Po co wdrożyć Microsoft SharePoint?

Po co wdrożyć Microsoft SharePoint?

Wdrożenie SharePoint

SharePoint to aplikacja firmy Microsoft, która dostarcza solidną platformę do współpracy i zarządzania treścią. SharePoint jest skalowalny i zapewnia użytkownikom możliwość zarządzania treścią, napędzania procesów biznesowych i współpracy.

Wiele organizacji nie jest pewnych, od czego powinny zacząć i ma problemy z efektywnym wdrożeniem Microsoft SharePoint. Organizacje nie posiadają jasnej wizji, jak będą wdrażać technologię lub nie rozumieją, jak używać SharePointa.

Zanim wdrożysz Microsoft SharePoint...

Pracowaliśmy z klientami w celu opracowania planu wdrożenia Microsoft SharePoint, które bierze pod uwagę wiele rzeczy. Kilka z tych czynników obejmuje;

  • Apetyt na zmiany.
  • Zdolność do zmian.
  • Doświadczenie we wdrażaniu nowych technologii.
  • Akceptacja użytkowników.
  • Motywacja do zmian.
  • Identyfikacja korzyści dla użytkowników.

Przyjęcie przez użytkowników jest krytycznym etapem wdrożenia Microsoft SharePoint. Skupiamy się na projektowaniu doświadczeń związanych z SharePointem, które spełniają wymagania użytkowników, są łatwe w użyciu i dostarczają wysokiej jakości doświadczeń użytkowników.

Wspólne aplikacje Microsoft SharePoint

SharePoint jest bardzo elastyczny i może być wykorzystany do rozwiązywania różnych wyzwań biznesowych.

Kiedy nasz zespół pracuje z klientami, często dzielimy się wspólnymi przypadkami użycia i zachęcamy klientów do rozpoczęcia od małych zmian. Gdy klienci zrozumieją, co SharePoint jest w stanie zrobić, ważne jest, aby ocenić, jakie cechy i funkcjonalności będą miały największy wpływ na ich biznes.

Zazwyczaj stwierdzamy, że SharePoint jest dobrym rozwiązaniem, jeśli organizacja stwierdza, że istnieje możliwość poprawy w tych 4 obszarach;

  • Współpraca i współtworzenie.
  • Strony zespołowe.
  • Rozwiązania przepływu pracy.

Czy powinniśmy używać SharePoint Online?

SharePoint Online udostępnił SharePointa użytkownikom, którzy mogli nie mieć doświadczenia z instalacją on-premise SharePointa.

SharePoint Online jest istotnym składnikiem Office 365. Użytkownicy mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że kiedy tworzą "Zespół" lub "Grupę" - Office 365 działa w tle i ustawia witrynę SharePoint, aby umożliwić współpracę między grupą.

Korzyści z Microsoft SharePoint Online

Współtworzenie i współpraca

Istnieje kilka korzyści z wykorzystania SharePoint Online. Jedną z nich jest możliwość współpracy i współtworzenia w czasie rzeczywistym. Tradycyjnie, kilku członków zespołu edytowało dokumenty, a jedna osoba była odpowiedzialna za podsumowanie zmian. Ta metoda współpracy jest w dużym stopniu zależna od poczty elektronicznej i nie pozwala grupie zobaczyć zmian, które inni mogli wprowadzić do dokumentu.

Jedno źródło informacji

Kilka krążących wersji dokumentu może potencjalnie powodować problemy dla Ciebie i Twojego zespołu. Idea "jednego źródła informacji" jest jednym z wielu powodów, dla których organizacje skłaniają się ku wdrożeniu Microsoft SharePoint.

Korzystając z Microsoft SharePoint nie spotkasz się z sytuacją, w której ‘dokument polityki przechowywany na dysku twardym pracownika mógł zostać zaktualizowany, a informacje w nim zawarte są nieaktualne i niedokładne.’

Poprzez przechowywanie dokumentów w SharePoint Online, zmiany w dokumentach są przechwytywane i pracujesz zawsze z najnowszą wersją dokumentu.

Kontrola wersji

Z SharePoint Online, możesz cofnąć się do poprzedniej wersji dokumentu. Jeśli ktoś dokonał zmian w poprzednio zapisanej wersji, które chciałbyś przejrzeć lub przywrócić, Microsoft SharePoint posiada prosty proces, aby powrócić do starszej wersji dokumentu.

Możemy pomóc Ci wdrożyć SharePoint

Posiadamy utalentowany zespół, który rozumie jak pomóc Twojej firmie wykonać więcej dzięki SharePoint i zmaksymalizować inwestycję w Office 365. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Powiązane artykuły