Dlaczego warto wdrożyć usługi IT dla firmy?

Dlaczego warto wdrożyć usługi IT dla firmy?

Decyzja o zleceniu usług wsparcia IT od firmy oferującej usługi outsourcingu IT lub tworzeniu i rozwijaniu wewnętrznego zespołu IT we własnym zakresie jest trudna dla każdej firmy. Nasze doświadczenie w dostarczaniu dobrej jakości usługi wsparcia IT pozwoliło nam stworzyć listę kilka kluczowych powodów, które pomogą Ci rozważyć, czy jest to właściwy wybór dla Ciebie.

Obniżenie kosztów działalności

Średnia roczna pensja wewnętrznego menedżera IT wynosi setki tysięcy złotych rocznie. Do tego dochodzą koszty rekrutacji, dodatkowych świadczeń firmowych i bieżących szkoleń, aby utrzymać swoje umiejętności na bieżąco.

Dla większości firm wewnętrzny specjalista IT to luksus, na który po prostu nie mogą sobie pozwolić. Jednak nadal pozostają one z dużym potencjalnym kosztem dla firmy w okresach przestoju, co powoduje utratę produktywności, a pracownicy spędzają swój cenny czas, próbując rozwiązać problemy, których nie do końca rozumieją. Korzystając z usług wsparcia IT koszty są zredukowane i skonsolidowane w stałej miesięcznej opłacie, co pozwala na łatwe zarządzania ograniczonymi finansami.

Brak wewnętrznej, firmowej wiedzy specjalistycznej

Potrzeby Twojej firmy w zakresie IT mogą się zwiększać i zmniejszać, nie ma wystarczająco dużo pracy dla dedykowanej osoby. Możesz być małą firmą i po prostu nie mają wystarczająco dużo miejsca dla innego pracownika.

Chociaż jesteś w dużym stopniu zależny od systemów IT do prowadzenia działalności, nie można uzasadnić w pełnym wymiarze czasu, pracownika wewnętrznego. Dlatego nie ma ekspertów pod ręką, jeśli masz krytyczną awarię i trzeba będzie uciekać się do kosztownego wsparcia awaryjnego, jeśli to nastąpi.

Korzystając z usług IT dla firm, wsparcia IT, możesz zadzwonić do dedykowanego Help Desk i porozmawiać z konsultantem IT tak często, jak się chce. Zespół ekspertów jest zawsze pod ręką, aby pomóc rozwiązać każdy problem, który możesz napotkać.

Uzupełnienie wewnętrznej wiedzy specjalistycznej

W firmie może być zatrudniona specjalna osoba odpowiedzialna za IT lub wyznaczony pracownik zajmujący się IT dodatkowo do swoich normalnych obowiązków.

W dużej mierze polegasz na nich w kwestii ciągłości działania systemów IT i prowadzenia działalności. Co się stanie, jeśli wystąpi krytyczna awaria, a osoba ta będzie na urlopie, na zwolnieniu lekarskim lub na szkoleniu czy spotkaniu? Co, jeśli awarie nałożą się na siebie, w tym samym czasie pojawi się kolejna? Albo jeśli wystąpi poważny problem, który przerośnie kompetencje wewnętrznego zespołu IT.

Korzystając z usług wsparcia IT zawsze masz zespół ekspertów na wezwanie, którzy nigdy nie są chorzy ani nie biorą urlopu. Mogą oni wymyślić rozwiązania, które uzupełnią i wesprą Twój własny wewnętrzny personel IT.

Rekrutacja własnego zespołu IT

Być może zastanawiasz się nad zatrudnieniem własnego wewnętrznego pracownika IT. Jeśli nie jesteś osobą techniczną, jak zapewnić, że rekrutujesz ludzi z odpowiednim zestawem umiejętności dla Twojej firmy.

Rekrutacja jest trudnym, czasochłonnym i kosztownym procesem. Jeśli nie jesteś entuzjastą IT, możesz popełnić kosztowne błędy, jeśli zatrudnisz niewłaściwą osobę.

Korzystając z wsparcia IT nie musisz się martwić. Zawsze będziesz posiadać dostęp do zespołu wysoko wykwalifikowanych konsultantów IT posiadających kwalifikacje branżowe, najbardziej aktualną wiedzę techniczną i zestaw umiejętności.

Skup się na tworzeniu przewagi konkurencyjnej firmy

Twój czas jest cenny i powinien być poświęcony na skoncentrowanie się na podstawowej działalności biznesowej, tworzeniu wartości dla klientów. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest marnowanie czasu na martwienie się i rozwiązywanie problemów IT.

Korzystanie ze wsparcia IT zapewni Ci całkowity spokój, weźmie stres z zarządzania potrzebami technologicznymi i pozwoli Ci skupić się na prowadzeniu firmy.

Zwiększenie produktywności pracowników

Możesz myśleć, że oszczędzasz pieniądze, utrzymując odpowiedzialność za technologię w domu i rozprowadzanie go wewnętrznie. Prawdopodobnie pracownicy nie koncentrują się na swoich podstawowych rolach i są stale rozpraszani, próbując poradzić sobie z drobnymi problemami IT, co znacznie zmniejsza ich produktywność.

Korzystając ze wsparcia IT, pracownicy mogą zadzwonić do dedykowanego Help Desku, gdzie konsultant IT szybko zdiagnozuje i rozwiąże ich problem. Przyspieszy to rozwiązywanie problemów, zmniejszy czas przestojów i pozwoli pracownikom być bardziej produktywnymi poprzez skupienie się na ich podstawowych zadaniach.

Wykorzystanie najnowszych technologii

Krajobraz IT to stale zmieniające się środowisko, a technologia przekształca się w szybkim tempie. Jak dowiedzieć się, czy istnieje nowy produkt, aktualizacja oprogramowania lub aplikacja, która może być w stanie skorzystać z bieżącej działalności?

Dostawca usług wsparcia IT zna technologię. Konsultanci IT, uczestnicząc w szkoleniach i realizując usługi wsparcia IT dla firm innych pozyskują wiedze i doświadczenie, które mogą zastosować w Twojej firmie.

Dostęp do dodatkowych usług i rozwiązań

Martwisz się o ciągłość swojego biznesu? Potrzebujesz planu odzyskiwania danych po awarii? Chcesz wspierać coraz bardziej mobilnych pracowników? Potrzebujesz obniżyć koszty druku i telekomunikacji? Potrzebujesz polityki bezpieczeństwa informacji lub nowego systemu telefonicznego?

Twój dostawca usług wsparcia IT posiada rozległą wiedzę i doświadczenie w szerokim przekroju specjalizacji IT. Rozumie potrzeby firmy. Może być w stanie zapewnić Ci szereg dodatkowych usług i specjalistycznych porad.

Unikanie problemów

Jest więcej niż prawdopodobne, że Twoja obecna strategia IT jest oparta na scenariuszu "zepsuj i napraw". Oznacza to, że zanim zorientujesz się, że wystąpił problem, wydajność Twojej firmy i pracowników już na tym ucierpiała, a Ty zazwyczaj doświadczasz przedłużających się okresów kosztownych przestojów.

Korzystając ze wsparcia IT, dostawca może skupić się na unikaniu problemów poprzez proaktywne monitorowanie systemów 24/7/365. Problemy mogą być identyfikowane i usuwane zanim wpłyną na działalność firmy, praktycznie eliminując wszelkie przestoje i upewniając się, że usługi IT dla firm są zawsze dostępne, gdy są potrzebne.