorii, zapewniać kompleksowe doświadczenie jakościowe dla klientów i obejmować jak najwięcej możliwości.

Firma usługowa B2B będzie nadal skalować zespół ds. przychodów, aby być obecną na wszystkich rynkach, które obsługuje, a także wykorzystać CRM do zapewnienia wsparcia sprzedaży, którego potrzebuje, aby utrzymać wzrost.

Powiązane artykuły