Jak zwiększyć efektywność pracy poprzez IT?

Jak zwiększyć efektywność pracy poprzez IT?

Tworzenie aplikacji

Własne środowisko IT firmy ma tę zaletę, że jego wartość może wzrastać systematycznie. Dobrze zaplanowany i prowadzony rozwój oprogramowania sprawia, że przedsiębiorstwo zyskuje bezcenne narzędzie, ważne dla wszystkich procesów przebiegających wewnątrz i na zewnątrz firmy. Jednocześnie jest to narzędzie całkowicie niedostępne dla Twojej konkurencji. Ty je stworzyłeś i tylko Ty możesz z niego korzystać. To Twoja wielka przewaga nad firmami konkurencyjnymi.

Im większa organizacja, im więcej realizuje się w niej zadań, im więcej danych trzeba w jej obrębie zintegrować – tym wyższą wartość zyskuje własne oprogramowanie.

Dlaczego firmy decydują się na rozwój oprogramowania?
  • Środowisko IT zmienia się wraz z firmą Jeśli rozwiniesz biznes, przeniesiesz firmę do miejsca, które zapewni Ci więcej powierzchni biurowej. Z rozwojem oprogramowania jest tak samo – aby firma z niego nie „wyrosła”, trzeba przystosować je do aktualnych potrzeb. Nadal będzie ono jednak ściśle dopasowane do specyficznych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.
  • Szybkie decyzje to klucz do sukcesu Łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych informacji pozwala na błyskawiczną reakcję w zmieniających się warunkach rynkowych. Osoby decyzyjne mogą podejmować trafne, strategiczne decyzje na podstawie danych archiwalnych i prognoz na przyszłość. Rozwój oprogramowania gwarantuje, że dane będą gromadzone i przetwarzane w sposób, który pozwoli realnie wykorzystać ich wartość.
  • Klienci nie lubią czekać Rozwój oprogramowania ma wpływ nie tylko na pracę firmowego zespołu, ale także na jakość kontaktów firmy z jej klientami. Aktualne, szybkie i nowoczesne aplikacje, udostępniane np. za pośrednictwem stron WWW, wpływają na odbiór marki i skuteczniej pozyskują klientów.
  • Rynek sięga po nowe technologie Wszystkie aplikacje i systemu ulegają zmianom. Chodzi o to, by coraz szybciej, skuteczniej i bezpieczniej przetwarzać coraz większe ilości danych. Każdy zewnętrzny system, z którego mógłbyś skorzystać, także będzie zmieniany. Ale różnica jest ogromna, bo na zmiany w systemie dostarczanym przez firmę zewnętrzną nie masz wpływu. Jesteś wszak tylko jednym z wielu jej klientów.
Tylko rozwój oprogramowania dedykowanego pozwala Ci na uzyskanie dowolnych zmian, zgodnych z potrzebami i oczekiwaniami, na przykład:
  • dodanie nowych funkcjonalności,
  • modyfikację funkcjonalności istniejących,
  • podnoszenie poziomu bezpieczeństwa,
  • odzwierciedlenie rzeczywistych procesów przebiegających w organizacji,
  • tworzenie nowych funkcjonalności dla klientów.
Rozwój oprogramowania – specjalność ComminT

W jaki sposób największe firmy na świecie tworzą i rozwijają oprogramowanie? Istnieją specjalne procedury oraz rozwiązania, które zapewniają sukces każdemu ich projektowi. My również z nich korzystamy – z tą różnicą, że zaprzęgamy te potężne narzędzia do oprogramowania, które będzie pracować wyłącznie dla Ciebie.

Specjalizujemy się w rozwiązaniach bazodanowych oraz z zakresu Business Process Management – zarządzania procesami biznesowymi. Wyznaczamy i skutecznie realizujemy cele, które przed nami postawisz. Jeśli będą to cele ogólne, przełożymy je na konkretne, mierzalne i realne do zrealizowania cele pośrednie. Dzięki temu możesz dokładnie ocenić efekty naszej pracy.

Pracujemy w środowiskach: IBM, Microsoft oraz Open Source oraz technologiach: IBM Connections.  Microsoft .NET, PHP, Java, Lotus Notes. Przestrzegamy bardzo wyśrubowanych norm i rygorystycznych wymogów co do jakości, terminowości, efektywności i bezpieczeństwa realizowanych projektów.

Proces rozwoju oprogramowania – 6 etapów

Prace nad rozwojem oprogramowania dzielimy na 6 faz. Każda z nich kończy się stworzeniem dokumentów lub półproduktów:

  • Specyfikacja – określamy cele oraz szczegółowe wymagania odnośnie zmian do wdrożenia.
  • Projektowanie – na podstawie wymagań tworzymy szczegółowy projekt zmian aplikacji.
  • Kodowanie – tworzymy kod informatyczny aplikacji. Kodowanie przebiega w środowisku deweloperskim aplikacji. Jest ono oddzielone od środowiska testowego czy też produkcyjnego.
  • Testowanie – implementujemy stworzone zmiany w środowisku testowym aplikacji. Sprawdzamy poprawność działania poszczególnych modułów i elementów aplikacji. Wykonujemy także testy dotyczące poprawności i wydajności nowych rozwiązań. Na tym etapie do prac włącza się wybrana grupa Twoich pracowników, którzy otrzymują dostęp do środowiska testowego.
  • Wdrożenie – po pomyślnym zakończeniu testów wdrażamy zmiany do środowiska produkcyjnego aplikacji. Udostępniamy nowe zmiany użytkownikom. Od teraz wszyscy użytkownicy aplikacji mają do niej dostęp.
  • Pielęgnacja – oprogramowanie używane jest przez użytkowników. Zespół naszych specjalistów dokonuje zmian i ulepszeń, które na bieżąco dopasowują środowisko IT do nowych potrzeb użytkowników.

Powiązane artykuły

Commint logo