Różnica pomiędzy aplikacją internetową, a stroną www

Różnica pomiędzy aplikacją internetową, a stroną www

Aplikacja internetowa to oprogramowanie, z którego użytkownicy korzystają poprzez sieć internet. W aplikacji internetowej ważny jest również użytkownik, oraz oprogramowanie którego potrzebuje aby móc z niej korzystać. Jest to przeglądarka internetowa. Tylko to oprogramowanie po stronie klienta jest potrzebne aby użytkownik mógł korzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji. Kolejnym bardzo istotnym elementem jest dostęp do sieci internetowej, bez niego użytkownik nie ma dostępu do aplikacji.

Różnice pomiędzy stroną www a aplikacją internetową.

Aby opisać różnice pomiędzy aplikacją internetową, a stroną www rozpocznę od opisania obu.

Strona internetowa, to dokument HTML zlokalizowany na serwerze, do którego mają dostęp użytkownicy korzystający z urządzeń wyposażonych w przeglądarkę www poprzez sieć internet. Użytkownik może otwierać i przeglądać stronę www,

Aplikacja internetowa, to program komputerowy, który zlokalizowany jest na serwerze, do którego mają dostęp użytkownicy korzystający z przeglądarki internetowej, która jest klientem serwera i aplikacji internetowej.

Jest właściwe jedna, istotna różnica pomiędzy stroną www a aplikacją internetową. Różnica dotyczy technologii. Pod względem technicznym strona www wykorzystuje tylko HTML oraz CSS. Jeżeli posiada dodatkowe technologie, można powiedzieć, że jest to już aplikacja internetowa.